Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pokrivi

Публикувано от ulian.1983 
Re: pokrivi
01-03-2010 - 16:53:59
Покривът векове наред се е изграждал с...каквото има.Това за забраната на керемидите ми е интересно къде се споменава...защото не е вярно.Българските майстори керемидари в района на Петрич-Сандански не само са работили спокойно през целия период на робството,ами са се ползвали и със сериозни привилегии.Макар най-добрите керемиди да са си били от района на днешна Гърция и европейската част на днешна Турция.
Тогавашната сиситема на транспорт и комуникации е била такава,че транспортирането на големи количества строителни материали на далечни разстояния е практически невъзможно.Това е определелило множесто местни особености на строителството и това е така из цяла Европа.Така някои къщи са покрити с каменни плочи,други с керемиди.
В Румъния и Унгария като нямат подходящ камък и материал за керемиди,правят покриви от слама.С времето сламените покриви излизат от градската част и вече се срещат само по селата.Причината е съвсем проста...случаите,в които заради една запалила се къща изгаря абсолютно целия град,са станали прекалено чести.
Всичко това са го пренесли и първите заселници в щатите.
До 1871-ва огромен брой покриви в Чикаго са дървени,както и повечето къщи.Близостта до канадската граница и големите масиви дървесина са определили това строителство като доминиращо.Е...неизбежното все някога се случва...Големият чикагски пожар е май най-големият градски пожар изобщо в човешката история.Напълно изгарят почти 20,000 построки,два пъти по толкова са повредените.На практика целият център на града и един от крайните квартали е трябвало да бъдат построени наново.
Лондон е изгорял по същия начин в 1666та.
Сан Франциско от 1906-та...идентичен случай...само дето там земетресение къса дигите на водните резервоари и иделно функциониращата до тогава пожарна служба просто остава без вода.За сметка на това имат динамит в изобилие и започват взривяването на постройки с цел да спрат разпространението на пожара.Изравнени със земята са цели квартали.Изгорели и взривени-над 200 хил постройки.
Re: pokrivi
01-03-2010 - 18:05:42
avatar
Да питам разбиращите.

Може ли някой да предложи сравнение на цена за условно наречените ламаринени, керемидени и други видове покриви за жилищно строителство а не само за индивидуални къщи.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: pokrivi
01-03-2010 - 19:00:29
avatar
Quote
palamud
Quote
slun4o
Quote
n.nikoloff
Само да вметна, че от всички производители на битумни керемиди (а съм поставял май от всички) бих препоръчал не Ондулин, а Тегола. Брал съм ядове с тая фирма преди години и дори да са най-добрите в момента не бих ги ползвал. Съвсем друг е въпроса, че ако зависи от мен въобще няма да ползвам битумни керемиди никога и никъде, ама това е вече друга бира.... След като клиенти ги искат - монтираме ги и толкоз.

Браво, колега!
Професионалистът си е професионалист!

Добре де разбирам че сте посредници (не крайни клиенти). Какво не им харесвате на фирмата? Малки комисионни ли дават? smiling smiley
аз си ползвам всеки път различни посредници и съм си доволен smiling smiley
Не съм търговец и не съм посредник - изпълнител съм. А преди това бях и клиент... за 1 сезон. Още го помня и цял живот ще го помня. Когато клиент ми иска мнението - казвам му го и това е такова каквото съм го написал. Ако ги сравнявам с Тегола само ще си загубя времето - различни класи са. Тегола монтирам спокойно на клиент. А най-спокойно - метални!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: pokrivi
01-03-2010 - 19:12:14
Quote
salvador
Покривът векове наред се е изграждал с...каквото има.Това за забраната на керемидите ми е интересно къде се споменава...защото не е вярно.Българските майстори керемидари в района на Петрич-Сандански не само са работили спокойно през целия период на робството,ами са се ползвали и със сериозни привилегии.Макар най-добрите керемиди да са си били от района на днешна Гърция и европейската част на днешна Турция.
Тогавашната сиситема на транспорт и комуникации е била такава,че транспортирането на големи количества строителни материали на далечни разстояния е практически невъзможно.Това е определелило множесто местни особености на строителството и това е така из цяла Европа.Така някои къщи са покрити с каменни плочи,други с керемиди.
В Румъния и Унгария като нямат подходящ камък и материал за керемиди,правят покриви от слама.С времето сламените покриви излизат от градската част и вече се срещат само по селата.Причината е съвсем проста...случаите,в които заради една запалила се къща изгаря абсолютно целия град,са станали прекалено чести.

относно дървените и керемидени покриви през турско - бе изнесено на семинар, на който присъствах пред месец (за възстановяване на стари строителни техники).

в румъния в карпатите камък да няма?

другото интересно, което казаха на семинара бе, че в момента сламата за покривите в англия се внася от турция (основно) и някои други страни в източна европа. чак не повярвах, но в момента сламените покриви, особено в англия, се възраждали и било белег на вкус да си направиш такъв. не съм бил там, така бе изнесено.

не мисля, че причината за пожарите е покрива само. ама това май тема за маса, а и май му разводнихме на човека темата.
Re: pokrivi
01-03-2010 - 19:31:19
avatar
Quote
mehudi
Quote
salvador
Покривът векове наред се е изграждал с...каквото има.Това за забраната на керемидите ми е интересно къде се споменава...защото не е вярно.Българските майстори керемидари в района на Петрич-Сандански не само са работили спокойно през целия период на робството,ами са се ползвали и със сериозни привилегии.Макар най-добрите керемиди да са си били от района на днешна Гърция и европейската част на днешна Турция.
Тогавашната сиситема на транспорт и комуникации е била такава,че транспортирането на големи количества строителни материали на далечни разстояния е практически невъзможно.Това е определелило множесто местни особености на строителството и това е така из цяла Европа.Така някои къщи са покрити с каменни плочи,други с керемиди.
В Румъния и Унгария като нямат подходящ камък и материал за керемиди,правят покриви от слама.С времето сламените покриви излизат от градската част и вече се срещат само по селата.Причината е съвсем проста...случаите,в които заради една запалила се къща изгаря абсолютно целия град,са станали прекалено чести.

относно дървените и керемидени покриви през турско - бе изнесено на семинар, на който присъствах пред месец (за възстановяване на стари строителни техники).

в румъния в карпатите камък да няма?

другото интересно, което казаха на семинара бе, че в момента сламата за покривите в англия се внася от турция (основно) и някои други страни в източна европа. чак не повярвах, но в момента сламените покриви, особено в англия, се възраждали и било белег на вкус да си направиш такъв. не съм бил там, така бе изнесено.

не мисля, че причината за пожарите е покрива само. ама това май тема за маса, а и май му разводнихме на човека темата.

Мехуди, дай малко повече инфо за семинара.Може и на лични за да не разводняваме темата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: pokrivi
01-03-2010 - 19:46:46
avatar
Между Карпатите и Дунава са около 4-500 километра и няма камък дори да си счупиш прозореца...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: pokrivi
01-03-2010 - 19:53:17
Quote
n.nikoloff
Quote
palamud
Quote
slun4o
Quote
n.nikoloff
Съвсем друг е въпроса, че ако зависи от мен въобще няма да ползвам битумни керемиди никога и никъде, ама това е вече друга бира.... След като клиенти ги искат - монтираме ги и толкоз.

Браво, колега!
Професионалистът си е професионалист!

Какво не им харесвате на фирмата? Малки комисионни ли дават? smiling smiley
аз си ползвам всеки път различни посредници и съм си доволен smiling smiley
Не съм търговец и не съм посредник - изпълнител съм. А преди това бях и клиент... за 1 сезон. Още го помня и цял живот ще го помня. Когато клиент ми иска мнението - казвам му го и това е такова каквото съм го написал. Ако ги сравнявам с Тегола само ще си загубя времето - различни класи са. Тегола монтирам спокойно на клиент. А най-спокойно - метални!!!

Аз също съм изпълнител и нямах предвид конкретна фирма.Подкрепих Николов за горното изказване - виж болда.
Re: pokrivi
02-03-2010 - 03:36:10
Quote
vlastoy
не знам откъде си и дали наблизо има склад Maxim- техния се казва Ондумакс и си струва да го погледнеш.- не е реклама, извинявам се! А Ондулина се пробива от градушка и е добре да напарвиш плътна обшивка с дъски,а отгоре " хартия'"- както му казваш. Затова е хубаво покрива да ти е по- стръмен. Успех!
Някой спомена че стръмния покрив иска снегозадържащи елементи, това само за металните покриви ли се отнася, или за всички? Виждал съм доста стръмни(за нашите стандарти) покриви покрити с битумни "керемиди" без такива снегозадържащи "джаджи", а сняг дал Бог и на улуците им няма нищо. Някаква идея?
Re: pokrivi
02-03-2010 - 07:23:46
Quote
Nasko.Stoykov

Някой спомена че стръмния покрив иска снегозадържащи елементи, това само за металните покриви ли се отнася, или за всички? Виждал съм доста стръмни(за нашите стандарти) покриви покрити с битумни "керемиди" без такива снегозадържащи "джаджи", а сняг дал Бог и на улуците им няма нищо. Някаква идея?

Според мен целта на стръмния покрив е точно да не задържа сняг!Справка алпийските покриви!Това,което се използва при улуците са нагреватели против обледеняване!
Re: pokrivi
02-03-2010 - 10:42:38
Снегозадържащи елементи няма....просто няма такова нещо.

Има реотани срещу обледяване.
При металните обледяването се получва в улука...металът разпределя по-добре топлината и топенето върви по долния пласт на снега-от към покрива.
При другите покриви това разпределяне го няма и топенето върви от горните към долните пластове.Обледяването се получава точно преди улука и от там влиза в него.
Съответно на това се ползват и две конфигурации нагреватели:



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход