Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pokrivi

Публикувано от ulian.1983 
Re: pokrivi
12-03-2010 - 10:51:34
Затова аз лично си направих сандвича за да съм сигурен че е както трябва. Не е само свличането, това е страничен ефект, важното е че през покрива бяга най-много топлината.
Re: pokrivi
12-03-2010 - 11:12:48
avatar
Quote
Boby
Затова аз лично си направих сандвича за да съм сигурен че е както трябва. Не е само свличането, това е страничен ефект, важното е че през покрива бяга най-много топлината.

Стига с това свличане - стръмните покриви нали затова се правят - за да падне снега, и не се поставят улуци!
това се прави там където има много сняг (в планините) и като натрупа може да СЪБОРИ покрива (щото тежи) ....
а ние какво правим - стръмен покрив, снегозадържане, реотани, изолация ала-бала - пари да се харчат smiling smiley

аз лично на покрива изолация не правя (ако не се живее в подпокривното), правя изолация на плочата - много по-ефективно е и с два пъти по-малка площ smiling smiley ефекта е поразителен.
Ползваш си изолацията (проветрнието) на самия покрив и после имаш изолация smiling smiley
Re: pokrivi
12-03-2010 - 11:15:13
Естествено, това е по-лесния начин, но аз реших да си оползотворя подпокривното...
Re: pokrivi
12-03-2010 - 14:48:09
абе кой каквото ще да си говори,ама керемидата си е нещо сигурно
Re: pokrivi
13-03-2010 - 14:22:24
Quote
palamud
Quote
Boby
Затова аз лично си направих сандвича за да съм сигурен че е както трябва. Не е само свличането, това е страничен ефект, важното е че през покрива бяга най-много топлината.

Стига с това свличане - стръмните покриви нали затова се правят - за да падне снега, и не се поставят улуци!
това се прави там където има много сняг (в планините) и като натрупа може да СЪБОРИ покрива (щото тежи) ....
а ние какво правим - стръмен покрив, снегозадържане, реотани, изолация ала-бала - пари да се харчат smiling smiley

аз лично на покрива изолация не правя (ако не се живее в подпокривното), правя изолация на плочата - много по-ефективно е и с два пъти по-малка площ smiling smiley ефекта е поразителен.
Ползваш си изолацията (проветрнието) на самия покрив и после имаш изолация smiling smiley
Ами и аз това имам в предвид, а не изолация на покрива при необитаемо подпокривно пространство.
Re: pokrivi
13-03-2010 - 19:40:53
Quote
nikniki
абе кой каквото ще да си говори,ама керемидата си е нещо сигурно

Не съвсем. В днешно време е много трудно да намериш качествени керемиди. Често е имало некачествени партиди, и то все на големи и известни фирми.
Re: pokrivi
13-03-2010 - 19:45:46
Сигурното е само че конструкцията на покрива ще трябва да е изчислен съответно за тази цел, сигурно е още че откриваш какво качество са керемидите след няколко години когато нямаш възможност да рекламираш. Като се прибави трудоемкоста и ограниченията при изпълнение на по-сложни покриви....предпочитам другите вариянти. Иначе са красиви...и само толкоз.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 19:54 от Nasko.Stoykov.
Re: pokrivi
15-03-2010 - 16:59:49
avatar
Quote
nikniki
абе кой каквото ще да си говори,ама керемидата си е нещо сигурно

мале мале мале ....
който не им е сърбал попарат последните 10 години, той не знае ..... български, гръцки, турски, ... израелски, скъпи, евтини, на палет, на ръка ... всичкото е боклук ... 5 здрави ако има шетата е с шупла....

кермидата се прави от глина, а при глината не може да има еднордност... може и да случиш на партитида ама е 1 на 1000
за това в белите държави са ги отписали отдавна ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход