Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 09:36:46
Ами ако тон вар на едро струва Хлв. на тон, то ти продават за 2Хлв. на тон на едро вар + добавъчен материал, който е по-евтин от варта. Това е за готовите мазилки.
Който не разбира от строителство си плаща на този, който му приготвя разствора.
Това си е нормална практика - незнаещия плаща на знаещия.
Въпростъ тук е как някой, който не знае се рекламира за професионалист и сътоветно натоварва клиента. Ама и клиенти си заслужава натоварването, защото не наема някой, който да разбира.
За да не ме разбирате погрешно - не съм против готовите сухи смеси, но трябва да се види къде трябва да се прилагат и къде трябва да се мине на вароциментови разствори от възел.

Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 09:50:12
4oвек, нещо не съм в настроение да се заяждам с теб.
На всички е ясно, че кубик вар струва 80 лева и като се сложи нужния цимент става 100, което при 2 см. дебелина прави 50 м2 или 2 лева на м2 за материала.
Като вземеш и 5-6 турчета да хвърлят с канчоците цената ще е 10 лв/м2.
Като сложиш и шпакловката после цената пак идва най малко 16-17 лева на м2.
С малката подробност че след една година всичко това е напукано. И че става сто пъти по бавно. И че сместта не е хомогенна. И още един куп неща които не ми се описват.

Всъщност защо викаме помпи да леем бетона? Защо не се събираме по 40-50 човека да "бием плочи" на ръка? Защо поръчваме арматурата в двор да ни я нарежат по размери а не взимаме на кангали и да опъваме с трактори? Защо ползваме сухо строителство?


Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 10:48:45
И още едно уточнение: Мазилката Кнауф - МП75Л струва точно 450 лв/тон с ДДС.
При усреднен разход и сравнително право зидане излиза около 8 лв/м2.
Точно тази мазилка е "лека" и спокойно може да се нанася и на по дебел слой.
Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 16:33:35
Здравко,
има ли вариант да се вземе без ДДС, или част от него да се махне?
Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 16:52:21
Напукано е ако не знаеш колко точно цимент и вар са слага за да постигнеш разствор с необходимата якост, каква трябва да е основата и т.н. Кога се налага поставянето на мрежи.
За разлика от някой други аз съм се явявал на изпит по строителн иматериали, освен, че съм контролирал изпълнение на мазилки, имам книги в които да проверя нещата, които не си спомням.
Освен това не е задължително да се хвърля варта ръчно - пак може да се използват машини за полагане на мазилка. Друг е въпросът, че който не е достатъчно образован в сторително отношение вярва на търговци, че единствено готови смеси се полагат с машини. който не еучил не знае вярва и на момченцата в Киров, че машината е произведена за да работи единствено с мазилка от кнауф. А който е учил знае, че има определени параметри като консистенция, едрина на фракция от които зависи дали даден разствор може или не може да се полага с дадена машина.
Като си взел да се занимаваш с мазилки вземи да прочетеш някой учебник.
Я кажи какво точно значи мазилка 75 и защо не може дасе сложи такава дето е 25?
Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 17:12:03
Сега, предполагам, че сам разбираш, че тя все пак тежи повече от 1000кг. на кубик. Щото иначе щеше да е по-лека от водата. Да предположим, че мазилката тежи 1000 кг. ан кубичен метър (аз лично смятам, че е по-тежка, ама от мен да мине). 450лв на тон прави 450лв. на кубичен метър или 4,5лв. на см. дебелина. ДА приемем, че трябва да прави мазилка с дебелина 2 см. - 9лв. на кв.м., при 2,5лв. ако работим със стандартен разствор (приел съм, че ще ми дойде не на 100, а на 125лв. на кубик). След това срещу около един лев на кв.м. купувам шпакловка на гипсова основа, която перфектно се свързва с хастара.
Е , за тези 5,5лв. на кв.м. съм учил 5 години за строителен инженер и не смятам да ги давам. Като имаш 3000кв.м. - спестяваш 17500лв. за да се кефиш, на това, че образованието носи печалби.
А колкото по-дебела се получи мазилката - толкова повече пари спестявам.
Качеството на мазилката направена по този способ е перфектно и не се пълнят гушите на търговците излишно.
Кнауф 75 го ползвам за таваните, ако е използван кофраж то водоустойчив шпертплат където средната дебелина е под 1см. и излиза по-евтино ад ес работи с еднослойна мазилка.



Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 17:47:24
каква е цената и колко квадрата на ден полагате
Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 18:19:22
avatar
Моята бригада засега полага до около 150 квадрата на ден/машина, в зависимост от качеството на зидарията.
Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 20:09:23
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега, предполагам, че сам разбираш, че тя все пак
> тежи повече от 1000кг. на кубик. Щото иначе щеше
> да е по-лека от водата. Да предположим, че
> мазилката тежи 1000 кг. ан кубичен метър (аз лично
> смятам, че е по-тежка, ама от мен да мине). 450лв
> на тон прави 450лв. на кубичен метър или 4,5лв. на
> см. дебелина. ДА приемем, че трябва да прави
> мазилка с дебелина 2 см. - 9лв. на кв.м., при
> 2,5лв. ако работим със стандартен разствор (приел
> съм, че ще ми дойде не на 100, а на 125лв. на
> кубик). След това срещу около един лев на кв.м.
> купувам шпакловка на гипсова основа, която
> перфектно се свързва с хастара.
> Е , за тези 5,5лв. на кв.м. съм учил 5 години за
> строителен инженер и не смятам да ги давам. Като
> имаш 3000кв.м. - спестяваш 17500лв. за да се
> кефиш, на това, че образованието носи печалби.
> А колкото по-дебела се получи мазилката - толкова
> повече пари спестявам.
> Качеството на мазилката направена по този способ
> е перфектно и не се пълнят гушите на търговците
> излишно.
> Кнауф 75 го ползвам за таваните, ако е използван
> кофраж то водоустойчив шпертплат където средната
> дебелина е под 1см. и излиза по-евтино ад ес
> работи с еднослойна мазилка.
>
>

4овек, продължаваш със заяждането ми се струва.
Велик си, радвам се за теб че си толкова квалифициран и си придобил ценни знания и опит.

Изобщо не се и съмнявам в това че се спестяват тези 5.5 лв/м2 от материала.
Но пак отиваме на двойна операция - мазилка и шпакловка. Чиято цена едва ли е по малка от 8 лв/м2 за труда, общо - 12,50 /м2. Ако се сложи амортизационни отчисления за машината и печалба, то пак ще дойдем на моето. Ако работим ръчно с турчета - тогава ОК, но нали гоним производителност на труда?

Сега ще ти кажа моят принцип: НЕ РАБОТИМ ЕВТИНО! Търсим качество!
Качеството изисква време! Двойно циклене! Повторно минаване със сатен, където се налага. Не повече от 30-40 м2 на ден готова мазилка на майстор, за да може да дадем това качество.

И още едно уточнение - измазваме само къщи и апартаменти. Ако работехме кооперации, където инвеститора не го вълнува толкова качеството щях да предлагам услугата с турска мазилка (300 лв/тон), без второ циклене и т.н. при далеч по ниска цена. Изгоних 2 такива бригади преди сегашната - хората мислеха че е най важно да дадат много квадрати на ден.



Re: Измазване с Турбозол
19-02-2008 - 20:36:18
avatar
Поддържам zestate за цената и качеството. Аз работя само с Рьофикс, за да ми е мирна главата. Ако инвеститора не иска - здраве да е - друг иска. Защото застроените площи ги продава шпакловката и боята отвътре и декоративната мазилка отвън. Ако всичко между тях е ОК - всичко е наред.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход