Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pokrivi

Публикувано от ulian.1983 
Re: pokrivi
23-02-2010 - 09:54:20
avatar
Quote
palamud
Quote
bulhomes
Честно някой има ли сложен Ондулин и да е доволен. Където и да съм виждал винаги е имало отхвръкнало някое парче или начупени краища. Че е евтино - евтино е, но винаги съм се чудел какъв му е смисъла. Не помня кой беше питащия, но ако ще е за някакъв открит навес с тая рядка скара - прави си сметката какво става при малко по-силен вятър, който поне по веднъж годишно се случва. Ще ме прощаваш, че малко се отплеснах, защото ти питаш как става, а не дали е добро, но не издържах...

Да аз съм правил един собственоръчно преди 7 (седем) години и не е мръднал. На нова къща. Нямах и грам опит преди това.
Хората са доволни ходя им често на гости smiling smiley, след това помагах за още няколко със съвети и труд. Всички са много доволни. На около също взеха да го слагат, явно разбраха колко по-лесно и бързо става. Най-важното в кризата че излиза в ПЪТИ по-евтино. Важно е да се спазват съветите в листовката и всичко е на ред.

Имам приятели в скалдове за строителни материали, всички говорят против ондулина... явно Брамак здраво плаща smiling smiley
Като ги питам - добре какви керемиди да взема - не гарантират за никой .... качеството на глината винаги е под симненеие ...
паднала глазура, пукане при термо шок, криви и бягат от летвата, счупени зъби и т.н.

Внимавайте с избора на доставчик и за няколко лева разлика в цената не правете компромис - ментетата не си заслужават smiling smiley
Re: pokrivi
25-02-2010 - 19:01:04
Ето някоя снимка от мен.



[
www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 19:06 от Радост.
Re: pokrivi
25-02-2010 - 19:06:59


[www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 19:07 от Радост.
Re: pokrivi
25-02-2010 - 19:08:12


[www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 19:09 от Радост.
Re: pokrivi
25-02-2010 - 22:27:55
Quote
ulian.1983
kak se iz4islqva naklona na pokriv
Юлиане, наклона на покрива не е параметър който се изчислява. Той се получава.
Обикновенно от общината, съгласно ЗУТ определят колко е допустимата височина (котата) на корниза/стрехата на сградата, съответно има и ограничения за котата на билото (най-виската точка на покрива) като съединиш двете коти ще получиш ъгъл спрямо хоризонта. Обикновенно се указва весочината на корниза (стрехата, напр. 7м, 10м, 26м и т.н) и ъгъл на покрива - не повече от 45 градуса. Различните покривни системи имат минимално допустим ъгъл, след който протичат например нещо между 10-15 градуса. обикновенно при ъгли на покрива над 30 градуса (да ме извинят протата ако бъркам) трябва да се предвиди система, детайли за снегозадържане - иначе снега се свлича и...може да утрепа някой долу smiling smiley
Простичко казано, гледай да не направиш покрива си много полегат и да протече и много стръмен за да не надхвърлиш параметрите на визата за строеж или да не ти се наложи да слагаш си-ма за снегозадържане (от стръмния покрив печелиш вътрешно пространство, което пък оправдава разходите за сложна покривна система) ... та това е общо взето.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 22:32 от Ivo.NovDom.
Re: pokrivi
25-02-2010 - 22:43:37
Радост, евала, покрива ти е с двойна скара, изпънат - кефи окото winking smiley. на една от фотките се вижда лентата да сух монтаж под капаците - много е оражава (тва от снимката ли е?), на "Брамак" ли е лентата или на някоя друга фирма. ...щке ме извиниш, ама да ти кажа кусур - горе близо до билото трябва да се сложат керемиди с вентилационни отвори, за да се вентилира покрива, останалото е като по учебник!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Този модел керемиди имат ли такива за вентилация? По принцип не е фатално ако няма, както при теб но...! И там по Арбанаси и района направо се кефя как строите! Един път съм бил там, преди няколко години, но направо ми увисна ченето - зидове, дървении, декорации, изпипано, кое от кое по-добро - голям кеф е! *yes*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 22:54 от Ivo.NovDom.
Re: pokrivi
25-02-2010 - 23:04:28
Re: pokrivi
25-02-2010 - 23:21:01
Нашият покрив преди година беше ремонтиран с битумни керамиди и за сега се държи добре. Под дъските майсторът постави някаква изолация от вата която се оказа с много ефективна - лятото е хладно, а зимата не е особено студено.

[zdravbadi.com]
Re: pokrivi
25-02-2010 - 23:24:10
Ето тук се виждат циглите.брамак са: за лентата също е от тях.
За с.Арбанаси Архитектурата е жестока сега има много нови комплекси хотели.Обещавам снимки!!!

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 23:33 от Радост.
Re: pokrivi
25-02-2010 - 23:34:05
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход