Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 17:37:34
avatar
Quote
rockwall
dodo, спри се вече с тва лепене на ламарина - видя една технология за монтаж с винтове и не можеш да спиш ли ???

казах ти че с измисляне на топлата вода, най-много да се набуташ безутешно

В интерес на истината - да... Ако можеше всички да са такива, щеше да е идеално. smiling smiley

А за откриването на топлата вода - според мен всички български производители правят точно това (което е и естествено), затова имам такова недоверие. Вижда се по крайния резултат. На естествения камък поне няма какво да му се напука след една зима. Там най-много някой да го залепи/иззида грозно, който риск се намалява значително при избора на "майстор".

И дали аз ще налепя естествен камък върху ламарина или ще си купя от български производител, шансовете да се стигне до инфекция са все големи. smiling smiley
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 18:30:55
avatar
Quote
rockwall
dodo, спри се вече с тва лепене на ламарина - видя една технология за монтаж с винтове и не можеш да спиш ли ???

казах ти че с измисляне на топлата вода, най-много да се набуташ безутешно


MASTERCAM и GRANIT - разбирам ,че сте финансово зависими и съответно пристрастни към естествения камък, но не трябва да се изказвате категорично за нещо, ако не знаете със сигурност дали е така

изкуствените камъни в САЩ са с гаранция 50 години, а в Русия също се ползват почти оттолкова при доста по-сериозни условия.

лично съм виждал фасадни на по 30-40 години, които бяха като нови.

Също така съм виждал естествен камък в БГ , напукан от лед след 1 зима, друг пък изпопадал след 2 години, така че да не се замерваме с камъни - естествени и изкуствени, защото брак има дори и гранитът.

В интерес на истината - показаните на снимките на додо горе (които mastercam е размножил ненужно) и изкуствените и естествените са ужасни.


Темата е за качествени облицовки отизкуствен камък, а не за некачествени.


Зависим съм но не колкото теб,ти си производител и зависиш от производствотоси аз съм майстор и еднакво добре се справям и със естествения и с изкуственият камък.Всички стойностни згради и съоръжения сътворени откакто свят светува са от естествен скален материал не съм видял и сигурно няма и да видя архитектурен паметник на културата от изкуствен камък било то и по американска технология.
Нито ти нито аз ще надживеем това което е създадено от естествен камък ,дали ще е така и със изкуственият.

Да не говорим че една обикновенна добре изпечена тухла е 10 пъти по трайна от най скъпият изкуствен "камък" било то и прехвален американски.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-05 18:36 от MASTERCAM.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 18:40:02
avatar
Драгомире,
Ти майтапиш ли се?Естествения гранит я изкара 2-3 милиарда години ,я не !Докато циментовите....Ехееее.....
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 18:47:30
.Всички стойностни згради и съоръжения сътворени откакто свят светува са от естествен скален материал не съм видял и сигурно няма и да видя архитектурен паметник на културата от изкуствен камък било то и по американска технология.
Мастеркам, покажи на кое казваш "архитектурен паметник на културата" и закачи една снимка на нещо правено в последните 50 год. И дай поне веднъж смислено обяснение на факта че недолюбваш изкуствения КАЧЕСТВЕН камък.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 19:17:26
avatar
Наско ти на луната ли се намираш в момента нима не си виждал архитектурни паметници? Недолюбвам всичко изкуствено в това число и изкуственият камък но това не ми пречи да го работя когато клиента го пожелае .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 19:39:56
нима не си виждал архитектурни паметници?
Построени в близкото минало, определено не. Но това е според моя критерий за архитектурен паметник, а той може би е много по-различен от твоя. Доста време ще трябва да почакаме докато днешната модернистична архитектура бъде призната за богатство и архитектурно наследство. Все си мислех че като разгледам уеб сайта ти ще мога да си отговоря на някой въпроси, ама уви-не се отваря. Не поставям под съмнение майсторските ти умения, но упоритото налагане на собствено мнение дори по въпроси толкоз субективни и тривиални, отхвърлянето на чуждия опит и умения, ми идва малко в повече. Ако аз ти звуча прекалено "компетентно", какво да кажа за твоите изказвания. Малко скромност не би навредила на никого.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-05 20:27 от Nasko.Stoykov.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 20:32:15
Кое му е изкуственото на възстановения отлят камък?Съставките са му естествени,но изкуството му е в майсторлъка. Все едно да сравнявате "слънчогледите" на Ван Гог със слънчогледовата нива до с. Горно камарци.Цветовете,геометрията и фрактурата на изкусно създадения възстановен камък предлагат естетика и красота и това са индивидуални личностни усещания.Спора за вкуса и естетиката тука е безмислен.
п.с.сетих се да добавя,като говорите за архитектура и паметници,че е добре да се знае,че забележителната сграда на парламента в Лондон и редица забележителни сгради в Англия,включително и Уестминстърското абатство са реставрирани с елементи от вибропресован бетон,което и дава популярност на технологията и в цяла Европа след войната!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-05 20:41 от фло.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 21:13:53
avatar
Значи според теб Фло изкуството му е в майсторлъка да го отлееш във калъп а не да го издялаш от естествен камък .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 21:26:00
Ти все не искаш да чуеш това което трябва да се чуе. Изкуството му е в майсторлъка да докараш процеса и съставките до това което се е плучило в природата със същите съставки. да дялаш можеш и изкуствено отлят блок.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 21:26:16
Quote
MASTERCAM
Значи според теб Фло изкуството му е в майсторлъка да го отлееш във калъп а не да го издялаш от естествен камък .

Без значение е уважаеми колега ,ако крайния резултат задоволява естетическите критерии на клиента. Има чудесни скулптури ,произведения на изкуството , изляти от различни материали,както и такива, издялани от камък,също толкова изящни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход