Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
20-02-2008 - 08:41:10
Зестате, не работите кооперации, защото на еднофамилните къщи хората са на мнение, че баровеца се познава по дебелината на гипсаsmiling smiley
Та не разбрах какво против имаш да се работи с машина и вароциментов разствор от възел, като финишния слой е от готова шпакловка.
Не съм велик, просто се занимавам с това, което съм учил. А положението е такова, че мнозинството хора в сторителството се опитват да омаловажат образовнието, защото го нямат и ги мързи да четат.
Да те питам - след като не е нужно на хората във фирма за мазилки да знаят за строителните разствори, може ли да фирмата за груб строеж да не е наясно с класовете бетон и качествата на бетона? На фирмите за парапети да не им е ясно какво натоварване трябва да издържат дюбелите? А търговците с алуминиевми профили дали смятат случайно, че трябва да знаят алуминия с какви якостни характеристи ки е?
Това са риторични въпроси - отговорът е естествено НЕ СМЯТАТ.
И щото в една друга дискусия изказваш мнение за некачественото ново строителство, ще те открехна леко, че точно нежеланието на дребните строителни фирми, които се явяват подизпълнители на много обекти, да се образоват , омаловажаването на образованието от страна на самите "майстори" е основната причина да има некачествено сторителство. Естествено това е възможно защото доста от инвеститорите са същите предствители на времето преди да се появят университети и не смятат за нужно да се строи от образовани хора.
Преди да почнеш да се цупиш хвани прочети някоя професионална книга.
Re: Измазване с Турбозол
20-02-2008 - 11:31:56
Зестате ако ти върви работата не би следвало да се претесняваш и дори да се спори тук в анонимен форум , и аз нямам висше образование по топлотехника - но нека ми се опре някой от Бургаските фирми че и други .
Re: Измазване с Турбозол
20-02-2008 - 11:59:59
Зестате, свирни като става за мазане, нали знаеш, че съм пациент.... Само кабеляка има още малко да се полага...
Re: Измазване с Турбозол
20-02-2008 - 15:01:10
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Зестате, не работите кооперации, защото на
> еднофамилните къщи хората са на мнение, че
> баровеца се познава по дебелината на гипса

? Това не го разбирам, обикновено при право и нормално зидане дебелината е до 2 см макс.



> Та не разбрах какво против имаш да се работи с
> машина и вароциментов разствор от възел, като
> финишния слой е от готова шпакловка.
Нямам нищо против - просто е по бавно приятелю, както ти казах не е една а две операции.

> Не съм велик, просто се занимавам с това, което
> съм учил. А положението е такова, че мнозинството
> хора в сторителството се опитват да омаловажат
> образовнието, защото го нямат и ги мързи да
> четат.
Аз не съм от тези хора.


> И щото в една друга дискусия изказваш мнение за
> некачественото ново строителство, ще те открехна
> леко, че точно нежеланието на дребните строителни
> фирми, които се явяват подизпълнители на много
> обекти, да се образоват , омаловажаването на
> образованието от страна на самите "майстори" е
> основната причина да има некачествено
> сторителство.

Не мисля че си прав.
Некачественото но строителство е следствие от много фактори.
На първо място от това че инвеститора се стреми към макс. печалби.
От там - некачествени и евтини материали, мърлячи майстори, корумпирани технически ръководители които срещу някой лев приемат така направените некачесвени работи и какво ли още не.


Това е и една от причините да не искам да работя по кооперациите.


За книгите си прав - трябва четене!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-20 15:03 от zestate.
Re: Измазване с Турбозол
21-02-2008 - 09:22:56
Няма инвеститор, който да иска да постори некачествен блок. Пълни глупости са това, че инвеститорът прави некачествени изпълнения, защото иска да си увеличи печалбата.
И защо смяташ , че не ис от хората дето нямат образование - ами точно от тях си. Нямаш сторителн ообразование , а предоставяш строителни услуги. Въвеждаш в заблуждение хората, че само и единстевно стена измазана с Кнауф 75 е здрава и гладка.
Re: Измазване с Турбозол
21-02-2008 - 09:34:35
Стефане, ти си човек дето смята и си води отчет знам, че няма да излъжеш. Я като сложат металните или пластмасови водачи по стените накарай някой да измери на педесетина места и да изчисли средната дебелина на мазилката, след това сметни колко материал е влязъл. За да видим реално какво се получава като разход на кв.м. при тази средна дебелина.
Re: Измазване с Турбозол
21-02-2008 - 09:36:54
Лошото е самочувствието , че не ти трябват знания. Иначе сигурно си работиш добре, но един на сто пъти ще направиш груба грешка от незнание. Особено при използване на нови материали.
Re: Измазване с Турбозол
21-02-2008 - 10:43:26
Абе на теб всъщност какъв ти е проблема?

Нямам намерение да сменям материала, както и начина си на мазане.
Просто предлагам тази услуга за тази цена с този материал.
Иначе - колеги бол, мазилки бол, не съм НЕК Софийска вода или Овергаз, всеки може да си избере дали с мен или с някой колега или с бригада на ръка.

Към Стефан - когато си готов, свиркай... слава богу идва лято от тук насетне.
Re: Измазване с Турбозол
22-02-2008 - 13:21:20
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Лошото е самочувствието , че не ти трябват знания.


Аз пък никъде не видях Зестате да изказва мнение, че е лошо да си неук, напротив прочетох, "че си трябва четене"

----------------------------------------------
[www.bgremonti.com]

[www.dom.start.bg]

Кажи се мнението , за да не го каже някой друг, вместо теб !
Re: Измазване с Турбозол
22-02-2008 - 14:25:26
То тоя човек ли е какъв е,освен да бълва глупости,не забелязвам с нещо да изпъква!Яд го е може би,че такива строителни инженери като него,са по-захлюпени от Зестате.Той може и един бушон да не може да си смени,но това си е негова работа.
Зестате,няма как да му обясниш,а и няма нужда,той си знае неговото!Дерзай и успех от мен! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход