Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край София – дворче с малка къща

Публикувано от Shtirev 
Re: Край София – дворче с малка къща
03-08-2011 - 13:53:38
Quote
salvador
Търсещите къщи не са някаква различна социална група.В една и съща са с търсещите апартаменти,защото поведението им се определя от едни и същи фактори,влияе се от едни и същи общи тенденции и се подчинява на едни и същи зависимости.
Само с това ми е трудно да се съглася. Факторите, тенденциите и зависимостите ги сегментират (както е модерно да се каже сега). Т.е. ги слага в различни социални групи.
Re: Край София – дворче с малка къща
03-08-2011 - 14:53:52
Quote
kalin72
Quote
personall
,това че българския предприемач не може да осигури къщата като достъпен продукт,че държавата не може да осигури инфраструктура за желаещи да притежават този продукт е друга тема....

Или това , че българския купувач не може да осигури пари, за да си купи къща също, нали?smiling smiley

Аз купих къща 150 м2 за 20К евро. Къщата е с двор 600 м2, населеното място е с нормална инфраструктура, поддържан път, стигам за 45 минути до работата мин, на 50 км. В момента влагам още 25К евро за основен ремонт. По-голяма част от парите са от кредит, от банка.
Масово хората се водят от стадния инстинкт, и дават тези 45-50К евро за жилище в блок, без двор, без слънце и въздух, с маса комшии под и над него, да дели общи части и всичките негативи на апартамента.[/quote]

Поздравявам те Калине.
Ето за това говоря и аз. Били соц. и т.н. Няма къща която да не може да бъде променена така че да стане "нашата" къща. То като гледам какви съвременни и "модерни" творения са никнали из Родината да му се додрайфа на човек ама нейсе.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
05-08-2011 - 16:34:41
Quote
Geto
Quote
kalin72
Quote
personall
,това че българския предприемач не може да осигури къщата като достъпен продукт,че държавата не може да осигури инфраструктура за желаещи да притежават този продукт е друга тема....

Или това , че българския купувач не може да осигури пари, за да си купи къща също, нали?smiling smiley

Аз купих къща 150 м2 за 20К евро. Къщата е с двор 600 м2, населеното място е с нормална инфраструктура, поддържан път, стигам за 45 минути до работата мин, на 50 км. В момента влагам още 25К евро за основен ремонт. По-голяма част от парите са от кредит, от банка.
Масово хората се водят от стадния инстинкт, и дават тези 45-50К евро за жилище в блок, без двор, без слънце и въздух, с маса комшии под и над него, да дели общи части и всичките негативи на апартамента.

Е затова иде реч в темата. Ниско бюджетна, малка къща, на 15-20 километра от столицата, на малко място за малко пари. Стотина хиляди лева може би е нормално да се предвидят за 100 м2 къща на 400-500 м2 земя. Но строителите обикновено си говорят на едро /кратно на 10 че чак до 50 хиляди/ и с вещина отблъскват клиентите си. А после кризата им била крива.smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-05 16:35 от iiujen.
Re: Край София – дворче с малка къща
06-08-2011 - 01:36:01
Наистина за това иде реч ама като вземеш земята, почнеш да копаеш и строиш нова къща нещата излизат далеч по-различни от "ниско бюджетното". Та на мен един прост дувар 50 м. с тези "нови" и "модерни технологии ми излезе близо дваесе иляди лева. Да си купиш готова къща днес излиза по-еФтино от колкото да строиш. Ето един пример. Мой близък си купи къща (Бистрица) 350 кв.м. готова за живеене, с двор 1,5 дка., басейн, асфалт, канал за 150 хил евро. Аз сега довършвам своята, а и всеки който строи може да каже възможно ли е да се постигне подобна цена днес. Та то само земята ще излезе толкоз пари колкото е платил моя човек ако я купуваш днес.
Не си правете фриволни сметки без кръчмар, че после пак ще има" ОХ, бате Бойко и лошата държава са виновни".

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
06-08-2011 - 01:55:16
Wishful thinking му викат. Докато не му дойде на човек на главата не вярва.
А твоя близък е ударил джакпота. Ако купи мястото и тръгне да строи всичко това, много лесно може да мине 300 000 евро. Криза, на китайски нали означавало също възможност...
Re: Край София – дворче с малка къща
06-08-2011 - 04:11:27
Ха, джакпод! Миналия месец ходих да я видя и сякаш ми зашлевиха шамар. Аз, рекох си като някой грешник се мъча толкова години с мойта къща, а той човека един освежителен ремонт и хайде с биричката на басейна. Ето на това се вика ниско бюджетна работа, колкото един голям апартамент на "престижна локация"winking smiley в престолнината.

Пропуснах да отбележа, че дувара го строих с бригада, поръчвах и плащах и със свой транспорт си карах материалите. Не ги мешайте строителите. Ако толкоз държите на префърцуненият израз "ниско бюджетна къща" вместо простичкото "еВтина" то запретвайте ръкави и се фащайте за кирките*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-06 04:20 от Geto.
Re: Край София – дворче с малка къща
06-08-2011 - 22:52:44
Quote
Geto
Наистина за това иде реч ама като вземеш земята, почнеш да копаеш и строиш нова къща нещата излизат далеч по-различни от "ниско бюджетното". Та на мен един прост дувар 50 м. с тези "нови" и "модерни технологии ми излезе близо дваесе иляди лева. Да си купиш готова къща днес излиза по-еФтино от колкото да строиш. Ето един пример. Мой близък си купи къща (Бистрица) 350 кв.м. готова за живеене, с двор 1,5 дка., басейн, асфалт, канал за 150 хил евро. Аз сега довършвам своята, а и всеки който строи може да каже възможно ли е да се постигне подобна цена днес. Та то само земята ще излезе толкоз пари колкото е платил моя човек ако я купуваш днес.
Не си правете фриволни сметки без кръчмар, че после пак ще има" ОХ, бате Бойко и лошата държава са виновни".

Е Да деwinking smiley.
Да сравним параметрите от които идва цената:
Нискобюджетната къща е не 350 м2 , а 100 метра квадратни къща – тоест три пъти по-малка
Нискобюджетния двор е не 1500 м2 място, а 400-500 м2 място – тоест три пъти по-малко
Нискобюджетната цена е не 150 ХЕвро, а е 50 хиляди евро – тоест три пъти по-малко.
Точно за такъв продукт се говори в темата.smiling smiley Примерно 40 хиляди- за земя и 60 хиляди за къща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-06 22:54 от iiujen.
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 00:35:31
Южен, ама ти 100 хил. Е. за нисък бюджет ли го имаш? И що за къща ще е туй? Ако сте пенсионери с бабата бива ама с деца... 100 кв. И ако в апартамента пералната ти е в куфнята няма ли да искаш да създадеш малко удобство за жената? От мазе или барака мислиш ли че няма да има нужда? А котелно? А от втора баня за децата? А гараж?..........
И не си ли чул как се разпределят разходите при строежа на нова къща: излизане от земята на първа плоча кота "0" - 50%, етажи 20% и 30% покрив (да ме поправи някой ако бъркам с числата). За това някой тук каза че едноетажните къщи излизат по-скъпи на кв.м.
Гледай Калин, това е нещо реално и постижимо.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 00:49:35
Така ли до сега не стана ясно че ниско бюджетна къща за един значи едно, а за друг друго. Както 100,000 Евро за един са много пари за друг са "джобни" и 100м2 са "палат" за Пешо и "барачка" за Гошо.
Re: Край София – дворче с малка къща
07-08-2011 - 03:31:43
Така е Наско, но понеже някои изрази се вземат от американският говор и за "по-интересно" се пляскат като парцал в българската реч редно е да се направят някои уточнения. Аз не знам в С. Америка да има такова нещо като ниско бюджетни къщи. Къщите не са и не могат да бъдат ниско бюджетни. Няма как една нормална къща да е на цената на един нормален апартамент. Къщата може да е по-ефтина или по-скъпа, но не и ниско бюджетна. Този номер го изпробваха в щатите и ето вече всички знаем какви са последствията. Там банките внушиха, че всеки негър на социални помощи може да бъде горд собственик на къща и раздаваха на куцо и сакато.
Както и да е, нека си чешем езиците, нали за туй са форумите*beer*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход