Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
15-08-2007 - 20:24:29
Монтажниците ви има много да учат още , къде си на сезон да правиш по 10 системи с бойлери по 2000- 3000 литра , от 30 до 100 панела в поле , медни тръби ф 35- ф 42 , 200 - 300 л разширителни съдове , големи фланцови помпи , зареждане на 200- 300 л пропилен гликол за 1 система и монтаж на Кип и А до 100 киловата . За това съм взискателен към всеки детаил и разбирачи .
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
15-08-2007 - 21:38:20
Явно се налага да поясня допълнително за "разбирачите":

> Единствено фирма Съни-ДЕЛ ООД (с производствена
> база в гр. Шумен) е производител на вакуумно
> тръбни слънчеви колектори и компоненти в България.

Това откъде следва?

Еми от никъде не се вижда и не следва, че сте "единствен" и "произоводител" на колектори и особено на компоненти. Не виждам и икономическите основания да се заемете с това, в конкуренция със споменатите от Вас др. производители. Моите предположения са, че икономически по-целесъобразно ще Ви излезе да асемблирате упоменатите китайски или други вносни компоненти.
Една две снимчици от производствените линии биха ме разколебали, но малко. Бихте могли и с няколко изречения да кажете как постигате по-добро качество/цена.


За дизайнерите го пропускам - "каквото повикало, това се обадило" или обратното. winking smiley


Усвоена енергия Мч/Год/ м2 0.98
Този параметър на кое место между "разбирачите" Ви класира.

Моля да извините "неразбирането ми", но не ми е ясна размерността на тази енергия.

И накрая.
Тук е форум - хора всякакви, но като правило знаещите рядко обиждат незнаещите, с което сме си взаимно полезни.
В този смисъл рекламната Ви стратегия не е от най-удачните според мен.
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
16-08-2007 - 23:30:47
SUNNY-DEL Дай ни малко информация , колко топлинни тръби от вашите са необходими за загряването на 1000 литра вода на 65 градуса . Колко вата мощност има един панел с 10 тръби и колко струва .
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
17-08-2007 - 22:58:53
Едно допълнение към въпроса на firmatoplo:

SUNNY-DEL,
Каква средна месечна оползотворена енергия (в kWh/месец) отдава един ваш панел с 10 тръби - за всеки месец в годината (от януари до декември)? - Но от реални измервания, а не по изчисления средни за България като 4,5 квтч/кв.м/ден и т.н.

И в какви граници варира цената ви на един такъв панел с 10 тръби (само панел, без монтаж и разни тръби и помпени групи)?

Все пак сте производители, и отговаряйки на този въпрос, имате шанс да хванете вниманието ни.
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
18-08-2007 - 19:17:42
Sunni-del . Моля дайте ни информация за цена на панел с 10 тръби , и колко тръби са необходими за затоплянето на 1000 литра вода към 65 градуса . С какви изводи завършва панела ( с външна или вътрешна резба ) или с чиста медна тръба ф-22 .Колко панела от вашия модел допустимо препоръчвате да се свържат един за друг в поле .При поръчка в какъв срок може да бъдат изработени 10 панела с 10 тръби , и имали доставки към Бургас .Моля ако информация като цени и др. не желаете да давате в форума пишете ми на xsveti@abv.bg
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
18-08-2007 - 20:54:03
Уважаеми посетители, моля въпросите, които желаете да отправяте директно към нас да изпращате на е-майл адрес: office@sunny-del.com .
Благодарим Ви за разбирателството.
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
19-08-2007 - 18:04:10
sunnydel Написал:
-------------------------------------------------------
> Уважаеми посетители, моля въпросите, които желаете
> да отправяте директно към нас да изпращате на
> е-майл адрес:
> office@s
> 7;nny-del.&#
> 99;om .
> Благодарим Ви за разбирателството.

За да е пълно разбирателството, следващия път направо си идете в раздел "Строителни обяви" или сайт за запознанства - тук е дискусия.


Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
24-10-2007 - 21:50:34
Аз имам слънчева инсталация с два плоски селективни колектора и 200 л. бойлер. Работи добре.Това, което ме шашва обаче е, че сега през студените нощи и последователни дни без слънце температурата на колектора е 15 - 20 оС над околната. Няма откъде да дойде тази енергия, че да поддържа колектора топъл. Освен ако все пак има някаква циркулация и постъпва топла вода от бойлера към колектора. Обаче една нощ затворих крановете в кръга на колектора и въпреки това температурата му беше по-висока.

Някой имаи идея какво става???? :crazy:
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
28-10-2007 - 13:31:18
Ако на помпата няма монтиран възвратен клапан се получава естествена циркулация от по топлия бойлер към панела вечер .
Re: СЛЪНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ
28-10-2007 - 21:28:56
Filmatoplo

Малка консултацийка, ще е полезна и за другите

Днес съм пратил 3 емейла до разли4ни фирми за оферта. Тия дни 4акам отговори.
Става дума за соларна с-ма с 3 плоски селективни колектора и бойлер 300 л. с 1 серпентина (емаил).
Знам 4е горните излизат около 3000 лева общо.

Колко още според тебе биха ми поискали за останалите елементи и монтажа за да мога долу горе да се ориентирам в офертите ?

И другия въпрос - никой не предлага циркулационни помпи Grundfos, a доколкото знам те са име при котлите. Предлагат Vilo и други такива.
И при соларните инсталации ли е така и да настоявам ли да ми бъде вклу4ен Grundfos в комплекта ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход