Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

купих терена,а сега накъде? :-)

Публикувано от outlander 
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 16:28:02
И знаеш ли още каква ни е бедата на нас, заради ниският стандарт не можем да привличаме гастарбайтери от близките нам страни. Ще приведа примери Русия и Румъния ползуват Молдова ние не можем да се доредим до молдовците. Русия и Полша къткат украинците - Полша специално им отмени визите, ефектът е неописуем източните райони на Полша стоят по-добре от западните и около Варшава, просто дърпат с евтини работни ресурси, а ние просто нямаме вариант освен големият кораб от Африка, ма то и там не било толко лошо колко си мислехме в Етиопия средната заплата била 70 долара не е кой знае колко по-ниска от БГ такавата. Като изключим малката доза хумур проблемът е наистина сериозен и не увеличаването на пенсите с 10% или бюджетните заплати а увеличените надници на дюлгерите ще издърпат и останалите от това блато дето не могат да ни изтеглят вече няколко правителства. А за новото строителство не знам как ще остане даже на тези ценови нива, да ще има някога насищане, но не скоро балонът за пореден път казвам е надут някъде около 2/3 има мегдан за още.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 16:39:19
Мазачи на варова мазилка имаше когато търсех, но аз си бях решила да направя процеса измазване и шпакловка на едно, затова ме устройваше единствено варианта машинно измазване с гипсова мазилка. И при сегашните цени на мазане и шпакловка, смятам че това е оптималния вариант за ново строителство - бързо става, един процес, мърлянето е еднократно, караш материала на веднъж, стените и таваните стават много гладки, и най-важното - крайната цена която излиза не е по-висока от тази при класическото измазване+шпакловка, където може да ти се мотаят с месеци.
Има и алтернативи на гипсовите мазилки, като тази на Кнауф е най-скъпата. Например, когато започвахме, взехме и такава на Пофикс - Македонска и ми направиха две съседни стени с всяка от тях. Убеждаваха ме, че кнауфската е най-добра и става най-гладко с нея, и макар аз да не намирах кой-знае каква разлика в гладкостта (като изключим факта че на кнауфската се постараха повече в цикленето), реших да прежаля по 100 лв на тон и да взема от нея, за да няма после оправдания за качество и възможност да ми излизат с номера че мазилката е виновна. Просто македонската мазилка дърпа по-бавно и се обработва малко по-различно, а от там иска и повече време и труд за обработка. Поне така ми се струва...
За външната изолация съм се спазарила на 17,50 м2 за труд по целия процес до финишна мазилка, с едни местни майстори, които ме разведоха из няколко къщи, които са правили и навсякъде хората ги посрещаха с радост, канеха ги, абе въобще били много доволни от работата им...
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 16:46:27
Тези майстори на външна изолация имат ли си скеле?
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 16:52:59
Имат си Боби и са от Костинброд.. smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 17:00:05
В махалата както се казва значи smiling smiley
Впрочем конструктора ми си купи наскоро място в Пролеша. Явно е заразно winking smiley
Чакам отзиви и координати за майсторите smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 17:05:23
Дай Боже на всеки му добри майстори, които не му съдират кожата! smiling smiley
Ще ги видим. Сега са на една къща в Хераково и ги чакам да свършат там, че да ме ощастливят. Като свършат при нас, ще ти кажа. Не смея да коментирам предварително, да не вземат да не започнат.
А местата при нас стават "все по-реномирани" напоследък. Някой е пуснал слух че ще се изгражда цял квартал от нови къщички от "руснаци и еврей" smiling smiley за платежоспособни хора и местните са стиснали парцелите в регулация и продават само ниви. Но на това с нивите ще е до края на годината. Иначе си беше бизнес - взимат нива на 20 евро, вкарват я срещу 1 евро в регулация за 6 месеца и после - на двойна цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-14 17:13 от magea.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 23:28:05
www.bgmasters.org - ПОРТАЛЪТ ЗА ОНЛАЙН УСЛУГИ - вашият портал! ОНЛАЙН ПРЕВОДИ, ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИИ, САЙТ ЗА БИЗНЕС ЗАПОЗНАНСТВА, новини, безплатни програми, обяви за разкрепостени хора и от двата пола, форуми, чатове, вицове и още много неща с развлекателна или бизнес насоченост!
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
15-09-2007 - 21:40:38
zdravei,sega 4ak pro4itam 4e iska6 da stroi6 ina4e bih ti pisal po rano>V momenta az sa6to stroq ka6ta v gorna banq,ve4e sa na dovar6itelni raboti>
Moq savet ,priqyel ,e da si potasri6 dobar arhitekt-za6oto ne vseki den 6te stroi6 i 6te trqbva da e hubavo i da popadne6 da svesten arhitekt koito da si razbira ot rabota,ako iska6 moga da ti prepora4am moqta,mlada e no mnogo talantliva,i s dosta opit,raboti v golqma arh.firma ot 5 godini -11evro/m2 no trqbav da se gogovori6.Ako ima6 hibav proekt i pari za hubavo stroitelstvo i dovar6itelnui raboti zna4i vsi4ko 6tee nared.Taka 4e uspeh smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
24-09-2007 - 00:53:45
До StefanB

Рзбрах че си правил дренаж, предстои ми да правя, но нямам проект. Доколкото се информирах не е много сложна работа, но не е за подценяване. Разбрах че цените за проектиране са около 400лв., двоумя се дали да не се доверя на строителя си и да го направя без проект от специалист. Нямам и подробности за хидроизолацията в проекта. Смятам да направя две ръце aquamat-flex на стените и пода на сутерена, фибран 5см на стените върху aquamat и отгоре мембрана fоndalin(isostud).
Благодаря предварително!
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
24-09-2007 - 10:09:40
Какъв е реда за полагане на топло и хидро изолации на основи отвън .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход