Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
18-11-2009 - 22:09:59
avatar
Абе аз по принцип знам как навън да си паля огънче - повече от 30 години го правя, ама викам си - тука някаква нова технология излезе ... *drink1* *drink1* *drink1*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
18-11-2009 - 22:34:11
Намерих си по папките в ПЦ-то интересен снимков материал, да си кажете мнението, темата позволява и спамене :]











обезкостено агнешко, с пълнеж, печено на жар


печено в кирпичена пещ *drunk* *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-18 22:35 от Ivo.NovDom.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
18-11-2009 - 22:38:54
avatar
Днеска нагъвахме едни пръжоли, печени в самоделка барбекю, направено от джанта!!!.
Извод - не е толкова важно барбекюто, важното е пръжоли да има!!!!!! *drink1* *drink1* *drink1* *drink1*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
18-11-2009 - 23:36:36
Николоф, погледна ли си сайта, колко са го оакали eye popping smiley
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
19-11-2009 - 00:09:50
avatar
Скорпи999 Написал:
-------------------------------------------------------
> Николоф, погледна ли си сайта, колко са го оакали


Сисадмина има още 48 часа да го оправи. Аз съм по горите да си подбирам материал - мръднаха поръчките за дървени строежи малко ....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
19-11-2009 - 11:03:35
единак Написал:
-------------------------------------------------------
> Отвора на ББК-то се
> закрива с нещо си - картон, фазер или каквото имам
> под ръка. След 3-4 часа е готова. Е това нещо що
> приятели събира.
> Има и вариант за студено опушване, но там е доста
> по-дълго и не си заслужава хамалогията.


Единак, нещо се обърках с тия отвори.
Като ще опушваш риба, махаш ламарината от отвора и къде кладеш огъня?
Някъде под плочата ли?
Рибата доколкото разбрах закачаш над отвора, така че да се опушва.
С фазер кой отвор затваряш - този отпред, за да се оформи затворено помещение за опушването ли?
Как регулираш температурата, като разпалваш или гасиш огъня?
Никога не съм опушвал риба и ми е интересно, предполагам и на останалите.


> Експеримента с горното палене как се отразява на
> скоростта на затопляне на водата във водната риза?


Експериментът е С ОТЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ!!! *bow*

Вече само така ще паля камината. Установявам, че пепелта, която остава след изгарянето, е два пъти по малко.
Съжалявам само че след зареждането на студено, като изгорят дървата остава жарава, върху която поддържането на огъня става по стария начин...де да можеше да се вдига жаравата нагоре и суровите цепеници да се завират под нея *huh*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
19-11-2009 - 14:17:59
Това с камината,опушването,мезетата и цър-пър е ВЪРХА *drunk*
Ето и едно чеверме от мен

малко се "поразкопчало" горкичкото,ама със студена бира върви *beer*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
19-11-2009 - 14:41:09
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Скорпи999 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Николоф, погледна ли си сайта, колко са го
> оакали
>
>
> Сисадмина има още 48 часа да го оправи. Аз съм по
> горите да си подбирам материал - мръднаха
> поръчките за дървени строежи малко ....



Хаирлия да ти е, туй да се чува.
*ok* *ok* *ok*

Пък като сколасаш да спретнеш някое къще, пусни снимчици в сайта си.

Следя те, момче, действай, пари ......има. *yes* *yes* :] :] :]
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
19-11-2009 - 15:46:29
Николов,дай си мнението за цените на дървения материал... *write*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
19-11-2009 - 18:41:03
avatar
Снимки ще има със сигурност, но не е точно къща... Ще пусна богато снимки след като монтираме всичко. (В смисъл целия процес). Мога само да кажа, че ще монтираме в Австрия.

Аз купувам трупите на 150-170 лв. Оттам - нататък всички видове разноски - транспортиране до разтоварище , претоварване, бичене, сортиране и подреждане фигури (сортирам отделно белия бор и смърча, например, както и по видове фасониран материал), сметки на режим на сушене, сушене, веднага след сушилнята във вана с импрегнант, калибриране на материала, лепене на греди и талпи (ако се налага) и като го наредя за проверка на спецификацията преди да го товаря за монтажния цех за подготовка на някои изделия и ако ми се върже под 1000 лв/кубик за детайли съм ОК. Ама е рядко се случва. Дано да съм те ориентирал.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход