Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 08:49:15
Geto , интересно ми е каква разбивка за видове довършване и материали за него имаш в цената "ключ" !? Питам , защото е интересно какво офериращата разбира под "ключ" ! Все пак има различни "ключове" , та и врати дори !?!?!?!?!? И БДС-то беше "до ключ" ! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 12:22 от MB2316.
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 09:12:38
avatar
luxbg.net Написал:
-------------------------------------------------------
> Какъв етап на завършеност включва тази цена?
> Първата оферта която аз получих за еднофамилна
> къща е 125 ЕУР завършено до (включително) зидарии
> и покрив. Но разбира се всичко е много относително
> според конкретнния проект и етап на завършеност.


Luxbg.net,от моята тема знам,че РЗП-то ти е 500м2 и тая цена от 125 евра е добра,стига да не си попаднал на някоя от бригадите,за които съм писал по горе,зависи и от материалите,които ти калкулират,дали не се опитват само "да се закачат" и после да се окаже,че ти искат още пари за един куп неща,които не влизат в тая цена.Ако тази цена е окончателна,влагат качествени материали,включват покриване,коминки,куфари,щурцове,е много добра,но трябва да се внимава.При мен вкючва всичко това,с тази разлика,че проекта е доста сложен,бетона ми е само Б-20,плосък покрив,а и наблюдателницата ми гълта доста средства *huh* smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 09:23:46
GEto,

Не че не може, може, но не е препоръчително.
Бетонът стяга за 21 дни. Смятай броя на плочите и колоните между тях - плочите се изливат отделно от колоните, нали се сещаш. три плочи наливане и две вертикални елементи - 100 дни приблизително, това са три месеца. Ако няма дъждове - те не пречат на бетона, дори е добре, пречат на другите процеси - зидарии, изолации и т.н. (хидроизолации имам предвид) Ами мазане, ами замазки? Ами съхнене после за настилките, за какъв картон говориш, вийдал ли си подпрян лист на Кнауф на прясно измасана къща на стената при 95 влажност на какво става само след 2 дни?? - на улук, извива се като рязан цилиндър. Нали се сещаш каква вода тече и как няма изваждане.
Не, 2 години - това е. За една става, то и за 3 месеца става, ама да продаваш после не за твоята къща...
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 09:28:29
Аз винаги декофрирам около 28-я ден и довършителни работи - следващия сезон . Сградата да послегне , да се понамести , да позасъхне ..... Има защо да се изчаква когато си е за теб ! smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 11:33:53
Ъъъъ...това тряба да го видите...интресно е.
Проект "Amadeo" на Kuće Beodom.Начало април миналата година,предаване сега февруари.Всичко документирано от голата поляна до фасадата:

[www.beodom.com]

Зад почти всяка снимка има галерия от съответния етап
Особено ценни са плочите между етажите:

[www.beodom.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 11:40 от salvador.
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 11:47:56
Използват пълния пакет на Поротерм ! Дебели стени , щурцове и т.н. Как обработват термомостовете само ! *ok*
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 12:47:44
Принципният въпрос е...колко по-скъпо излиза тая система и...до колко е съобразена с нашите строителни стандарти...тая къща реално няма ляти железобетонни колони...
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 13:15:40
На мен ми се струва , че колоните са отляти в онези форми , като коминни тела !? Нали виждаш онези 4 железа , които са в правоъгълник след като плочата е излята !? Може би пък да не им е земетръсен района на братята ? А и между другото има и тухлени шайби (по принцип) за поемане на земетръса !
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 13:42:37
Ако се вярва на тази карта
[wija.ija.csic.es]
то в Сърбия нещата са една идея по-добре в сравнение с при нас,ама пак си е рисково.
LKK
Re: Цена на груб строеж
27-01-2009 - 19:09:18
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Принципният въпрос е...колко по-скъпо излиза тая
> система и...до колко е съобразена с нашите
> строителни стандарти...тая къща реално няма ляти
> железобетонни колони...

salvador, много интересен линк.*bow*
Доколкото видях при строежа на стените с Поротерм, на мястото на колоните се поставят кухи бетонни тела, където влизат четворките железа от плочата, а впоследствие се отливат колоните.
Направи ми впечатление, че изливат трегери над вратите, без да ги топлоизолират или не съм разбрал добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход