Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интересна оферта за къщи !

Публикувано от lbi 
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 00:31:01
Добре де Гоголе по горе спомена че до ключ си го смятал 160 евро на кв.м пък сега отиваш на 250 евро кв.м до ключ?Последно колко е до ключ по твоите сметки? Аз строя на 230-250 евро кв.м до ключ. Но груб строж на 50 евро кв.м не се хващам да строя! А за КСС-то ще питаш измамниците те да ти обяснят как го смятат.*sos**ok* Питай тука другите колеги някой, ще се навие ли на 50 евро кв.м да строи Груб строеж!
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 01:01:01
bulhomes
Ок твойта е излезнала по 200 лв кв.м. А ти тогава тези 2 къщи по 600 кв.м на брой за 120000 лв и двете, ще се сагласишли на цена 100 лв на кв.м? Това как, ще го коментираш?
И на колегата Персонал да кажа! Скоро за една къща в едно село край Ихтиман на един човек и плочата на кота 0,00 не му бяха били даже е така на основи беше,но беше изгорял с 2000 лв разминал се е. Само за тази година на 3-такива обекта се натакнах край София оставени на първа плоча ! Вие си правете сметка в момента как се строи и на какви пари.
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 08:59:38
На около 100-150 евро в момента могат да се намерят оферти за груб строеж.С бригади,естествено.
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 09:11:44
Quote
personall
Quote
bulhomes
Що бе? Мойта 300 кв.м. излезе около 60 000 лв. И не съм пестил от нищо - изолиран фундамент, дренаж, шперплат под циглите, циглите Тондах, тухлите Форати... И с фирма съм я правил.


300 кв. м. използваема площ или 300 кв.м. с покрива и т.н. smiling smiley Да се върнем пак към началото. smiling smiley

90 кв.м. на първия етаж и по 110 кв.м. на втория и трети етажи. За сефте чувам площта на покрива да се смята към РЗП-то.
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 09:20:37
Quote
lbi
bulhomes
Ок твойта е излезнала по 200 лв кв.м. А ти тогава тези 2 къщи по 600 кв.м на брой за 120000 лв и двете, ще се сагласишли на цена 100 лв на кв.м? Това как, ще го коментираш?

Ами бих казал "Твърде е хубаво за да е истина". Нали казваш как била направена измамата? Какво да го коментираме повече? Иначе предполагам, че такива цени, че и по ниски има в момента за старо строителство по селата. Съвета ми към инвеститорите е да не дават аванс за труда, а материалите да си ги купуват те. Във всяко нормално предприятие за труда се плаща в края на следващия месец, така, че не е необичайно да се зплати даден етап от строежа след заършването му.
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 10:08:45
avatar
Следващата седмица сме се разбрали с колега съфорумец - моята фирма апликатор да му даде подробна оферта за всички видове СМР.След като се омастили - очаквам и той да се включи в разговора и да каже за какво иде реч.
Аз доставям материал и изпълнявам само по сложни детайли - не се занимавам със строителство от 2 години - просто нямам време.За да не бъда разбран неправилно - какво се има в предвид под " завършен обект" според колегите коментирали тук...?
Защото мисля,че всеки е на различно мнение по въпроса.

Чест и почитание
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 13:46:16
avatar
Quote
bulhomes
Quote
personall
Quote
bulhomes
Що бе? Мойта 300 кв.м. излезе около 60 000 лв. И не съм пестил от нищо - изолиран фундамент, дренаж, шперплат под циглите, циглите Тондах, тухлите Форати... И с фирма съм я правил.


300 кв. м. използваема площ или 300 кв.м. с покрива и т.н. smiling smiley Да се върнем пак към началото. smiling smiley

90 кв.м. на първия етаж и по 110 кв.м. на втория и трети етажи. За сефте чувам площта на покрива да се смята към РЗП-то.
=======================

smiling smiley Значи 60 000 лв. без покрив. За да е съвсем ясно. smiling smiley
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 14:44:09
В момента в строителството се залага на най евтиното не на качеството. Отам проплакаха инвеститорите от "Евтинкото" в момента са хит тъй наречените "Колекционери на оферти". Събират по 20 оферти минимум и кой даде най евтина оферта с него почват. Ама я искарат до първа плоча,я не искарат и после търсят други за другите етапи. И най интересното в тази случай е, че като питам "изгорелите" инвеститори на колко пари са се договорили всеки мълчи никой неказва ! Аз все казвам от Груб строеж спестишли пари знай,че ще ти излезнат и довърштелни работи солено! Пример- Бетон евтин значи в него има малко цимент и доста пепелина в някои случай Турски цимент- Канцерогенен.Тухли евтини води до ядове после с топлоизолацията няма закрепване на дюбелите камоли един пирон да забиеш.Покрив- 2,3,5- качество дървен материал евтин, не инпрегниран понеже е скъпо и как го напече сланцето и се измята веднага.Керемиди евтини който карат ден до пладне и след 2-3 година почва да тече.
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 15:31:41
Абе с покрив бе човек. Нали писах, че е с шперплат под циглите, а циглите са от унгарските на Тондах (50 см)
http://forum.imoti.net/read.php?17,300207,page=1



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-02 15:38 от bulhomes.
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 18:57:41
avatar
Quote
bulhomes
Абе с покрив бе човек. Нали писах, че е с шперплат под циглите, а циглите са от унгарските на Тондах (50 см)
http://forum.imoti.net/read.php?17,300207,page=1


Хахха. Тук стана една. Добре. Ясно. Щото нали казахте, че покрива не влиза в рзп-то .

Значи,... че имате покрив от около 150 кв.м. - да е излязъл към 15 000 хил.лв.

Излиза 45 000 лв. за 300 кв.м. груб строеж. или около 75 евро на кв. м. Извинявам се, че понякога става подробен , но и аз се занимавам със стр. и се интересувам.smiling smiley Стана ми интересно... такава голяма къща да е възможно да се направи за толкова ниска сума.
Както и да е...Щом я имате вече със здраве да я ползвате.

Да извинява lbi , че се умешаха малко темите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход