Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обещетяване на земя

Публикувано от piperova 
Обещетяване на земя
26-11-2009 - 19:22:03
Здравейте,
Ивинявам се, че темата не е точно за строителство и ремонт но не знам къде да търся информация .
През собствения ми урегулиран имот е планирано да премине тръба за пренасяне на природен газ за битови нужди.
Компанията която ще изгражда газопроводната система предлага да ме обещети за земята през която ще се положат тръбите, без да уточни сума. Аз нямам представа от цените.
Също така те твърдят че е безопасно. Някои има ли собствен опит с подобна ситуация и може ли да ме насочи къде да търся информация.
Благодаря.
Re: Обещетяване на земя
26-11-2009 - 20:25:16
avatar
piperova Написано:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> Ивинявам се, че темата не е точно за строителство
> и ремонт но не знам къде да търся информация .
> През собствения ми урегулиран имот е планирано да
> премине тръба за пренасяне на природен газ за
> битови нужди.
> Компанията която ще изгражда газопроводната
> система предлага да ме обещети за земята през
> която ще се положат тръбите, без да уточни сума.
> Аз нямам представа от цените.
> Също така те твърдят че е безопасно. Някои има ли
> собствен опит с подобна ситуация и може ли да ме
> насочи къде да търся информация.
> Благодаря.

Цената ти е най малкия проблем.
В зависимост от къде минава тръбата ще бъдат наложени ограничения за строителство, засаждане на дървета, прокарване на ВиК и канализация.

Какъв тип е преносната мрежа.
Високо или ниско налягане.
За захранване на потребител ли е, или е магистрален газопровод.
Re: Обещетяване на земя
26-11-2009 - 20:27:55
поискаи 1 милион
Re: Обещетяване на земя
26-11-2009 - 21:02:48
Поискай да се запознаеш с проекта. Ако отива до сериозен клиент опитай да извлечеш облага от това, но не се увличай!!! ако късае само комшиите ти - от човечност ги пусни да минат през двора ти безплатно, тъкмо ще изкефиш комшиите си. Утре ще ти свърши хляба, ако почукаш на вратата им ще ти дават и по бутилка вино winking smiley
Re: Обещетяване на земя
26-11-2009 - 21:12:10
avatar
Ivo.NovDom Написано:
-------------------------------------------------------
> Поискай да се запознаеш с проекта. Ако отива до
> сериозен клиент опитай да извлечеш облага от това,
> но не се увличай!!! ако късае само комшиите ти -
> от човечност ги пусни да минат през двора ти
> безплатно, тъкмо ще изкефиш комшиите си. Утре ще
> ти свърши хляба, ако почукаш на вратата им ще ти
> дават и по бутилка вино winking smiley


Иво, ако е високо налягане направо ще е страхооотна облага
Re: Обещетяване на земя
26-11-2009 - 21:57:19
Ето ти отправна точка:

Раздел II.
Сервитути

Чл. 64. (1) При разширение на съществуващи и при изграждане на нови въздушни и подземни електропроводи, топлопроводи и газопроводи в полза на енергийните предприятия възникват сервитути. Сервитутите по този закон се отразяват в кадастъра и се вписват при условията и по реда на Закона за кадастъра и имотния регистър.
(2) Сервитутите по този закон са:
1. право на преминаване на хора и техника в полза на енергийното предприятие;
2. право на прокарване на въздушни и подземни електропроводи, топлопроводи и газопроводи в полза на енергийното предприятие;
3. ограничаване в ползването на поземлени имоти, прилежащи към енергийните обекти.
(3) При упражняване на сервитутите:
1. енергийното предприятие придобива право:
а) на прокарване на въздушни и подземни електропроводи, топлопроводи и газопроводи в полза на енергийното предприятие;
б) негови представители да влизат и да преминават през служещите имоти и да извършват дейности в тях, свързани с експлоатацията на енергийните обекти, включително право на преминаване на техника през служещите поземлени имоти във връзка с изграждането и обслужването на въздушни и подземни проводи;
2. в служещите поземлени имоти не се допускат:
а) извършване на застрояване или трайни насаждения в сервитутната ивица, определена в наредбата по ал. 9;
б) прокарване на проводи на други мрежи на техническата инфраструктура, с изключение на случаите, когато това е допустимо с нормативен акт, при спазване на съответните технически изисквания;
3. промяната на собствеността на имота не прекратява действието на сервитутите по отношение на господстващия и по отношение на служещия имот;
4. сервитутите са неделими права; те могат да се упражняват изцяло в полза на всяка част от господстващия имот и тежат изцяло върху всяка част от служещия имот и когато имотите бъдат разделени;
5. сервитутът може да се използва само за нуждите на господстващия имот;
6. собственикът на служещия имот няма право да премества сервитута.
(4) Сервитутите по ал. 2 възникват, когато:
1. има влязъл в сила подробен устройствен план, с който се определя местоположението на съответните имоти, и
2. е изплатено еднократно обезщетение на собственика на имота, върху който е възникнал сервитутът.
(5) Титулярят на сервитута заплаща на собственика на земята еднократно обезщетение.
(6) Определянето на размера на обезщетенията по тази глава се извършва по реда на чл. 210 и 211 от Закона за устройство на територията.

(7) Упражняването на сервитутното право се извършва от енергийното предприятие съобразно техническите изисквания на наредбата по ал. 9.
(8) В случай че сервитутната зона попада в имот, за който в полза на енергийното предприятие е учредено право на строеж, сервитутът върху имота се уговаря в акта за учредяване право на строеж.
(9) Размерите, разположението и специалният режим за упражняване на сервитутите са индивидуални за различните видове енергийни обекти и се определят по ред и начин, предвидени в наредба на министъра на енергетиката и енергийните ресурси, министъра на земеделието и горите и министъра на регионалното развитие и благоустройството.
Re: Обещетяване на земя
27-11-2009 - 02:57:13
Питай ги какво точно и къде ще минава,за да знаеш какви ограничения ще следват от това.
Re: Обещетяване на земя
27-11-2009 - 11:02:23
Благодаря ви за полезната информация. Мисля категорично да откажа защото компанията Рила -газ ми представи нещата опростено без да споменава изобщо разбира се тези наредби които вие ми посочвате. Л.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход