Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pokrivi

Публикувано от ulian.1983 
pokrivi
22-02-2010 - 15:20:39
predstoi mi napra na pokriv i sam na4inae6t v tazi oblast.Ta vaprosa mi e da sabrq stariq pokriv i da naprqvq nov s ondolin.neznam kak da si napravq koli4estvenite smetki pokriva e okolo 100kvadrata 4etiriskaten.trqbva da iz4islq kolko darvem material 6te vleze kak da go iz4islq sa6to taka pod ondolina kovat li se daski i postavale se xartiq
Re: pokrivi
22-02-2010 - 15:51:56
avatar
аз съм правил такъв покрив, горе-долу същата площ само че двускатен! има подробни упътания на сайта на ондулин. (аз ползвах само тях).Съвета ми е подсигурете се, че е наистина ондулин (има доста ментета и един малко по-тънък в Метро)
Сега по темата:
ковахме по една дъска през 50 санта (за пироните), по упътване го дават тясна летва (столица), но е проблем ако разкривиш теда с пироните smiling smiley. не е нужна плътна дъсчена обшивка и хартия. Ако на тавана няма да се живее.
Използвай само оригинални пирони и спазвай реда на коване (на всяка вълна на първи ред и следващите през вълна.

Рзахода също е сметнат в сайта като площ. (1 вълна странично - 10см, и 14 санта в долния край) около 80 % от чистата площ на листа остав при 0.95 на 2 м.

При четирискатен трябва поне 10 % резерви за рязането на ъглите и доста повече билни елементи smiling smiley

този покрив дето правихме преди 7 (седем) години не е мръднал и го направихме двама човека за 2 съботи и недели.


Много леко се работи и не се хлъзга като се намокри smiling smiley (работили сме и в дъждовно време)

ето и линка : [onduline-bg.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 16:00 от palamud.
Re: pokrivi
22-02-2010 - 16:11:02
за дъсчената обшивка - на за 35-40 кв.м. отива 1 кубик
за конструкцията - първо проект!!! от проекта вадиш дължините и бройките и ще докараш кубиците - ориентировъчно ще е нещо около 3-4 кубика дъски, 3 кубика греди.
Re: pokrivi
22-02-2010 - 16:58:55
avatar
Само да вметна, че от всички производители на битумни керемиди (а съм поставял май от всички) бих препоръчал не Ондулин, а Тегола. Брал съм ядове с тая фирма преди години и дори да са най-добрите в момента не бих ги ползвал. Съвсем друг е въпроса, че ако зависи от мен въобще няма да ползвам битумни керемиди никога и никъде, ама това е вече друга бира.... След като клиенти ги искат - монтираме ги и толкоз.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: pokrivi
22-02-2010 - 17:53:58
avatar
Quote
Ivo.NovDom
за дъсчената обшивка - на за 35-40 кв.м. отива 1 кубик
за конструкцията - първо проект!!! от проекта вадиш дължините и бройките и ще докараш кубиците - ориентировъчно ще е нещо около 3-4 кубика дъски, 3 кубика греди.

абе аз понеже съм самоук майстор ползвах дъските от кофража smiling smiley
ем за с бетон и не гният smiling smiley
Re: pokrivi
22-02-2010 - 17:58:39
avatar
Quote
n.nikoloff
Само да вметна, че от всички производители на битумни керемиди (а съм поставял май от всички) бих препоръчал не Ондулин, а Тегола. Брал съм ядове с тая фирма преди години и дори да са най-добрите в момента не бих ги ползвал. Съвсем друг е въпроса, че ако зависи от мен въобще няма да ползвам битумни керемиди никога и никъде, ама това е вече друга бира.... След като клиенти ги искат - монтираме ги и толкоз.

чичо, според мен човека говори за листи 2.00 на 0,95, не за битумните керемиди ...

аз пък колко ядове съм брал с керамичните - нови стари, маркови менте - ЛУДНИЦА - гаранцияи франция - тече като пробито корито
че неможеш да видиш и от къде с тез нови технологии smiling smiley

Ондулина чиста работа - поне аз съм доволен. Не като съседите през 2 годи поправят покрива smiling smiley
Re: pokrivi
22-02-2010 - 18:06:43
avatar
Чичовото, листите 200/95 не са ондулин, а бардолин, затова стават грешки. Останалото, което казах важи и за бардолина. За керамичните не ми се говори - едно с едно пале нямат еднакво качество. Аз ползвам метални и съм доволен от системата им.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: pokrivi
22-02-2010 - 18:16:58
avatar
чичовото - не се дразни

БАРДОЛИН е БИТУМНИ КЕРЕМИДИ
ОНДУЛИН е ВЪЛНООБРАЗНИ ПОКРИВНИ ЛИСТОВЕ - дебелина (3.0мм)
БИТУЛИТ - Вълнообразният битумизиран лист - дебелина (2.6мм)


Ако имаш предвит Битулит е марка която се появи 2009 spinning smiley sticking its tongue out
освен това е по-тънкия (с части от милиметъра но е важно) ондулин в метро, за който вече споменах - аман от ментета smiling smiley
за това като избирахме за един приятел ходих с шублера в ръка smiling smiley

Явно не се занимаваш с това ЕФЕНДИ smiling smiley
Re: pokrivi
22-02-2010 - 18:18:47
Един сравнително удачен вариант на изпълнение,съчетаващ топлоизолация,възможност за вентилация на покрива и битумни керемиди:
Re: pokrivi
22-02-2010 - 18:20:55
avatar
Баси, как съм се объркал. Може би защото тази фирма съм я зачертал още през 1998г. Определено грешката е моя... :-[

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход