Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 10:35:12
ej, много се палиш.smiling smiley Не мислиш ли че е трудно да спориш с радиото...? Ти и аз не ще можем да убедим тия от другата страна на барикадата, нито те нас. За тях ние сме профани, които трябва да си плащат достатъчно скъпо, защото не разбират от строителство и да търпим некадърността и мърлявщината, ако все пак плащаме една "нормална" цена. А те, каквито и "професионалисти в своята облат" да се изкарват(а последното е невъзможно да се установи от компютърния екран) , все пак не са на нашите обекти, нито имат интерес да са, нито пък ние ще ги наемем. Затова колизия на интереси няма. А от там и спорът е безмислен. Моли се твоите строители да излезат читави, защото това си е направо хазарт...smiling smiley Но не разчитай и само на молитви, а ги дръж изкъсо, не прави компромиси, внимавай с авансите, контролирай и пак контролирай. Нищо че си "лаик" в строителството...smiling smiley Като завършиш "обекта" ще имаш самочувствие на "професионалист" в бранша и/или на "човек, спечелилил или изгубил от лотарията"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-27 10:40 от magea.
ej
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 10:40:53
mgea, аз въобще не се паля, даже се смея зад екрана :-) сега може и да съм лаик, но като приключа ще съм поне доктор на строителните науки :} по неволя
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 10:43:16
Важно е обаче, и да не платиш много за тая диплома...smiling smiley
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 14:40:16
И как определяш качеството след като решаваш, че не трябва да го сравняваш с нищо друго? Как ще оцениш, че грубият стореж е направен лошо, сгоре-долу или добре?
Можеш да прецениш дали е по-добре то съседната сграда и то само ако те пуснат да разглеждаш няколко дни.
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 15:01:21
Не се притеснявай - мисли съм го. Не е проблем воденето на една фирма с 12 фактури за година, която не е регистрирана по ДДС.
1.Тези 5000 лева се изтеглят след регистрация.
2. Тези, които ми движат документациите на моите фирми. Фирма с 12 фактури годишно не е голямо натоварване.
3.Е нали аз им плащам - просто да подпишат няколко документа месечно е допълнителното им задължение.
4. При доходите, които им осигурявам единственото им притеснение е да не успея да договоря нов обект и да ги освободя.
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 16:56:37
4ovek, конструктура беше доволен, но той гледа само бетона и арматурата. Всичко останало не беше както трябва, ако си чел предишните ми постове там подробно изброих дефекти и то не всички
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 17:14:32
Ами то най-важното е било наред.
А другите неща нали са ги оправили. Или според теб не трябва да се греши. Е ще те изненадам основното в строителството е поправянето на грешки. Това не е производство, което има пробни серии ,където се калибрират машини и след това се пускат.
И точно при определянето на приоритети идва големия проблем на строителството "по стопански начин". Мрънкаш, че няоя тухла била обърната обратно, а не си представяш, че може шофьорът на бетоновия център да е долял вода в бетона, или пък майсторите, защото така изглежда по-добре като се декофрира. Майната и на тухлата ако бетонът ти е слаб.
ej
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 17:22:48
Аз казах, че няма да сравнявам с мечти, ясно ми е че няма да постигна перфектно качество. То и грубия строеж затова е груб, нали? Но пък и не трябва нещата да са фрапантни...
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 17:47:25
Ами тогава какво ти пречи преди да подпишете договора да покажеш еталона по който ще сравняваш? Или е по-интересно да си траеш за да може да им скроиш шапката на гадните строителиsmiling smiley
ej
Re: Цена на груб строеж
27-03-2007 - 18:34:14
Ако прочетеш и други мои мнения ще разбереш, че съм казал какво искам. Подписали сме си договор и т.н., строителя ме е водил по свои обекти на различен етап, харесало ми е каквото съм видял и затова сега строи при мен. Тук обаче има една малка подробност, не е строил той лично и сега също НЕ строи т.е. той е предприемач и ако му избяга някой кадърен майстор и на негово място дойде някой мърляч, некадърник или както искаш го наречи, какво правиме?! Ще го пиша по форумите :} предприемача де :-)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход