Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
22-02-2008 - 16:39:16
Това беше за филматопло.
Re: Измазване с Турбозол
22-02-2008 - 16:50:33
Нищо не си разбрал.
НА мен нищо не ми пречи - малките фирми без инженери не могат да се регистрират в регистъра ако няма поне двама инжентери на трудов договор. а кат оне се регистрира не може да изпълнява самостоятелно обекти освен от пета категория - жилищни сгарди. Като му, изпадне обект 4-та ще тича при такъв като мен за да минават нещата през моята фирма. а като тръгне да минава през моят афирма ще не ще ще работи така както му кажа и ще си плаща за това.
Ако нещо ме дразни е , че бавно схаващат , че рано или късно ще трябва да си плащат на инженери и трябва да ги чакам година -двеsmiling smiley
А и вие останали бавно схващате, че времето на майсторите си отиде с влизането в ЕС.
Re: Измазване с Турбозол
22-02-2008 - 17:48:54
Явно си от чакащите инженери :} Чакай си,не ни пречиш :}
С тези правописни грешки,да не си останеш сред вечно чакащите само :}
Re: Измазване с Турбозол
22-02-2008 - 21:52:09
avatar
Търпението е висша благодетел и е привилегия на силните.
Re: Измазване с Турбозол
23-02-2008 - 08:36:16

Интересно след като на правописа обръщаш толкова голямо внимание, защо омаловажаваш знанията в други области.
Явно си на мнение, че важните познания са само тези, които ти притежаваш.
Re: Измазване с Турбозол
23-02-2008 - 11:04:19
Не Умаловажавам ни най-малко знанията ти,напротив чета ги с интерес,но ми се струва,че малко прекали със постинга на Зестате.Той никого не кара насила да ползва машината му.
Нищо лично Човек!Поздравиsmiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
23-02-2008 - 17:58:27
Става въпрос за принципни неща. И за няма нищо лично против Зестате или който и да е бил друг. Обаче имам много против строителните фирми, офериащи непълна услуга, а в последно време май всички станаха такива.
НЕ може да си фирма и да даваш оферта - Х лева за труд, материалите колкото излязат, а допълнителните работи и те колкото излязат. Фирмата трябва да каже като Кольо Фичето - ако този мост не го направя за ...... гроша, вземте ми главата.
Та който се занимава със сторителство и се води професионалист трябва да знае различни начини и технологии за да може да избере най-евтината в дадения случай, без това да влошава качеството.
Може и да съм рязък, ама ми е писанло от за да няма проблеми купувай само най-скъпото- ама няма значение дали е нужно или не, ти купи най-скъпия материал и всичко е ОК.
ТА може и никой насила да не ползва услугите на Зестате, ама е хубаво да бъде информиран, че има и други начини , също качествени за мазилки. Ами то ако всички почнат да правят мазилки с Кнауф - 1000лв. на тон ще станеsmiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
23-02-2008 - 23:55:50
avatar
Нека да внеса малко пояснения (принципни) - мазилката е единствения детайл, за който в строителството няма норма. Оттам и офертата е по-скоро ориентировъчна и хипотетична. Ако зидарията е оакана - как да каже колегата без да я е виждал и замерил колко материал ще иде? Затова големите инвеститори ми искат оферта за целия детайл - зидария, мазилка, шпакловка. Защото зидарите като знаят че те ще мажат и се стараят в зидарията...
Re: Измазване с Турбозол
25-02-2008 - 08:41:22
Аз досега не съм попадал на фирма за мазилки, която да приеме първо да замери, а след това да дава оферта. 100% от случаите са - " То не може да се изчисли". В 100% от случаите казват "накрая ще видим колко материал ще влезе".
Е тгова ако не е услуга от преди да съществува математикатаsmiling smiley
За мен истината е следната - много добре знаят, че ще отиде много за материал и ако кажат няма да им приемат услугата.
Re: Измазване с Турбозол
25-02-2008 - 09:04:46
avatar
4ovek, прав си. Предприемачите по принцип са гъвкави хора и върху тях лежат много отговорности. В този смисъл са длъжни да са гъвкави по мисленето на клиента, което мислене (с малки изключения) е доста по-изостанало и не се е развило с развиването на услугите. Няма клиенти (пак с малки изключения, но те потвърждават правилото) които да връчат задание на предприемача. Няма. Тука се оставя всичко в тяхни ръце, което най-малкото не е коректно. Това означава че клиента няма да хареса цената, каквато и да е тя. За това се използва този похват. Естетствено знаят че ще отиде много материал, но клиента няма как да го схване първоначално.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход