Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pokrivi

Публикувано от ulian.1983 
Re: pokrivi
02-03-2010 - 13:15:27
avatar
Задачката на снегозадържащите керемиди е да предотвратят лавинообразното падане на натрупания сняг, при което улуците и някоя друга керемида ще се намерят на землята. А пък нагревателите в улуците помагат много, това да не се случва.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-02 16:28 от asseteng.
Re: pokrivi
02-03-2010 - 16:45:03
Наско, стръмен покрив по- трудно се пробива от градушка, но не знам ондулин да има система за снегозадържане. Мисля,че можеш да ползваш такава за битумни керемиди на снадката между 2 листа по хоризонтала. Другаде няма къде да сложиш.
Re: pokrivi
02-03-2010 - 20:13:31
Никога не съм виждал такива снегозадържащи елементи.Нито в БГ,нито в щатите.
Re: pokrivi
02-03-2010 - 20:45:49
avatar
Quote
фло
Quote
Nasko.Stoykov

Някой спомена че стръмния покрив иска снегозадържащи елементи, това само за металните покриви ли се отнася, или за всички? Виждал съм доста стръмни(за нашите стандарти) покриви покрити с битумни "керемиди" без такива снегозадържащи "джаджи", а сняг дал Бог и на улуците им няма нищо. Някаква идея?

Според мен целта на стръмния покрив е точно да не задържа сняг!Справка алпийските покриви!Това,което се използва при улуците са нагреватели против обледеняване!
Здравейте колеги.Относно снегозадържането мога и аз да кажа две думи. Първо, при наклон на покрива повече от 60 градуса снегозадържане не се слага просто защото няма голяма полза от него, снега не се задържа.Понеже се занимаваме само с метални керемиди говоря от гледна точка метален покрив.За битумните керемиди пак може да се използва системата от металните покриви. Вижте колко сняг пада на Пампорово А ето как са разположени снегозадържащите елементи
Re: pokrivi
02-03-2010 - 23:14:26
avatar
Quote
salvador
Никога не съм виждал такива снегозадържащи елементи.Нито в БГ,нито в щатите.

[www.bramac.bg]
Re: pokrivi
02-03-2010 - 23:42:47


Това вече съм го виждал.Но през ум не ми е минавало,че функцията му е да задържа снега...Понеже беше на висока сграда и на доста стръмен покрив...тогава си реших,че е парапет...
Re: pokrivi
03-03-2010 - 00:06:46
avatar
Ако не го задържа и разбива се получават едни красиви минилавини и ако минеш само с ремонт на улука си добре, но ако се стовари върху някой......

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: pokrivi
03-03-2010 - 00:51:01
Реотаните според мене имат друго предназначение, особено при битумните покриви. Понеже снега се топи най-бавно в областа на и над улуците, то стапящия се сняг който започва да се стича от горната част на покрива вместо да тече свободно на долу, започва да се движи в обратна посока, блокиран от леда, и влиза под битумните керемиди. Ясно е каква е целта на нагревателите, да стопи снега за да не се получава това явление. Снегозадържащи елементи съм виждал и при керамичните керемиди и при метални покриви, за разлика от битумните. Според мене голяма роля играе наклона и начина на поставяне на улуците, иначе свличащия се сняг изкривява или дори изкъртва улуците. При алпийските покриви ситуацията е ясна, сняг не се задържа.
Re: pokrivi
03-03-2010 - 10:22:48
Точно за това са нагревателите...водата,блокирана там от насъбралия се лед,влиза под керемидите.
Re: pokrivi
03-03-2010 - 12:30:45
При лоша топлоизолация на покрива, зимно време снега допрян до керемидите се топи, отива в улука и там водата просто замръзва, ако не са закрепени добре пълните улуци направо падат долу или леда малко по малко прелива през улука, прави едни сталактити сталагмити и др. подобни. Висулките са най-характерни по стрехите на старите сгради - където няма топлоизолация.
Проблема се оправя по два начина - 1. с реотани (особено удачни са за водостоци където са вкарани и сифоните от терасите на 5-6 етажна сграда) Има някои си мият посред зима терасите, също заустват кондензните тръбички от климатиците - водата в улука замръзва, а от покрива успява да напълни целия улук и ... накрая го сваля долу.
Другото е, ако зимата покрива ви прави много висулки - оправите си покрива: двойна скара за вентилиране и добра ТИ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-03 12:38 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход