Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 16:04:40
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Мога да кажа за БулКан, че е върл фен на КАМИНИТЕ.
> Има камина даже и в апартамента си!
> Понеже най-големия чанч на камина в апартамент е
> мъкненето на дървата, БулКан е монтирал много
> готин механизъм с лебедка на балкона си, за да си
> качва дърва в апартамента! Приятелю, имаш една
> снимка с лебедката на балкона - направо е върха,
> моля те, да я качиш в темата!

Иво, ами сега щракнах няколко фотки на ел. лебедката на балкона, на самоделния "контейнер" за дървата - това е една платформена количка с една завинтена към нея пластмасова каса за хляб, а към самата количка със стоманени въжета е закрепена една метална тръба с "ухо", за което да се закача куката на ел. лебедката, а и една фотка на камината.

За хора като мен, които нямат къща, "гърчат" се в апартамент без асансьор, но пък обичат камина е идеално решение. Смъквам платформената количка с лебедката през балкона, бутам я до мазето (което е на ниво партер), пълня я с дърва, бутам обратно под балкона, закачам я на куката на лебедката и я качвам до самия балкон. Лебедката е на панти, така, че я прибирам вътре и директно пускам товара на балкона. Системата изключва хамалогия и изобщо не е скъпа да се направи.

Трябва да ми припомниш как се качваха фотки тук, че съм забравил (един единствен път съм качвал, като обсъждахме с теб нощни снимки).

Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 16:16:12
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
>
> БулКан, не е нормално да гори камината ти постояно
> на "турбо". Явно не уплътнява добре и влиза много
> въздух в камерата. Провери си (евентуално ги
> подмени) уплътненията на вратата на камината. Имаш
> ли отвори откъдето да влиза въздух под огнището -
> намери начин да ги позапушиш, би трябвало това да
> става с лостче или някакъв фабричен механизъм...
> ПРИ МЕН РЕГЛАЖА ГО ПРАВЯ ТАКА: Ако приемем, че
> лоста за горната клапа ако е пълно затворена е в
> позиция на 12.00 часа, при мен държа горната клапа
> открехната като завъртам лоста на 12 без 10 (преди
> го слагах на 12 без 5, почти затворен)

Иво, ще проверя как стоят нещата. Под огнището не виждам как мога да имам дупки, доколкото знам камерата е затворена и отдолу взема въздух само от чекмеджето за пепел. Това доколкото аз знам поне, ще разгледам и ще попитам. Горната клапа ми е затворена постоянно. И аз като теб регулажа го правя чрез това чекмедже. Може бе трябваше да си взема по-малка горивна камера, ама това е положението. Трябва да видя зад чекмеджето като го махна там дали няма дупки.

За барбекю става супер, даже и в апартамент. Или си вземам въглища или пък изчаквам да стане жар от дървата. Правя го на отворена врата на камерата и пак не се вмирисва или опушва апартамента (след като е останала жар само де), е мирише леко и приятно... Не е като да ти е в къща или на двора, но поне използвам максимално, каквото имам smiling smiley
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 16:35:10
Докато БулКан качи снимки от камината и подемната му система, качвам една интересна моя нощна снимка:
smoking smiley winking smiley
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 17:11:36
Ей на момчето от Сливен му вярвам , по тертиплия изглежда .Особено ако е каракачанско чедо или е заимствал от тях . winking smiley
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 17:20:23
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Докато БулКан качи снимки от камината и подемната
> му система, качвам една интересна моя нощна
> снимка:
>

Много е яка снимката! Колко време (секунди) го държа на триножник (апарата, не нещо другоsmiling smiley ) за да уловиш светкавицата?

А, за да кача фотки, трябва да ми припомниш как ставаше. Май на някакъв сайт се качваха и после се слагаше тук линк към сайта? Така направо на форум ли излизат до постинга?
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 17:46:41
avatar

Здравей,BulCan!
Много се интересувам от подемната ти система, тъй като съм на същия "гърч" - камина в апартамент без асансьор. И си мислех точно, че с лебедка през балкона е най-добрия вариант. Та ако имаш възможност да споделиш технологичен опит, ще съм ти много благодарен.

Поздрави!
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 18:38:28
Да, ще е интересно да се види. Преди няколко години мислех и аз подобна, че до 4-я етаж ме мързеше да качвам. Обаче докато се наканя сина порастна и сега си имам "дистанционна" система към мезонета, сработва с команда "марш за дърва" и почти не дава дефекти.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 19:41:30




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-23 07:25 от Ivo.NovDom.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 19:52:28
ФилмаТопло, прав си Гургата като го гледам е ТЕЖКО ВЪОРЪЖЕН, тц тц тц брееейййй. Ще груба грешка ако не го вкючиме в някоя сбирка, Николо-Фъ-Фъ също ще е важен участник - няма да му е проблем да метне половин кубик дръвца за чевермето. *beer* *drunk*
Булхоуме, стягай вилата - напролет заблеят ли агнетата при тебе сме clap: *drunk* *ok*
Гурга, признавам ягнетата ти добре изглеждат, такива зачервени ммммммммм, майстор си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-22 19:54 от Ivo.NovDom.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 20:16:48
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> А, за да кача фотки, трябва да ми припомниш как
> ставаше. Май на някакъв сайт се качваха и после се
> слагаше тук линк към сайта?

Булкан-е, стига си ни държал под напрежение *sos* - ПУСКАЙ СНИМКИТЕ. :] Прочети тук КАК СЕ КАЧВАТ СНИМКИ *book* .

Ако не успееш, прати ми ги на e-mail-a, аз ще ги кача и ще дам линкове *write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход