Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край София – дворче с малка къща

Публикувано от Shtirev 
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 11:32:22
Quote
Geto
Южен, ама ти 100 хил. Е. за нисък бюджет ли го имаш? И що за къща ще е туй? Ако сте пенсионери с бабата бива ама с деца... 100 кв. И ако в апартамента пералната ти е в куфнята няма ли да искаш да създадеш малко удобство за жената? От мазе или барака мислиш ли че няма да има нужда? А котелно? А от втора баня за децата? А гараж?..........
И не си ли чул как се разпределят разходите при строежа на нова къща: излизане от земята на първа плоча кота "0" - 50%, етажи 20% и 30% покрив (да ме поправи някой ако бъркам с числата). За това някой тук каза че едноетажните къщи излизат по-скъпи на кв.м.
Гледай Калин, това е нещо реално и постижимо.

Не за 100 000 евро, а за 100 000 лева говорех. Селата ни са пълни с такива къщи и никой не пита никого палати ли са това или бараки... Там се родихме, гето, не помниш ли? Без да имаме понятие от евро... и от сабърбия...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-07 11:32 от iiujen.
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 12:00:24
Моделът от едно време вече не е възможен.
Изискванията в строителството се промениха...
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 14:20:37
Да, промени се това, че ни накараха да вярваме че колкото повече бетон толкова по-добре. Какво му е лошото на старото? Да, нямали са топлоизолацияwinking smiley
Завчера гледах по един канал как една грозна стара барака бе преобразена до неузнаваемост. Та нима една здрава селска къща от времето на соца не може да бъде променен обликът и? И защо аджеба англичани идват и вместо да леят бетон купуват стари селски къщи, плевни и ги правят на уютни домове? Те май не са чули за новите тенденции? Или просто не са сноби.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 16:04:40
Quote

Или просто не са сноби.
Ей това е истината.
Имам братовчед, който поднови старата кирпичена къща на баба си и дядо си, 2 етажна, 60-70 квадрата общо, на село, за да стане функционална за неговите родители. Не знам точно колко е вложил като пари, определено не са много, под 20К лева, но го прави 2 години, само събота и неделя, и вече къщата е готова за живот. Евала му правя на човека. А ако знаете само какъв изглед има оттам smiling smiley Само споменавам - Мелнишки пирамиди, Беласица планина, Пирин планина... smiling smiley
Re: Край София – дворче с малка къща
12-08-2011 - 11:01:31
Quote
kalin72
Quote

Или просто не са сноби.
Ей това е истината.
Имам братовчед, който поднови старата кирпичена къща на баба си и дядо си, 2 етажна, 60-70 квадрата общо, на село, за да стане функционална за неговите родители. Не знам точно колко е вложил като пари, определено не са много, под 20К лева, но го прави 2 години, само събота и неделя, и вече къщата е готова за живот. Евала му правя на човека. А ако знаете само какъв изглед има оттам smiling smiley Само споменавам - Мелнишки пирамиди, Беласица планина, Пирин планина... smiling smiley

И баща ми направи така с къщата на баща си, след като дядо се помина. Къщата е в дълбоката провинция. Дали и аз бих направил подобно нещо, след като се пенсионирам? Засега ми се строи нещо ново край Софияsmiling smiley без да съм сноб. Нещо малко, китно, на готино местенце.
Re: Край София – дворче с малка къща
12-08-2011 - 14:56:59
Панелов, от сърце ти пожелавам успех. Няма по-хубаво от това сам да построиш домът си.
Аз вярвам в поговорката дето казва че всеки мъж трябва да построи къща и черква. Вторият проект вече е в сърцето ми*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
12-08-2011 - 19:33:43
Quote
Geto
.
Аз вярвам в поговорката дето казва че всеки мъж трябва да построи къща и черква.

Дърво Geto,дърво да посади! Множко ще му дойде и къща да построи и черква освен, ако не е Дядо Владика или преподобния Наско Стойков от канадскоwinking smiley
Re: Край София – дворче с малка къща
12-08-2011 - 19:51:43
Фло, нека не сваляме летвата толко ниско, че съвсем ще се обезценимwinking smiley
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
13-08-2011 - 13:58:31
Quote
фло
Quote
Geto
.
Аз вярвам в поговорката дето казва че всеки мъж трябва да построи къща и черква.

Дърво Geto,дърво да посади! Множко ще му дойде и къща да построи и черква освен, ако не е Дядо Владика или преподобния Наско Стойков от канадскоwinking smiley

Дървета съм садил. Няколко. И пак бих посадил. Но за черква? Ако до всяка къща имаше черква...? Такава поговорка за черква няма. Затова съм се ориентирал към къщичка.smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-13 13:59 от panelov.
Re: Край София – дворче с малка къща
13-08-2011 - 14:40:09
Фло, не си прав. До всяка къща и черква!! Те от там идва и приказката-Всеки гледа от своята камбанария. Лошото е че тогава такъв разкол ще настане в БПЦ, че сегашния направо ряпа да яде. А попове Гето как ще осигуриме??*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход