Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
04-04-2008 - 23:07:35
Още не съм убеден че трябва да бягам от дървото в банята. Мисля си че при съвременните лакове няма да има никакъв проблем с пръските и мокрите стъпала , проблем ще е наистина ако има някакво подливане и в тази насока ще дерзая. Душ кабина с вентилация е мн.добра идея ,стига да се побере човек в бюджета. Geto много си прав за верандите и терасите, ходил съм няколко пъти в Белгия, там също масово използват такова дърво. Междо другото пропуснах още в началото да напиша че в къщата която реставрирам вече има излята плоча върху гредореда и въпреки че никога в тази баня никой не се къпал или ако се е ползвала това е било за мн.кратки срокове сега гредореда под плочата се е скапал и се налага да се подменя . Явно капилярната влага в цимента добре е поработила върху гредите.
Ще се радвам за още мнения~ smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 00:36:39
Духарски,

Мойта баня в Канада, а и всички останали нямат сифон на пода, всичко е от гипсокартон и няма никакви проблеми. Разбира се, ако се получи някакъв теч проблема ще го има при всякакъв вид изпълнение. На пазара има качествени водоустойчиви лакове така че при едно разумно използване и подържане на банята дюшемето ще те надживее. Но ти все пак бъди жив и здрав, а се грижи за себе си малко повече от колкото за къщата winking smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 00:53:15
В къща строена 1900 г. с гредоред изкам да правя "суха" баня, тоест без плочки и сифони а с душ кабина или вана а пода с душеме.

Не мога да го разбера това изречение Духарски, ако можеш малко да го разясниш. Искаш да имаш душ на който пода да е без плочки!!! а с душеме???Не искаш сифон!!!Не знам, може би съм много тъп, ама не мога да загрея за какво иде реч.
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 01:36:46
Ей земляк как си,

Май е време да отворим една тема за "зелени, екологични къщи" smiling smiley

Някъде четох, че множеството кожни заболявания у съвременият човек са следствие от прекомерното къпане и използване на сапун. Изглежда дедите ни са били прави, а и по-здрави winking smiley

Хайде със здраве,
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 08:45:19
avatar
Здравейте!
Пиша ви пак -щото гледах как реставрираха къщата на иларион макариополски в елена преди години!
Ползваха някакъв лак който матира и не мирише изобщо - но чух че бил скъп.Ако имате музей наблизо питайте просто реставратора - те знаят отлично за какво иде реч!
Ако не получите информация просто пишете и при следващото ходене ще попитам и ще пиша
.Между другото как обработват дъските в локомотивните депа?-Защо не се замислите за техният метод?
С почит

Чест и почитание
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 09:17:14
Aбе, то хубаво непромокаеми и плътно наредени дъски = ще издържат на малко пръски и мокри стъпки. И обикновени долнокачествени чамови дъски издържат. Но ако водата е повече нали трябва да се изтича? А в дъски как ще поставиш сифон? Проблемът е, че проникналата в гредореда вода прави белята, иначе като покритие дъските са си ок.
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 10:00:02
avatar
Не разбирам какъв е проблемът с направата на сифон в греда?!
Нали всичко друго е от ПВЦ?
Сифон прав на ф50 ще свърши работа/има и в кафяв цвят/Заустването и лепенето ще стане с полиуретанов мастик....
Лично аз бих си направил нещо такова за да експериментирам.не съм го правил ,но не виждам къде ще е проблема!Проблем ще е ако няма наклон,но и той би могъл да се предвиди при направата на дюшемето....,а и ако е добре уплътнено ,то водата просто ще се оттича
Поздрав

Чест и почитание
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-04-2008 - 16:53:38
avatar
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

> .Между другото как обработват дъските в
> локомотивните депа?-Защо не се замислите за
> техният метод?
> С почит
>
> Gogol


Хм! Ако говориш за траверсите,знаеш ли колко години миришат?
Да питаме музеите е добра идея,но все пак,те реставрират къщи,в които никой не живее.....
Re: Построяване на Възрожденска къща
06-04-2008 - 08:18:47
avatar
Има материали на водна основа,а не да мажем с катран бензин и асфалт.....
Мисля ,че миризмата може да я прескочим.....
А знаете ли какви са разходите точно за необитаеми къщи и по какъв начин се запазват в точно това им състояние?
Има си специални смеси точно за това и не виждам, защо те да не могат да бъдат използвани в случая
С почит

Чест и почитание
Re: Построяване на Възрожденска къща
06-04-2008 - 23:25:45
[[b]quote]Не мога да го разбера това изречение Духарски, ако можеш малко да го разясниш. Искаш да имаш душ на който пода да е без плочки!!! а с душеме???Не искаш сифон!!!Не знам, може би съм много тъп, ама не мога да загрея за какво иде реч.[/quote][/b]
А бе хора , страшно се забавлявам с вас. И през ум не ми е минавало да си правя дюшеме в банята със сифон ,да си го лакирам и да се къпя в/у него. clap: Това надхвърля и най-смелите ми мечти. smiling smiley мойта идея е да монтирам някоя от тези нови душкабини които са с" ваничка" почти колкото обикновенна вана и са плътно изолирани от всякаде /поне така изглеждат, днес ходих до "BRIKO" за други неща и им отделих малко време и на тях/ имат също така и вградено вентилаторче на тавана на кабината, да точно така, малко вентилаторче което отвежда влагата някаде навън. Видя ми се малко малко това вентилаторче та си мисля дали ще върши работа, но нали умни глави со го инсталирали там winking smiley . Или пък да използвам стандартна метална вана и към тях също съм виждал такива приспособления които да я ограждат със стакло или там от какъвто материал са изработени. А иначе отводняването да си става през сифона от ваната.
Просто искам да огранича пръскащата вода и да се събира в една от тези две вани.
Затова питам ако някои е правил подобно нещо да сподели опит smiling smiley . Приятна седмица на всички~
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход