Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

купих терена,а сега накъде? :-)

Публикувано от outlander 
tio
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
01-10-2007 - 00:01:59
BRAVO na magea i StefanB za hubavite ka6ti pozelavam Vi mnogo 6tastie ,zdrave i lubov.Magea absolutno sam saglasna s tova koeto iska6 da napravi6 i az 4uh mnogo protivore4ivi ne6ta otnosno PVC dogramata izolaciite i laminata ,no i az izbrah udobnoto i prakti4noto, samo na men li4no ne mi dopada saidinga zatova se orientirah kam izolaciq i silikonova mazilka.Na vsi4ki stroq6ti pozelavam mnogo uspehi!
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
16-10-2007 - 14:12:28
Новости при мен... smiling smiley
Започнахме външната изолация. Спрях се на 8ца EPS с плътност 20 и за цокъла - 4ка с плътност 30. Изолацията си купих директно от производителя с гаранция за плътността и да Ви кажа, наистина много се различава от масовата фасадна изолация на Аустротерм, която я водят с плътност 15, а тя е едва 10-12 кг/м3. Производителят е "Балкан мениджмънт груп" и се намира преди разклона за Сливница. Цените са им добри, според мен, за качеството на стиропора.
Наковаха и затвориха стрехте със сачак. Сега ще взема лак садолин екстра да намажат сачака и челните дъски. Надявам се изборът ми да е сполучлив...
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
16-10-2007 - 17:57:09
Мажеа, и аз мажа сачака със садолин, но преди него минах две ръце безир, ама докато беше топло, иначе ако е сега трябва да се загрява и ще съхне по-бавно. Садолинът е добре да се нанася върху грунд, най-добре пак на садолин, но е скъп...
Не мога да намеря кой да ми накове сачака... Иначе го боядисах за да не цапат после фасадата...
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 10:05:24
Трудно се навиват да коват сачак защото е много пипкаво и трудоемко. Знаеш че имам две стрехи - над първия и над втория етаж. Оказаха се с много кривини и оттам затварянето им си беше цяло мъчение. Самият сачак, който купих още миналата зима, беше поне изсъхнал, но пък достатъчно крив. Но накрая стана добре.
Добре че се навиха тия дето ми правят изолацията да го заковат и лакират, иначе - проблем.
Купих грунд - Садолин base и садолин екстра за две ръце отгоре. От фирмения магазин ми казаха че оптималната температура за нанасяне е 10-20 градуса. Така се надявам да има още хубави дни, за да стане качествено покритието. Иначе цената на садолина си е сериозна, затова се надявам да издържи поне 6-10 години без пипне.
Днес ще идва и тоя с улуците. Смятам да си сложа поцинковани, но искам да ги боядисам отгоре предварително с черна боя. Незная обаче, каква да взема. Имам съсед, който се занимава с коли и има пистолет. Навит е да ги пръсне, само да избера подходяща боя.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 11:10:29
avatar
magea Написал:
-------------------------------------------------------
> Трудно се навиват да коват сачак защото е много
> пипкаво и трудоемко. Знаеш че имам две стрехи -
> над първия и над втория етаж. Оказаха се с много
> кривини и оттам затварянето им си беше цяло
> мъчение. Самият сачак, който купих още миналата
> зима, беше поне изсъхнал, но пък достатъчно крив.
> Но накрая стана добре.
> Добре че се навиха тия дето ми правят изолацията
> да го заковат и лакират, иначе - проблем.
> Купих грунд - Садолин base и садолин екстра за две
> ръце отгоре. От фирмения магазин ми казаха че
> оптималната температура за нанасяне е 10-20
> градуса. Така се надявам да има още хубави дни, за
> да стане качествено покритието. Иначе цената на
> садолина си е сериозна, затова се надявам да
> издържи поне 6-10 години без пипне.
> Днес ще идва и тоя с улуците. Смятам да си сложа
> поцинковани, но искам да ги боядисам отгоре
> предварително с черна боя. Незная обаче, каква да
> взема. Имам съсед, който се занимава с коли и има
> пистолет. Навит е да ги пръсне, само да избера
> подходяща боя.

Улуците ти цели ли са? Ако не,не би трябвало да ги боядисваш,защото няма как да ги споят.Така ми каза майсторът,който слага моите.
smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 11:15:03
Предполагам че ще има и цели и на части. Но каквито и да са, възможността за боядисване след поставянето не е реална. А как ще ги връзват, незная, но предполагам че там, където се налага спойка ще чистят боята, а после ще се коригира този участък на място.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 11:25:03
Сачака като го купих, поръчах да го обработят във вана против инсекти, склада на Буллес на околовръстното. Доби леко червеникав оттенък, но после като го минах две ръце с безир стана добре, няма нюанс а лака ги подчерка структурата на дървото, стои красиво.
За трайността на Садолина съм сигурен - у дома преди 8 години си намазах сачака на терасите с боя бяла на садолин - не е мръднала. Отдолу пак е безир. Ако не бях го видял, нямаше да се ръся по 60 лв за кутия яхтен лак на Садолин, щях да си взема лазурен лак на Лакпром или Оргахим.
За улуците - защо не провериш пак ламарина, но с пластмасовото покритие, не е много по-скъпо от поцинкованите, а гарантирано е по-трайно, ако искаш ще ти дам телефона на моя тенекиджия, рядко читав майстор е. Факт, че започна да ми работи още през февруари - улами, поли, после идва като направихме стрехите за улуците и сега ще идва да пусне водостоците додолу, че приключих с измазването и облицовките, не е отворил дума за някаква корекция на договорените още в началото на годината цени. Разбивките не помня, но за покрив 240 квадрата неговата работа с материалите общо ми излиза около 3500 лв. - това е всичко ламаринено каквото се сетош по покрива, имам два комина и поне 8 улами, ако не бъркам...
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 13:22:41
Предполагам че ми говориш за улуци като на Бигор, шведски: [www.bigorltd.com].
Такива ли сложиха, или на друга фирма?
Да, ще направя сметка как ще ми излезе.... smiling smiley
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 14:37:37
Не е шведско, не е съветско, те си ги изтеглят, отвън може да е различни цветове, отвътре е бяло, ПВС покритие.
teo
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
17-10-2007 - 14:52:58
Здравейте !

Започнахме с мазилката миналата събота и за един ден бригадата от 6 човека отупа половината къща. За съжаление се наложи да спрат поради падането лошото време и падането на температурата. Днес ще подновят, като се надяват да довършат най-късно утро поради очакваното ново понижение на температурите. Междувременно след като се двоумих достатъчно избрах да се нанесе полимерна мазилка, готово оцветена по каталог в кофи по 25 кг. Разбира се както си му е по български бяха объркали количестватат на двата цвята и сега основния цвят ще е допълнителен и обратно но се оказа, че ще е по добре. Сложихме отвън подпрозоречен камък (включително обърнат и по фасадата) а обръщането на прозорците и 5 см. по фасадата ще бъде с бяло, т.е получва се наистина ефектна бяла рамка.

Понеже прочетох по-горе за улуците - моите са също от поцинкована ламарина но са теглени на машина. Сега ги боядисаха с някаква микстура от черен лак, кафяв лак и още някакъв си лак (смеската е тайна
smiling smiley ) и се получи мисля добър тъмно-кафяв цвят. Колко ще издържи - божа работа.
Иначе челните дъски и сачака го направих с цвят палисандър. Малко по-тъмно седи но в комбинацията с по-светлата фасада и двата и цвята се връзва добре.

Поздрави !









Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход