Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интересна оферта за къщи !

Публикувано от lbi 
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 23:45:03
Еми ние ядем колците с домати и незнаем! Трябва някой такъв като теб кадето спи на гугал тарсачката и четели чете да ни светне :} А за кофражните дъски доста може да поспорим с теб гугал търсача!И на тези майстори кадето ги хващаш от кол и важе от циганската махала на по 25 лв ме самнява да направи кофраж както трябва от дъските!:} Кажи като си толкова отворен колко обекта имаш сега? И покажи снимки да видим как са стнали плочите и колоните гладки ли са като си толкова разбирач. *huh* И с тези майстори кадето аз работя всичките до един имат 7-ми разряд зидаро кофражисти и арматуристи и невзимат по 25 лв надници на ден!За тази година ми минаха над 25 проекта поне през рацете един нямаше с двойна зидария!И за бетона и арматурата говоря, че ще са по големи колоните няма да са на 25 см ако се прави двойна зидария и по средата стилиопор да кажем 5 см нали?А това вече проектанта и инвеститора го определя не аз какво ще има заложено в един проект.Аз съм само изпълнител какво има заложено в проекта по него се работи пък и на този вариант да се мине пак МАЗИЛКА ще има от вън!Да е жива и здрава гугал търсачката и производителите да дават точни харектерстики, че страшно иначе.Че на дървените философи ще им секнат познанията :} На теория и в гугал да четеш е едно а на практика е друго!
И не ми отговори дали си правил някога кофраж господин професоре от дъски? *huh*
Re: Интересна оферта за къщи !
04-07-2011 - 08:50:09
Quote
lbi
Еми ние ядем колците с домати и незнаем! *huh*

Личи си отдалеч!
Re: Интересна оферта за къщи !
04-07-2011 - 09:01:38
"Баш майстора" му е за 500 лв на месец. И това било добре, щото криза... За "работниците" не знам, то май по-добре да ги няма. На Фло каквото и да му разправяш е безнадеждно. Само той знае и може. Някои от съжденията му са фрапиращи направо. Пословичен е ината му да твърди, че външната изолация никаква работа не вършела, само вътрешна. Така и не обясни как ще се справи с мостовете при двойната зидария.
Re: Интересна оферта за къщи !
04-07-2011 - 10:08:58
Бобчо,баш майстора ми получава 660 лв на месец /чисто/,плюс храна и транспорт за 8 часа работа с обедна почивка и два кофетайма ,от понеделник до петък , и вярвай ми ,че не съм го вързал със синджир да стои на моя обект насила.За трислойната зидария вече ми е омръзнало да обяснявам и защо при мене няма термомостове от конструкцията,но за тебе специално ще направя изключение. Защото Бобчо, колоните и гредите са вписани в зидарията или с други думи отвън на плочата и колоните има още един зид,но това е при мен и моите тухли са с високо температурно съпротивление! Така е по архитектурно задание,така е по проект и така се изпълнява.
lbi
:}Re: Интересна оферта за къщи !
04-07-2011 - 10:17:46
Boby
На ли казах тези Дървените философи черпат информация от гугал! И тука се правят на много разбирачи. Двойния зид се прави тук в бг сигорно от 40 години ! Даже и с тухлени КОЛОНИ на 60 см с платна еденичка ,а за труд ти излиза двойна цена тухления зид ! До сега един прокерт несъм видял с двойна зидария да е заложено! В момента се строи с четворка тухли и на Винербергер 25 N+F и 38-ците!
И невиждам отговора да ми каже за кофража с дъските правил ли е някога през живота си!
И снимки от обект понеже гиправил много евтини?:]
Re: Интересна оферта за къщи !
06-07-2011 - 22:43:40
Здравейте, извинете че се намесвам, ама ми стана интересно за тройната зидария, та въпрса ми е към Фло, как превързвате вътрешния ред тухли към външния - телени куки ли слагате или имате специален продукт за тази цел?

[archidet.com]
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 06:22:29
Quote
icopop
Здравейте, извинете че се намесвам, ама ми стана интересно за тройната зидария, та въпрса ми е към Фло, как превързвате вътрешния ред тухли към външния - телени куки ли слагате или имате специален продукт за тази цел?


Здравейте!

Възможностите са поне 2, с куки или с обърната напречно ,свързваща двата зида тухла , наречена зидарска превръзка. С телени куки Ф- 6 е по-удобно,защото по лесно може да се пълни междината в средата с изолация било с набъбнал перлит,стиропор на топчета или вата. Така цената за труд при монтаж на изолацията влиза в цената на зидането на тухлите,напоследък от 3 до 6 лв/м2 вместо отделна операция от 20 лв.и нагоре при външно/вътрешно поставяне на топлоизолация.
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 10:09:50
Благодаря за отговора,
според мен вата не е най-удачното решение, освен ако не е с импрегнирана повърхност или някакъв допълнителен пароизолационен слой - парите от помещенията, просмукани през стената, ще кондензират в слоя с ванта и ще я съсипят.
Този тип стени за какви къщи сте ги прилагали - едно, двуетажни или по-високи?

[archidet.com]
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 14:25:42
В някоя от темите имаше сериозна дискусия за двойния зид,не преповтаряйте едни и същи неща.Имаше купища картинки.
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 19:17:48
Quote
icopop
Благодаря за отговора,
според мен вата не е най-удачното решение, освен ако не е с импрегнирана повърхност или някакъв допълнителен пароизолационен слой - парите от помещенията, просмукани през стената, ще кондензират в слоя с ванта и ще я съсипят.
Този тип стени за какви къщи сте ги прилагали - едно, двуетажни или по-високи?

Извинете,но не сте прав! Ватата решава и друг проблем-шумоизолацията! Що се касае до това,че в слоя вата,който е поставен в средата на зида ,може да кондензират водни пари това е принципно невъзможно.

salvador,темата беше насочена към поевтиняване на строежа и това е един от начините-да не се дават излишно пари за външна изолация от стиропор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход