Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Край София – дворче с малка къща
13-08-2011 - 15:09:44
Гето, има друга поговорка и може би затова се бъркаш. Ти строиш къща- то става черква. В този смисъл твоята къща максимално се доближава до поговорката. Мисията ти е изпълнена. Сега остава да посадиш няколко дървета, ако все още не си. Според мене черкви има предодстатъчно. Човек няма нужда от черква за да почита Бог. Ама това е друга тема.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-13 15:13 от Nasko.Stoykov.
Re: Край София – дворче с малка къща
13-08-2011 - 18:44:55
На осма страница от темата...щом още не сте се откзали от идеята за дворчето с малката къща и не сте започнали да се оглеждате за "двустаен с артистични скосясания"...значи има надежда smiling smiley))
Re: Край София – дворче с малка къща
13-08-2011 - 19:09:50
Наско за вярата в Бог и нуждата от черкви е наистина др. тема. Но пак казвам, че в днешно време с голяма охота сваляме "летвата" на своите ценности и стремежи. Ти си в Канада и знаеш там как хората когато си стъпят финансово по-здраво на краката започват да се занимават с дарителство и обществени градежи за да споделят част от успехите си с обществото. При нас българите също е било така, но днес сякаш сме забравили кой дава и взима и, че ние на свой ред също трябва да даваме. Българите знаеш са строяли черкви, училища, чешми водени от вярата че и те трябва да дадат нещо от себе си на обществото. Днес знаем само да взимаме ако и да сме мн. по-богати от онези времена. Да посадиш дърво в градината си е пун и пластика, правиш го за сянка на децата и да икономисаш парици напролет за черешките. Не казвам, че всеки може да построи черква, то за туй требе вяра. Сега поговорката е "Без пари и Мама на тате не дава", а не трябва да е така.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
14-08-2011 - 01:33:13
Гето, не ми се влиза в полемики за Бог, религия и ролята на църквата. Ако изпитваш нужда да построиш черква и смяташ че по този начин се отплащаш на обществото-лошо няма. Тука споделихме че в приказката за ползотворния живот на човека не влиза построяването на черква, защото по този начин не "вдигаме летвата", а просто слагаме "бариера". Поразходи се из милата ни татковина и погледни колко параклиси се построиха от мутри. С какви пари...не искам да ровя, но с кава цел...можеш сам да си отговориш. Тука искам да направя един паралел м/у тези параклиси дарени от тези мутри на БПЦ, и даренията на разни съмнителни бизнесмени към МВР-то. Всеки търси да си купи "мир и спокойствие". Не правя намеци. Не ме разбирай погрешно. Все пак хвала ти на желанието.
Re: Край София – дворче с малка къща
14-08-2011 - 02:54:37
"Наско за вярата в Бог и нуждата от черкви е наистина др. тема. Но пак казвам, че в днешно време с голяма охота сваляме "летвата" на своите ценности и стремежи. Ти си в Канада и знаеш там как хората когато си стъпят финансово по-здраво на краката започват да се занимават с дарителство и обществени градежи за да споделят част от успехите си с обществото. При нас българите също е било така, но днес сякаш сме забравили кой дава и взима и, че ние на свой ред също трябва да даваме. Българите знаеш са строяли черкви, училища, чешми водени от вярата че и те трябва да дадат нещо от себе си на обществото. Днес знаем само да взимаме ако и да сме мн. по-богати от онези времена. Да посадиш дърво в градината си е пун и пластика, правиш го за сянка на децата и да икономисаш парици напролет за черешките. Не казвам, че всеки може да построи черква, то за туй требе вяра. Сега поговорката е "Без пари и Мама на тате не дава", а не трябва да е така."

Наско онова за което говориш се отнася към "другата" тема, която по взаимно съгласие оставихме за друго място, нали. Аз само припомних какви са били традициите на българите едно време и дарителскиата традиция в Канада днес, която и двамата познаваме мн. добре. Нали не заобикаляш въпроса умишлено?
Колкото за построените от мутри параклиси не мога да кажа нищо, защото е поизтъркано клише и лепене на етикет на всички хора. Аз мога да кажа че в нашето село има 2 стари параклиса и миналият месец единият от тях беше изцяло обновен с волните пожертвования и личен труд на цялото село. На същият принцип преди години беше изграден каптаж и водопровод на който сега цяло село и туристи се радва.
Всеки разбира живота различно и го живее според разбиранията си. Който иска да копне и посади череша и това го кара да се чувства мъж, прекрасно. Нека го направи поне децата му ще го споменат с добро!*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
19-08-2011 - 10:25:12
Гето говори като пастор от Х-американски филм. Да е жив и здрав - да му се чуват думите.smiling smiley
Re: Край София – дворче с малка къща
19-08-2011 - 14:59:06
Какво стана? Какво направиха с нас? Хубави думи като "Родина", "Татковина" и мн. др. станаха повод за присмех ако ги произнесеш и етикет че си атакист. А ако заговориш за морал то говориш като пастор*xxx*
Както е казал онзи велик българин: "Какво да правим като сме си българи"*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
07-09-2011 - 14:50:36
Не сме виновни, че сме българи. Това с вината е по-скоро винена работа и затова предпочитам бира. *beer*

Падам си по малка спретната къщурка – с две липи отпред. Пък може и без липи. С люляци – също може.

Може и малко местенце да е – но гледано с любов ... на южен склон на Стара планинаwinking smiley.
Re: Край София – дворче с малка къща
07-09-2011 - 23:59:31
avatar
Quote
panelov
Не сме виновни, че сме българи. Това с вината е по-скоро винена работа и затова предпочитам бира. *beer*

Падам си по малка спретната къщурка – с две липи отпред. Пък може и без липи. С люляци – също може.

Може и малко местенце да е – но гледано с любов ... на южен склон на Стара планинаwinking smiley.




Аз имам къща на с. Градец. Спокойно и прекрасно селце. Стигам от Люлин за 15-20 мин. Направиха чисто нов път до самото село. Красота.

Погледни в сайта за обяви. Аз видях в @#$%&. Парцел в регулация под 10 000 евро.!!! - 800кв.м.
къща 3 етажа с двор 1100 в добро състояние за 47 000 евро.
Re: Край София – дворче с малка къща
21-09-2011 - 21:36:59
Quote
personall
Quote
panelov
Не сме виновни, че сме българи. Това с вината е по-скоро винена работа и затова предпочитам бира. *beer*

Падам си по малка спретната къщурка – с две липи отпред. Пък може и без липи. С люляци – също може.

Може и малко местенце да е – но гледано с любов ... на южен склон на Стара планинаwinking smiley.




Аз имам къща на с. Градец. Спокойно и прекрасно селце. Стигам от Люлин за 15-20 мин. Направиха чисто нов път до самото село. Красота.

Погледни в сайта за обяви. Аз видях в @#$%&. Парцел в регулация под 10 000 евро.!!! - 800кв.м.
къща 3 етажа с двор 1100 в добро състояние за 47 000 евро.

Моля да публикувате правилни линкове. Иначе твъренията Ви звучат несериозно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход