Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
06-03-2011 - 22:15:01
avatar
Quote
rockwall
MASTERCAM - за тези, за които говориш - НИКОЙ (освен теб) НЕ СПОРИ че са правени с бетон .
100% сигурно е, пише го в туристическите справочници, знае се как са отливани и т.н.

потърси по твоите сайтове и ще видиш

ето ти един за старт - пълен е със снимки и се казва РИМСКИ БЕТОН
http://www.romanconcrete.com/photos.htm

Спорни са само пирамидите

Статия в New York Times
http://www.nytimes.com/2008/04/23/world/africa/23iht-pyramid.1.12259608.html?pagewanted=1&_r=1

In 2006, research by Michel Barsoum at Drexel University in Philadelphia found that samples of stone from parts of the Khufu Pyramid were "microstructurally" different from limestone blocks.

Barsoum, a professor of materials engineering, said microscope, X-ray and chemical analysis of scraps of stone from the pyramids "suggest a small but significant percentage of blocks on the higher portions of the pyramids were cast from concrete.


ПРЕВОД

През 2006 та, изследване на Michel Barsoum от Drexel University in Philadelphia откри че проби откамък от части на пирамидата на КУФУ се различават като микроструктура от естествени каменни блокове от пясъчник.
Според Barsoum, който е професор по материалознание (бел.пр. или материалопроизводство, ако трябва да е по-точно), микроскопския и рентгеновия анализ на частици от камъни от пирамидите предполага че малък, но значителен процент отблоковете на по-високите етажи на пирамидите, са били изляти от бетон ...


Трябва да съм обективен, затова ще кажа, че Zahi Hawass - шеф на
Supreme Council of Antiquities in Egypt нарича това идиотщини и обиди ...

но все пак ... нерде Рим, нерде Бузлуджа


Роки стартовете дето ми ги препоръчваш вече съм ги тичал и ти добре го знаеш ,нямам нищо против изкуствения камък произвеждайси го и си го хвали в това няма нищо лошо но не го сравнявай по красота и издръжливост с истинският натурален камък .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 09:02:52
avatar
Наско,
Асуанския язовир и Трите клисури в Китай нямат нищо общо като качество на материала с бъркоча на нашите
производители.Купих си от Бриколаж "Рустика"/трябваха ми за модел/ и знаеш ли ,че те се чупят с поглед.Ще направя едно видео и ще кача да видиш "качествени " камъни.
И още нещо за язовирите.Най-старите български язовири са от гранит. А пък на яз.Огоста стената е от кал.
При Колизеума и Пантеона в Рим е използван материял /за свъзка/който само условно може да се нарече бетон.
За да се направи цимент/съвременен/ се иска температура от 1400 градуса.Така че лафовете за бетонови пирамиди
,Колизеуми и Пантеони ги забравете.По скоро става дума за смес на основата на калциев окис с примеси.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 11:12:34
avatar
complast - ако нямаш вяра на бетона си, най-добре спри да продаваш бетонови огради, а остани само на калъпи
уж си бъркал бетон още като са строили Бузлуджа, а още му нямаш вяра - значи ли това, че цял живот си правил лош продукт и си го продавал знаейки че е лош ??? Очаквам снимките на некачествен камък, които обеща.
Ти всъщност що пък купуваш - да не правиш калъпчета по него ???

Между другото - ти сещаш ли се, че оградите ти са всъщност изкуствен камък ???

Mastercam - красотата на релефа и цвета може да се копира, а издръжливостта на някои естествени (както вече казахме 100 пъти) е далеч под тази и на не толкова качествен бетон поради висока попиваемост, структура и т.н.
Знам място където целите хълмовеса отскали оттакъв вид камък, парче от който (с размер на нормален сапун) може да се стрие на прах в шепа.

Това се опитвам да кажа - не да говоря срещу естествения, а да не се хсъглася ако говорите ИЗОБЩО срещу изкуствения. Не става дума и за моя - знам му PROS и CONS, а и от хвалене полза няма.

Ако има недоволни клиенти и да се хвалиш като луд ... все тая.

Сега поне вече има Интернет - магариите лъсват лесно


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 11:18 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 13:29:38
avatar
Quote
rockwall

Ти всъщност що пък купуваш - да не правиш калъпчета по него ???

Позна!



Съзнавам,че правя един вид изкуствени камъни ,но не се изхвърлям с вековни гаранции.20 години стигат!*drunk**angel*
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 16:00:54
avatar
Какво значи един вид, като то си е изкуствен камък отвсякъде ?

Изкуствен означава копие на естествен - лошо, добро, здраво, слабо - от пластмаса, силикон или восъчна форма - всяко копие е изкуствено създадена реплика - т.е. копие на камък = изкуствен камък

Не задължително вътре да има непременно смоли, полиестери, гуми, маджуни, вакса за ски или други изкуствени материали.

Оградата е супер - нашите ще са по-обикновени - нещо такова само




Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 16:07 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 18:59:40
avatar
Гледам бая клавиатури са се изтрили в тая тема...
Истината е, че у нас, като се махне гранита, който е хубав камък по дефиниция, но не става за широк кръг облицовки - читав камък облицовъчен - няма. Пясъчниците - не ми ги хвали. Аре може реденето на кокал малко повече да ми харесва, да речем. Варовиците - порьозни кенефи. Даваш един тон пари, а мръсотията как се набива вътре - не е истина... А оная кич простотия с ползването на объл речен камък въобще няма да го коментирам.
На запад отдавна са разбрали, че разработването на технология за качествени (реалистични) изкуствени (защото са формовани по изкуствен начин) каменни облицовки е бъдещето. Няма как - така е. Тука вече е въпроса такива като Rockwall пазара да ги подпомогне да си оптимизират производството, да създадат и поддържат разнообразие. Това е разковничето.... според мен...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 20:47:44
avatar
уффффффф. пазарът така се е разтичал .....

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 21:14:12
avatar
Е, той в момента наникъде не тича...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 22:39:24
avatar
Quote
n.nikoloff
Гледам бая клавиатури са се изтрили в тая тема...
Истината е, че у нас, като се махне гранита, който е хубав камък по дефиниция, но не става за широк кръг облицовки - читав камък облицовъчен - няма. Пясъчниците - не ми ги хвали. Аре може реденето на кокал малко повече да ми харесва, да речем. Варовиците - порьозни кенефи. Даваш един тон пари, а мръсотията как се набива вътре - не е истина... А оная кич простотия с ползването на объл речен камък въобще няма да го коментирам.
На запад отдавна са разбрали, че разработването на технология за качествени (реалистични) изкуствени (защото са формовани по изкуствен начин) каменни облицовки е бъдещето. Няма как - така е. Тука вече е въпроса такива като Rockwall пазара да ги подпомогне да си оптимизират производството, да създадат и поддържат разнообразие. Това е разковничето.... според мен...

Направо ме уби мислех че си по широко скроен в строителството,но познаването на естествените скални материали се учи още в техникумите,това че не ги познаваш не ти дава право да ги оплюваш .Бизнес взаимоотношенията не трябва да влияят на изказванията във този или които и да е строителен форум.
Ще ви кажа защо толкова ви харесва и хвалите изкуственият" камък" Роки естествено защото е производител и то на можеби най качественото от този род производство в нещастната ни родина. А ти г-н Николов защото си предприемач и ти е по изгодно да предлагаш и монтираш такъв вид камък защото за него не са ти необходими квалифицирани майстори за тази цел всеки един що годе образован циганин ще го залепи криво ляво.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 22:47 от MASTERCAM.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
07-03-2011 - 23:20:18
Каменарче

Тъмносив каскет, изпобеляла блуза,

дързост в погледа гори,

алена кръв по одрасканата буза

в тънка ивица струи.



Спряло пред грамадната скала в закана,

сръчно чука то върти;

под целувките на хладната стомана

камъка в искри пламти.



И далече по чукарите, където

утринна мъгла дими,

мигом от крилатия ветрец подзето,

бодро ехото гърми.



Верен удар удара спокойно гони,

екнат сънните гори;

а скалата пука, цепи се и рони

в кехлибарени искри...




*drunk*За натуропатите и за изкуственяците!*drink1*Наздравеееее!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход