Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
04-03-2011 - 16:12:29
avatar
Quote
granit
Дайте снимка на фалшив камък, ама монтиран преди 10 години при нашите температурни амплитуди, да видиме красота :]

Сигурно няма такива..

Имам един въпрос към почитателите на истинския камък - може ли камък (кокали) да се залепи с нещо за ламарина и с какво? Така че заради различния коефициент на температурно разширение да не изпопадат след 1 месец?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
04-03-2011 - 16:31:21
Не на 10 ами и на двойно повече години и не при нашите темп. амплитуди, ами при още по-естримни. Когато нещо се прави както трябва-то остава. По принцип за външно използване бих се придържал към продукт който се зида, а не лепи директно към стената, било то истински камък или изкуствен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-04 16:34 от Nasko.Stoykov.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
04-03-2011 - 16:37:11
Quote
Nasko.Stoykov
Не на 10 ами и на двойно повече години и не при нашите темп. амплитуди, ами при още по-естримни. Когато нещо се прави както трябва-то остава.



Нещо не ти се отварят снимките :]
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
04-03-2011 - 19:31:47
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Не на 10 ами и на двойно повече години и не при нашите темп. амплитуди, ами при още по-естримни. Когато нещо се прави както трябва-то остава. По принцип за външно използване бих се придържал към продукт който се зида, а не лепи директно към стената, било то истински камък или изкуствен.

Наско изказвашсе много компетентно и уверено относно камъка изкуствен или естествен защо не покажеш някоя твоя работа с камък.Икъде точно видя изскуствен камък за зидане .
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
04-03-2011 - 19:42:04
Мастеркам, не знам дали звуча "компетентно", но знам че понякога не се изказвам достатъчно ясно за да схване всеки. Изкуствен камък за зидане...ще снимам и ще покажа. Като казвам зидане обаче не разбирай носещ зид, става дума за декоративен зид с дебелина колкото една нормална единична тухла. Колкото до това дали мога да покажа някоя моя работа с камък...ами нямам. Не съм стигнал до зидане още, само споделям наблюдения. Задоволих ли любопитството ти?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 00:03:40
avatar
Извинявам се за настояването, но някой компетентен ще ми каже ли с какво мога да лепя кокали върху ламарина за външни условия? Аз намерих разни неща, но най-евтиното е 100 лева за 3 кила, това ли е най-оптималното или не?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 00:43:59
Додо, отговора на въпроса е много рисков. Ако човек не е правил такова нещо, едва ли ще има идея какво би се получило. Дори и най-скъпия материял може да излезне боклук....хеле пък ако не се използва според всички изисквания на производителя. Пробвай с 1-2 камъка разни материяли, нагрявай, охлаждай....успех.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 01:58:41
avatar
dodo, спри се вече с тва лепене на ламарина - видя една технология за монтаж с винтове и не можеш да спиш ли ???

казах ти че с измисляне на топлата вода, най-много да се набуташ безутешно


MASTERCAM и GRANIT - разбирам ,че сте финансово зависими и съответно пристрастни към естествения камък, но не трябва да се изказвате категорично за нещо, ако не знаете със сигурност дали е така

изкуствените камъни в САЩ са с гаранция 50 години, а в Русия също се ползват почти оттолкова при доста по-сериозни условия.

лично съм виждал фасадни на по 30-40 години, които бяха като нови.

Също така съм виждал естествен камък в БГ , напукан от лед след 1 зима, друг пък изпопадал след 2 години, така че да не се замерваме с камъни - естествени и изкуствени, защото брак има дори и гранитът.

В интерес на истината - показаните на снимките на додо горе (които mastercam е размножил ненужно) и изкуствените и естествените са ужасни.


Темата е за качествени облицовки отизкуствен камък, а не за некачествени.

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 09:53:04
avatar
Кокали могат да се лепят с контактни лепила или хидрофобни мастици/Тип-Топ например/
[products-rtti.rema-tiptop.com]
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
05-03-2011 - 16:50:50
... така че да не се замерваме с камъни - естествени и изкуствени, защото брак има дори и гранитът.

Някой хора така и не разбраха че разлика в здравината м/у изкуствения и естествения камък няма(Фло го е обяснявал доста пъти). Качеството на лепенето е това което прави разлика. Тука в Торонто преди няколко месеца изпопадаха 2-3 гранитени секции от облицовката на една сграда. Гранита ли да виниме? Аз както казах предпочитам зиданите декоративни външни зидове точно поради тази причина.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход