Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
25-02-2008 - 12:04:27
И затова с стига до сегашната ситуация, че в строителството всеки иска да извършва частични услуги. И се дават такива цени, които като ги събееш не можеш да постигнеш крайната , а получаваш доста по-ниска.
Ако отворим темата и за гаранции и срокове на изпълнение ще стане страшноsmiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
25-02-2008 - 18:48:46
avatar
Поддържам мнението ти.
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2008 - 10:42:01
Според теб какво може да направи една читава строителна фирма за да може да оферира истинска сторителна услуга. Т.е. как да се пребори с нелоялната конкуренция на специализираните изпълнители?
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2008 - 11:14:50
avatar
Много просто за дефиниция и много трудно за реализация - онази част от строителството, която е в сивия и тъмния сектор трябва да излезе на светло. Казвал съм го 100 пъти - клиентите трябва да изискват качествена услуга. Почне ли се "свалете цената" - почват компромисите. И когато клиента каже - "ама това не ми харесва" строителя казва "нали искаше да ти сваля цената"... Дето се вика един порочен кръг. Когато клиентите приемат първата цена, предложена от строителя - тогава имат всички основания да гонят строителя за всеки детайл. И още 100 пъти съм казвал - да се изготвя качествено задание! За което обаче се плаща.
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2008 - 14:04:35
Възможно е само при корпоративни клиенти.
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2008 - 19:39:00
avatar
Аз лично винаги предпочитам всичко да е написано и подписано, да ми се плаща на време и да издавам фактури за цялата сума.
Re: Измазване с Турбозол
27-02-2008 - 08:07:12
ТОва означава да не си конкурентен при клиентите, които са частни лица.
Re: Измазване с Турбозол
27-02-2008 - 08:47:23
avatar
В повечето случаи е точно така..
Re: Измазване с Турбозол
28-02-2008 - 20:59:20
абе от доста време чета какво пишете в форума и достигнах до извода че повечето си нямат идея за какво пишат.... 1. гипсовата спреи мазилка струва 230 лв тон с ддс 2. разходната норма е 8-10 лв м2 3. карбонатния пълнител е с едрина 0,6-0,8 мм за гипса знаете 4.МАКСИМАЛНА дебелина на полагане 2,5-3 см. 5. една бригада в кооперация например прави завършени 150-200 м2 НА ДЕН. състояща се от 4 души за какви 5-6 лв на м 2 говорите тук.. и последно... щот съм тъп де монофазна машина че да си взема..... маи само аз купувам генератори в момента реална цена 12 лв с ддс ... и само с междинни лаисни..... ако си играем с маики пилета..... забрави 1 -2 см. задължително основата се мокри ОБИЛНО с вода за достигане 2 часовия процес за втвърдяване трегери и колони с грунд... за по евтино вода ц 200 и фин пясък.... аре че ми писна които иска по подробно.... ако иска да пише
Re: Измазване с Турбозол
29-02-2008 - 14:06:54
Я си дай координатите и ти обещавам , че ще ги дам на доста хора за клиенти. Само има предвид, че ако излезе не 12, а 12,1 лв. на кв.м. - няма да получиш и една стотинка. Да няма после ама имало ъгли, крива била стената, грип го хвана майстора.
Ясно ли те и каква е задачата - правиш 1000кв.м. ПРАВА ОТВЕСНА МАЗИЛКА за 12000лв. за една седмица и ги получаваш - НЕ ГИ ПРАВИШ и си продаваш апартамента за да върнеш парите.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход