Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
17-02-2011 - 16:37:08
Mnogo e veroqtno Flo da e prav do tolkoz 4e tova ne e "pano", vseki "kamik" se lepi otdelno za razlika ot interiornite "pana", tova go prawi o6te po-"estestven".
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
17-02-2011 - 16:39:51
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Разликата между интериорните и екстериорните камъни е в материяла. В интериорните може да бъде включен и гипс ,както и да бъдат само от гипс.За отвънка водоустойчивостта и мразоустойчивостта са важни.
Taka i predpolagah.
Има разлика в оборота на скъпите калъпи и тя може да достигне 10 към 1.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
17-02-2011 - 16:52:39
avatar
Quote
фло
У нас при такава технология на лепене е по-добре да са естествени камъни и пясъчници или в комбинация с изкуствени варовици,щото хамалогията е индентична.


Точно поради това схващане не правя този модел, въпреки че то не е съвсем правилно по няколко причини:

Слагам снимка, за да не обяснявам надълго и широко



1. Цена.
Квадратурата, която се плаща за кокали е червената, а при монтаж на стената се ползва синята- т.е. ако се купи 1 м2 кокали, с него трудно ще се покрие 1м2 стена, освен, ако се лепят така, както са платени - т.е. с червената част към стeната.
Плаща се по червената квадратура на палета, а се лепи по синята квадратура на стената.

MASTERCAM сигурно знае съвсем точно в какви граници се движи фирата.

При изкуствените копия (дори и при модели с отделни елементи) купен 1м2 = монтиран 1м2
(освен ако не уцелите някой, който продава и фугите).

Цитат :

2. Монтаж
Ако се търсят сините части (какъвто обикновено е случая при кокалите), червената част трябва да се реже успоредно на синята част, за да се получат елементи с еднаква дебелина (с изключение на случаите, в които се цели съвсем рошав релеф).

Рязането и оформянето естествено се калкулират допълнително към цената на монтажа.

3. Релеф - в повечето случаи подборът на оригиналните камъни, които се копират като изкуствен камък, е с цел да се изберат камъни с интересни чупки, шупли и гънки, което трудно се прави с естествения - особено за големи квадратури.

4. Цвят - възможност за изпълнение в различни цветове, които понякога не се намират в природата.



Този въпрос е отново свързан с цената.

Пример :
Ако в склад за камъни поискате да ви изберат само светложълтите кокали, защото проектът ви е с такива и заявката ви е 120м2, а не 2м2, съвсем нормално ще е, ако цената не е еднаква с тази, която се плаща, ако просто се купи поредния палет, най-малкото защото 2 човека ще трябва да пренареждат цял ден палети с камъни .


Естественият камък е класика и не трябва да се поддържа нагласата, че трябва да е по-евтин.
С него се работи по-трудно, изискват се специални умения, опит и оборудване.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 17:23 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
17-02-2011 - 17:32:04
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Mnogo e veroqtno Flo da e prav do tolkoz 4e tova ne e "pano", vseki "kamik" se lepi otdelno za razlika ot interiornite "pana", tova go prawi o6te po-"estestven".


Нали това казах горе в поста ми с колоната

Quote
rockwall
Модели като този, са с отделни "кокали", копирани от естествени камъни и поради разстоянията за доставка от кариерите в US и цените на естествен камък там, такива модели изкуствен камък имат пазар.


Моделът не е от плочки с по няколко камъка върху тях, а се състои от отделни "камъни".
Всички фуги са истински, а предимството е, че се работи с камъни с дебелина в определен диапазон, които трябва да се коригират или напасват само като дължина и височина, а не и като дебелина.

Колкото за Разликата между екстериорни и интериорни облицовки :
първите могат да са на двете места, а вторите само на едно -
т.е. екстериорните могат да са вътре, но интериорните не могат вън spinning smiley sticking its tongue out.

В повечето случаи всеки модел може да бъде произведен и в двата варианта, но има и модели, които се правят и само за едното или другото - има си причина.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 17:37 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-02-2011 - 09:32:21
avatar
Quote
dodo2
коментарите на rockwall опират единствено до това, че на всички други снимките им били крадени

Dodo, сега поне можеш да видиш произхода на снимките в по-предния ми пост... и не съм казвал,
че на всички други са крадени, а че на някои от другите ВСИЧКИТЕ им снимки са .

Сутринта простатата ме алармира и след като се ококорих тотално в 6:40, се хванах се и изчетох цялата тема от първия до последния пост и видях, че доста съм я поосакатил с изтриването на постовете, за което се извинявам на всички, които не са присъствали на ... "разговора". Явно не трябва да се паля толкова, но понякога .... *pardon* ....

На моменти в темата съвсем изчезва връзката и ако някой влезе и я чете отначало докрай, трудно ще разбере нещо, затова ще опитам да поправя причиненото от мен доколкото е възможно.

Връщам се на началния пост на темата от n.nikoloff за fusion stone и подобни елементи и към разговорите ми с него и пробата, която направихме.

Ето модел (може да е всеки от наличните), монтиран върху ПДЧ (вертикална стена) с ... ТАПИЦЕРСКИ ТЕЛБОД.
(разбира се техологията за монтаж ще е с винтове - тук телбодът просто онагледява лесния монтаж)
крепежните планки са маскирани, защото идеята е в процес на патентоване



Благодаря на n.nikoloff , че реши да инвестира в производството ми 5-цифрена сума в евро,
така че всички желаещи да се включат с подобни инвестиции са добре дошли - засега няма да връщаме никой.
Имаме договор за износ с 4 европейски и една арабска страна и в момента подготвяме още 3 такива.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-02-19 09:45 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
23-02-2011 - 02:28:35
Рокуол, днес ходих да разгледам малко "камънаци" за интериорно ползване, установих следното нещо което не исках да споделям преди да се уверя отново: камъните са рязани индивидуално и са лепени на тънка мрежичка обмазана с лепило, образувайки пано от "кокали" с р-ри 4х16 инча. няма един с един да се повтарят както и от отделните пана, кълна се никой не би познал че са изкуствени. Просто не вярвам че са отливани, толкоз естествени стоят, единствено там където се вижда сряза(понеже не всички са с еднква и равномерна дебелина) човек може да се усъмни. На моменти дори си мислиш че цяла "фаша" ще се отлюпи от повърхноста....това трябва да се види. Възнамерявам да донеса това лято малко мостара, ако ще и само една плочка да е. дай някакви координати, до колкото знам си в Пловдив??
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
23-02-2011 - 08:10:30
avatar
сигурен ли си че са изкуствени - казваш че са рязани - не знам някой да реже изкуствени камъни, защото те излизат в нужен размер без рязане

тези на мрежичките са интересни - но само ако наистина са изкуствени - в противен случай, естествени на мрежа имаме и тук

с какви размери са мрежичките и камъните - да беше им записал фирмата производител поне

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
23-02-2011 - 13:11:23
Гледайки лицето на камъка мога да се закълна че са истински, но гледайки срязаната страна и гърба....вече не съм толкоз сигурен. Всяко "пано" е с р-ри 4х16 инча, мрежичка не се забелязва, но нещо ги държи заедно. Повече от сигурен съм че са рязани и са отделни парчета с малка фуга м/у всеки камък. Бе ще купя една кутия и ще донеса поне едно пано.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
24-02-2011 - 11:11:53
avatar
значи не можеш да огледаш продукта - аз това разбрах дотук

Залепен е на някакво пано ли, че толкова му се чудиш какво и как e отзад - не се ли вижда ???

Прасни една снимка и ще го разгадаем, няма за какво да мъкнеш насам

Ето ти един естествен камък, оформен на плочи, на всяка от които има по няколко малки елемента - залепени са едни за други ... нямат мрежа



Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
24-02-2011 - 13:29:13
Да Рокуол, така е. Имат само мостра залепена на стена. Наподобават тези от твоята снимка само дето има различни р-ри по дължина, дори тука таме и по широчина. Явно са естествен камък. Все пак ще снимам и ще закача снимка този уикенд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход