Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край София – дворче с малка къща

Публикувано от Shtirev 
Re: Край София – дворче с малка къща
13-07-2011 - 15:46:43
Quote
personall
Quote
panelov
Прав си салвадоре, ама как да щръкнат готовите къщи, като трябва да се изяснят доста неща.

Нали най-напред трябва да има на разположение земя - две три или четири съседни парчета по 400-500 метра в регулация с ток, вода канал и т.н. И собственика да проявява разбиране и да предостави земята без първоначално да иска пари.

Интересно е, какво мислят строителите lbi, personal и другите по тази идея. За бизнес става дума – дали не ги сърбят дланите, като четат това?
=============================================================================

smiling smiley Идеята за апартамент срещу къща около София е супер, винаги ще бъде и все повече ще е. Според мен. И смятам, че е реалистична. Трябва и късмета да участва в голяма степен.
Много е трудно да си намериш хубаво парцелче в близост до София. Дистанцията се увеличава с годините. Ще кажа за от към мойта страна- люлинската. Когато търсихме място за къща преди 15 години се спряхме на едно малко селце след Костинброд. И там направихме къщата. След това , когато съм обикалял по задачи и обекти, като си говоря с хората разбирам, че и те трудно и късметлийската са се сдобили с имотче./ е.., парата говори в някой случаи / Но не е невъзможно. Важно е човек да е упорит.
Всъщност сега си спомням, че работихме с един предприемач, който вършеше точно такава дейност - земя, строителство на къща, довършва я и я продава. Но това беше преди 8-9 години. И на 100 % ги продаваше. Примерно грубия строеж на една къща му идваше 100 000 лв. и дов. работи толкова и местото толкова. После я видях да се продава в имоти.бг за 340 000 евро. И малко след това я купи една светска личност. Да не казвам коя. smiling smiley След някоя и друга година, каза че ще изчака малко по-добри времена. Търсенето изчезна.
И не знам дали се е върнало. За такава дейност. Сега съдейки по своята работа, строят хора скъкали пари от преди. Има и такива с кредити.Но със сериозен бизнес. Еденици общо взето.

Да помечтаем и да сложим няколко ако-та....smiling smiley
Ако се продаде апартамент за 90-100 000 евро, / трябва да е голям и в центъра и въобще ако може да се реализира такава сделка в днешно време /, ако се намери парцел за 20 - 30 000 евро / примерно бабата починала, а децата са в чужбина завинаги или подбни ситуации/, тогава може да се напрви спретната къщурка 100-200 кв. зависи от проекта. Примерно 3- стаи, кухня, трапезария, веранда, гараж. Може и втори етаж. Зависи от проекта. Ще остане и някой лев за дворчето - барбекю, беседка, дек. аквариум, пътечки.

НО със 50-60 хил. евро не бих се метнал в такава авантюра.

Или бих казал на проектантите -" Искам къща за 60 хил.лв." Те ако са кадърни и в крак с цените и имат под ръка свястна стр. фирма, биха ти направили чертежите.

И да приемем, че сте минал по този път и къщата вече е налице и сте легитимна стр. фирма и т.н. и желаете да се реализира на пазара. Каква цена ще обявите? Инвестирали сте 90-100 000 евро и година време.

При всички положения купувача на къщата ще трябва да продава 2 хубави апартамента, за да си я купи.

Ето линк за хубави къщета за които говорим. Мисля, че вътре не са пипани иначе биха дали снимки. Само където там парцелите за селището са взимани на други цени, а не като на индивидуално дворно място.

[www.imoti.net]

Прави много добро впечатление рационализма в написаното по-горе. Благодаря за положителното отношение по въпроса. Явно е, че идеята е осъществима, но е необходим предприемач, като Вашия познат, когото визирате. Както и други заинтересовани играчи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-13 15:47 от Shtirev.
Re: Край София – дворче с малка къща
15-07-2011 - 13:29:53
Quote
Shtirev
Quote
personall
Quote
panelov
Прав си салвадоре, ама как да щръкнат готовите къщи, като трябва да се изяснят доста неща.

Нали най-напред трябва да има на разположение земя - две три или четири съседни парчета по 400-500 метра в регулация с ток, вода канал и т.н. И собственика да проявява разбиране и да предостави земята без първоначално да иска пари.

Интересно е, какво мислят строителите lbi, personal и другите по тази идея. За бизнес става дума – дали не ги сърбят дланите, като четат това?
=============================================================================

smiling smiley Идеята за апартамент срещу къща около София е супер, винаги ще бъде и все повече ще е. Според мен. И смятам, че е реалистична. Трябва и късмета да участва в голяма степен.
Много е трудно да си намериш хубаво парцелче в близост до София. Дистанцията се увеличава с годините. Ще кажа за от към мойта страна- люлинската. Когато търсихме място за къща преди 15 години се спряхме на едно малко селце след Костинброд. И там направихме къщата. След това , когато съм обикалял по задачи и обекти, като си говоря с хората разбирам, че и те трудно и късметлийската са се сдобили с имотче./ е.., парата говори в някой случаи / Но не е невъзможно. Важно е човек да е упорит.
Всъщност сега си спомням, че работихме с един предприемач, който вършеше точно такава дейност - земя, строителство на къща, довършва я и я продава. Но това беше преди 8-9 години. И на 100 % ги продаваше. Примерно грубия строеж на една къща му идваше 100 000 лв. и дов. работи толкова и местото толкова. После я видях да се продава в имоти.бг за 340 000 евро. И малко след това я купи една светска личност. Да не казвам коя. smiling smiley След някоя и друга година, каза че ще изчака малко по-добри времена. Търсенето изчезна.
И не знам дали се е върнало. За такава дейност. Сега съдейки по своята работа, строят хора скъкали пари от преди. Има и такива с кредити.Но със сериозен бизнес. Еденици общо взето.

Да помечтаем и да сложим няколко ако-та....smiling smiley
Ако се продаде апартамент за 90-100 000 евро, / трябва да е голям и в центъра и въобще ако може да се реализира такава сделка в днешно време /, ако се намери парцел за 20 - 30 000 евро / примерно бабата починала, а децата са в чужбина завинаги или подбни ситуации/, тогава може да се напрви спретната къщурка 100-200 кв. зависи от проекта. Примерно 3- стаи, кухня, трапезария, веранда, гараж. Може и втори етаж. Зависи от проекта. Ще остане и някой лев за дворчето - барбекю, беседка, дек. аквариум, пътечки.

НО със 50-60 хил. евро не бих се метнал в такава авантюра.

Или бих казал на проектантите -" Искам къща за 60 хил.лв." Те ако са кадърни и в крак с цените и имат под ръка свястна стр. фирма, биха ти направили чертежите.

И да приемем, че сте минал по този път и къщата вече е налице и сте легитимна стр. фирма и т.н. и желаете да се реализира на пазара. Каква цена ще обявите? Инвестирали сте 90-100 000 евро и година време.

При всички положения купувача на къщата ще трябва да продава 2 хубави апартамента, за да си я купи.

Ето линк за хубави къщета за които говорим. Мисля, че вътре не са пипани иначе биха дали снимки. Само където там парцелите за селището са взимани на други цени, а не като на индивидуално дворно място.

[www.imoti.net]

Прави много добро впечатление рационализма в написаното по-горе. Благодаря за положителното отношение по въпроса. Явно е, че идеята е осъществима, но е необходим предприемач, като Вашия познат, когото визирате. Както и други заинтересовани играчи.

Ако има търсене за регулирана земя 400-500 метра за малка къща с нисък бюджет, ще се намерят и предприемачи, които да организират нещата. Нискобюджетни идеи трябва да има, за да е по-осъществима идеята.За малки къщи говорим. 80 до 130 квадрата – етаж – етаж и половина, като например втория етаж е директно под покрив, без междинна плоча –за по-евтино да речем. Или - ако ще има стълбище - външно да е то и т.н. И ако са няколко съседни къщетата – бюджета ще падне още.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-15 13:33 от panelov.
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 19:42:09
Незнам защо бюджет от 40-50к еуро се вижда малак на някой хора,според мен си е съвсем приличен за малък парцел с НОРМАЛНА къща от 100 квадрата,не знам защо сума си народ се е юрнал да строи прогимназия,с по 400 -500 квадрата площ ,и се надсмива на нормалните мечти на средния човек,после ревът ама знаеш ли колко трудно се живее в къща,ами трудно е байно,тии колко градинаря имаш,а колко прислуга,ааа нямаш,ама къща голяма си дигнал а?Е някой от нас имат жени,не прислужници които да почистват 7-8 стаи всекидневно,та на нас 2 спални и хол,с 200 квадрата дворче райграс и малка беседчица са ни достатачни и съседите не ни притесняват ,напротив,така че за мен е много по важно някой да даде обоснована цена на стандартна къща 100тина квадрата едноетажна, с хубава изолация(фен сам на трислойния зид външен фугирана зидария с единички,вътрешен с олекоени бетонови блокчета)без плоча на тавана ,гредоред гипскартон и хубава изолация от вата ,дайте да видим каква е средната цена на такава къща?та да видим кои бюджет е малак кои голям
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 20:01:54
Крайната цена зависи единствено от компромисите,които си готов да направиш с бъдещата къща.Сега може да ти изглежда странно,но ще се изненадаш колко много неща всъщност се правят на цена,от която нищо не може да се икономиса.
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 20:31:31
Дай аргумент,тук не става на въпрос да се икономисва,а да се направи по добра строителна система която дава същия ефект при по ниска цена,например така описаната от мен зидария ти спестява външна изолация,както и мазилки бои .... имаш прекрасно изглеждаща и добре изолирана къща без мазане скелета изолации,ако вместо плоча имаш гредоред спестяваш бетони желязо изолация мазане,имаш добре изолиран таван с прави ъгли и гладкост.... има още десетки неща които аз не приемам за компромис а просто за добра строителна практика*book*
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 21:41:22
Защото "нормалната" къща от 100 м2 е всъщност 200м2 РЗП със стени, коридори, гараж, сервизни помещения и т.н., които няма с кого да делиш. Говорим за примерна къща с 40-50 квадрата хол, 3 спални по 15 квадрата и 2-3 бани, 2 гаража, без мазе. Ей това са вече 200 м2 РЗП.
Тия неща които описваш с идеята да е уж по евтино, изобщо нямаш идея от строителство и дали наистина ще ти излязат по евтино или по-скъпо. Кой и как ще ти прави гредоред например и с какъв материал? Най-вероятно ще илезе доста по-скъпо като се имат предвид цените на първо качество трупи. И как ще го защитиш от инсекти и пожар?
Строители не си дават труда да отговарят защото е безсмислено, в бюджет 40-50К какво да вкараш? Някои искат и парцела да вкарат? Какво значи 200 м2 двор? Има си ЗУТ, минималния размер е около 400 м2 и то с определена форма за да може да се впише петно спрямо отстоянията.
В Делта Хил има подобни къщички, най-евтините са малко над 100К, като се има предвид че парцела е излязъл на строителя почти без пари. Ако някой смята че ще купи парцел и ще построи къщичка отгоре за 50К общо, по-добре да се огледа малко първо.
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 22:03:46
Колега Боби,Искаш ли да не си мерим....строителния опит,може пак моят да излезне по голям... опита де,а твоя с трупите дето си ми ги написал ми стига за да разбера каде е добит,поредния леяр на бункери дет осрахте държавата с грозните си творения,та ние гредореда не го правим с трупи,ама неисе,и да в 50 к влиза и парцела,и не не мие необходим 50 квадрата хол,и мога да се хвана на бас с теб че ще ти построя къща за тази сума,ама няма смисъл да доказвам нещо на теб защото ти така и не ми даде нито един аргумент защо да не стане,само си чешеш езикаа 100 кв м са си 100 кв м ето ти мочта представа за нормална семеина къща може ли да кажеш колко спред теб е струвала на собственика?
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 22:35:56
Научи се да гледаш нещата със здравословна доза недоверие.Ако нещо ти изглежда пркалено добро...замисли се защо не е станало масово.
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 22:46:03
mishuk, Бобчо е нервен и заядлив,защото погасява дебел кредит за строеж по време на бума на високите надници и цени на материалите и сега му идва нанагорно.

Иначе,аз те подкрепям ,че може да се постигнат и добри цени при строеж на къща с малката уговорка,че трябва да си на обекта непрекъснато, да движиш нещата и бригадата да е твоя.Трябва и оптимизиране,например като гледам снимката,която си постнал виждам,че покрива е излишно стъпил на бетонов пояс ,който дублира бетоновата рамка само през 2-3 реда тухли по височина.Аз бих го почнал направо от рамката без тоя надзид.
Re: Край София – дворче с малка къща
24-07-2011 - 23:02:27
Фло,постнах снимката защото човека който я е построил е дал и точни сметки колко му е излезнала,а то е 35к лева със всички документи ,присъединителни договори проекти и т.н.,при все че не е точно моята идея като изпълнение,като проект ми допада,и като добавя още толкова за дозавършването и,идва пак толкова в еуро,парцели за по 15 к има,а и още доста ще има напук на брокерите който не разбраха точно какво се случи на имотния пазар ,говоря за около 30 км радиус от големите градове,само в любимата ми Варна още се дърпат да посвалят цените,но аз сам търпелив,ще дочакам хубав парцел в 30 км радиус от Варна с морска панорама и добър достъп на които да си вдигна мечтаното къщеsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход