Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pokrivi

Публикувано от ulian.1983 
Re: pokrivi
07-03-2010 - 15:55:08
Тето, много добре! Поздравления за работата!
Re: pokrivi
10-03-2010 - 16:02:41
avatar
Re: pokrivi
11-03-2010 - 00:31:00
Струва ми се че не е само липса на снегозадържащи елементи, но и липса на топлоизолация. Ясно се вижда как снега се топи и стичайки се на долу се обледява в областа на стрехата и улуците.
Re: pokrivi
11-03-2010 - 12:11:14
avatar
Quote
tetomaster
Липса на снегозадържане

пич покривите които си снимал са с доста ГОЛЯМ наклон, стандартно в БГ не се правят такива наклони, освен в планините...
на нашия покрив не е имало проблем 30 години ... smiling smiley, на този с ондулина 7 години ...
просто говорим за различни неща
Re: pokrivi
11-03-2010 - 12:24:26
avatar
Quote
tetomaster
Здравейте! Понеже темата е "Строителство и ремонт" мога да предложа вариант за Ремонт на стар покрив

абе гледам ги тези нови листове? колко им е чистата покривна площ? колко см се застъпват
Издържа ли покритето (боята) на високи температури?
Коват ли се или с дюбели?

Иначе имат фасон smiling smiley
Re: pokrivi
11-03-2010 - 15:14:21
avatar
Quote
palamud
Quote
tetomaster
Здравейте! Понеже темата е "Строителство и ремонт" мога да предложа вариант за Ремонт на стар покрив

Издържа ли покритето (боята) на високи температури?
Иначе имат фасон smiling smiley
За каква температура говориш? Ако за над 150 градуса то да полиестерното покритие ще издържи, не съм сигурен за битумните.Ако за над 200 градуса пак ще издържи.
Re: pokrivi
11-03-2010 - 15:30:11
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Струва ми се че не е само липса на снегозадържащи елементи, но и липса на топлоизолация. Ясно се вижда как снега се топи и стичайки се на долу се обледява в областа на стрехата и улуците.
Не винаги е така . Представете си скат на който билото е под слънцето, а стрехата в сянка.
Re: pokrivi
11-03-2010 - 20:46:34
avatar
Днес обновихме галерията на сайта. Заповядайте Галерия
Re: pokrivi
12-03-2010 - 01:33:55
Не споря, а само изказвам предположение. Наблюденията ми подсказват че топлоизолацията е точно толкоз важна колкото и снегозадържащите елементи. Може би при металните покриви снегозадържащите елементи да са по-важни, наблюденията са ми предимно при битумните, където просто не съм ги виждал, но факта че има топлоизолация, не позволява на снега да се топи в контактната повърхност с покрива, което води до неминуемо свличане. Може би и битумните покрития имат по-високо съпротивление на плъзгане заради посипката....може би и улуците са поставени малко по-различно...знам ли! За това попитах.
Re: pokrivi
12-03-2010 - 10:32:36
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Не споря, а само изказвам предположение. Наблюденията ми подсказват че топлоизолацията е точно толкоз важна колкото и снегозадържащите елементи. Може би при металните покриви снегозадържащите елементи да са по-важни, наблюденията са ми предимно при битумните, където просто не съм ги виждал, но факта че има топлоизолация, не позволява на снега да се топи в контактната повърхност с покрива, което води до неминуемо свличане. Може би и битумните покрития имат по-високо съпротивление на плъзгане заради посипката....може би и улуците са поставени малко по-различно...знам ли! За това попитах.
Абсолютно вярно. Но за съжаление в България много рядко ще намерите клиент който иска да се изпълни покривния "сандвич" както трябва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход