Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

купих терена,а сега накъде? :-)

Публикувано от outlander 
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 18:40:58
Magea поцинковани улуци се боядисват със специални бои, иначе ще се олющат неминуемо само след няколко месеца, цинка боя не държи освен ако не е специално за това, има някъкви китайски много ги хвалят даже имало пълна имитация на мед (бакър), аз лично предпочитам да си ги оставя поцинкованият улук както го създал манго, привърженик съм на класиката. Всъщност зависи какъв цвят е сачака ти, ако е тъмен няма да изглежда добре трябва да търсиш някъкво решение за улуци в тъмен цвят, но ако избереш светъл сачак много добре си изглеждат и небоядисани аз така харесвам само че по често трябва да се прелакира сачака, на тъмният по не му личи потъмняването с времето и никакви Садолини не помагат и по три пъти съм ги лакирал преди да се накове след 4-5 години пак трябва, уви !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-17 21:00 от Ivel.
Abu
Re: тенекеджийски работи
17-10-2007 - 19:40:45
Виждам, че добре се ориентирате сред новите предложения при тенекеджийските работи. Но имам все пак някои уточнения, без да искам да влизам в подробни спорове:
Улуци се снаждат на фалц, обикновено двоен. При добро желание се подлепят отвътре със силикон или калай на фалца. Съединение само на силикон или чрез запояване е несериозно. Поне нитове трябва да се сложат.
Поцинкована ламарина се боядисва като всеки друг метал - почистване, грунд, първа, втора и т.н. ръка. Почистването не е задължително да е с киселина, може и с по-евтин разтворител, дори бензин.
Аз също харесвам вида на праховобоядисаните и ламинираните улуци, но не е уместно да се сравняват по дълговечност с поцинкованите, ако ламарината не е с еднаква дебелина. За мен поцинковането е по-добро покритие от боята и ПВЦ-то или по-скоро все още съм недоверчив към новите покрития.
Въобще не е маловажен видът на прикрепянето на улука - лично на мен хич не ми харесва монтажът към челната дъска при някои фасони безшевни улуци. Не ми харесват и тапите, не ми харесват казанчетата (ако изобщо търговецът ги предлага). А ако не са с казанчета, а с гърлушки - направо трагедия, толкова недомислен детайл!
С две думи: има красиви нови неща при тенекетата, ама още не са се доказали, че са по-качествени от старите. Лично на себе си бих направил всичко от поцинкована ламарина, но е възможно с времето да си променя мнението...
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 20:50:44
Не си прав колега за цинковата ламарина, не носи боя, тоест докато я боядисваш всичко ще ти изглежда легално, но буквално след 2-3 месеца ще имаш проблеми, боята се отлющва и се навива на рулца. Има някъкви технологии за боядисване, предполагам действително някъкви специални грунтове или друга химия, признавам не знам как, но ставало някък си, иначе уважавам че и на теб ти харесва класиката. Нитове не са нужни обикновенно улуците са с дължина 2 м. и се снаждат преди да се запоят (метода на снаждане е патент на всеки майстор), но така както ми ги направиха няма нужда от никакви нитове - технолгията е проверена вече цели 4 години (знам че са малко, но ако трябваше някъде да се спука или да прелее са достатъчни за мониторинг) нямам никъкви проблеми и затова пак избирах същото решение , казанчетата е да има и грозни, но ако потъсиш ще намериш нормални и внимание "черешката" на системата е извиването на вертикалните тръби така наречените "ески" те дават, чара ако работите само с остри-тъпи ъгли действително е тъпо (едно от нещата които не харесвам при пласмасата), но ако се изпълнят извивките става според мен чаровно (трудоемко е защото майстора взема размери и ги запоява в работилноца от n- количество сектори- колкото повече, толкова по-красиво). При случей ще публикувам снимки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-17 21:08 от Ivel.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
18-10-2007 - 08:36:04
Нови поцинковани улуци се боядисват с Байц лак за дърво пр. махагон и имитират медни .Единствено този лак издържа с години - нищо друго. От 10 години има така боядисани неса мръднали - пробвайте и се убедете сами .
teo
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
18-10-2007 - 10:34:58
май филматопло е напипал част от смеската, която е използвана за боядисването на моите улуци smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
18-10-2007 - 22:26:32
Благодаря Ви за мненията, господа.. smiling smiley
Аз също залагам на изпитаното, затова избрах познатата стара технология и материали. Бих ги оставила на цинк, но не ми се връзват с екстериора на двора - ограда от ковано желязо, парапети, фенери... И всичко това в черно или вариации на черното. Затова искам и улуците да са ми такива на цвят.
Има и български бои за поцинкована ламарина - на Лакпром, Оргахим, а май и на Мегахим.
А и доста чужди марки, както и "три в едно".
И не искам да ми станат на юфка.. smiling smiley
filmatoplo ме заинтригува с тая технология... За какъв Байц става дума? Байц за дърво ли? И как по тоя начин да ги докарам черни?
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
18-10-2007 - 22:30:40
Здрасти Магеа smiling smiley
Ще ми кажеш ли повече за оградата и парапетите от ковано желязо? На мен повечето балкони са ми с масивен парапет но имам три на които да сложа нещо леко...
Иначе ние сложихме от ония поцинкованите безшевни улуци с PVC покритие.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
18-10-2007 - 23:01:29
Здрасти Боби, оградата и парапетите са още имагинерни, т.е в главата ми и на проект.
Оградата смятам да е с високи колони, 40 см широки, с хубави шапки, 20-30 см бетонна основа и между колоните пана от ковано желязо с минимум орнаменти.
Входното ми стълбище, ако си спомняш е с ветрилообразна форма и вътрешната дъга на ветрилото също ще е с ковано желязо в стила който ми хареса.
А терасата... там съм измислила малко по сложна комбинация. Страниците са иззидани под наклон, а предната част е на 25 см висок перваз бетон. Разликата до 90 см ще е пак ковано желязо. Това се налага, защото от двете страни на терасата ми удрят покривчетата на първия етаж, които трябва да са затворени.
Не съм се спряла още на фирма или занаятчия, който ще ми ги изработи, защото не им е дошло времето. Днес препусках на стройкото... Там има едни, които продават отделни елементи, турски са, плътно желязо и огромен избор. Имат сайт: www.naturalforevermetal.com или www.liderdecorativ.com. Разгледай, може нещо да си харесаш.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
01-11-2007 - 14:10:22
[www.reklamator.com]


Това една стабилна фирма която "отгатва" какво точно искате.
Пробвайте! smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
01-11-2007 - 14:13:05
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход