Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
20-11-2009 - 14:19:16
Единак, направо "цветно" си го обяснил. Благодарко, ако тръгна да опушвам пак ще се допитам. Някой ми обясняваше за метална кутия в която пълнели листа и клечки от череша или разни там клонки, рибетата се закачат да висят, затварят кутията и на огъня, ама то по скоро е нещо като печена а не пушена - знаеш ли нещо за тоя метод.

Gurgata, мерси - добър съвет *drink1* *drunk* *ok*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
20-11-2009 - 15:35:06
avatar
Ivo.NovDom,
относно чевермето:
има доста тънкости,ако имаш конкретен въпро насреща съм в една друга дискусия съм показал и снимки(Ортаци на Иванов)
ВИНАГИ агнето трябва да се зашие и да се маже с зехтин,подправ се само със сол и верен пипер. от дриболиите може да се направи шиш който се увива с червата и булото при него освен сол чер. пипер се слага и самардала.

п.п. нека ти споделя;ЗА ПЕРФЕКТНО ЧЕВЕРМЕ ТИ ТРЯБВА
ЖЕНСКО ЧЕРНО АГНЕ МЕСНА ПОРОДА 28-32КГ.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
20-11-2009 - 15:36:33
Знам да, дори съм го пробвал няколко пъти, докато в крайна сметка не установихме, че не струва. Е, не че е съвсем кофти, но има прекалено силен мирис на пушек, вместо на пушено и топлинната обработка не ми хареса, ма хич. При това експериментирахме с пръчките, огъня, солеността и т.н. Един приятел беше измъкнал отнякъде тая рецепта, руско производство е. И се правеше в тенекия от сирене, на газов котлон. Използваха я за пиле.
Предполагам, че ако се направи във варел, примерно може и да се получи нещо, ноооо тогава вече навлизаш в едни филми... Аха-аха и да си направиш професионална пушилня...Нали не искаш да пушиш по 10 кила на седмица?

Пропуснах да спомена, че за опушването, което описах в предния пост, ако ББК-то не позволява палене на огън под плочата, отвори и т.н. Можеш спокойно да окачиш рибоците отгоре в комина, а в камерата да си палиш огъня. Процеса е същия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-20 15:45 от единак.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 02:20:20
Иво,твърдя че имам богат опит в чевермето,има доста тънкости,които ще се опитам да обясня,за да се насладите на истинско чеверме без да се тормозиш ще стане ли,няма ли да стане!Но това означава,че трябва условията да се спазват безпрекусловно и такива съвети от типа на Гургата да не се споменават даже при печенето,защото явно Гургата нищо не разбира!
Не искам да смесваш два или повече съвета как се прави чеверме,защото нищо няма да се получи и не искам да ме "споменаваш" след като нищо не се е получило след 7-8 часов къртовски труд по печенето на едно агне на чеверме!
Едно агне се пече с 10-15 кг!!!! хубави дървени въглища не повече от 2 часа и половина!!!!
Агнето е хубаво да бъде около 30 кг живо тегло или около 15 кг чисто!Задължително трябва да е прясно одрано!!!Ако не е прясно или е замразявано печенето отива на над 3.5 часа,което води до изсушаване на месото и ....стопляне на бирата.... :]
Агнето в никакъв случай не се шие,не се маже с краве масло,с зехтин и всички други простотии,които се изредиха по-горе тук във форума!
Агнето се осолява единствено от вътрешната страна с две шепи морска сол/ако намерите малко по-дребна е по-добре/ и се слага на шиша да се пече!
Има още няколко тънкости,които са много важни:как да е направено чевермето,на каква височина да бъде агнето,жаравата задължително трябва да е отстрани на агнето и т.н.!При наличие на прясно агне се ОБАДЕТЕ!!! *drunk* *drunk* *drunk*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 09:43:22
Eдва ли е от значение голямо това което ще кажа за пушените меса и риба,защото " на вкус и на цвет-товарищи нет"ама е добре да се знае ,че са канцерогенни!В пушека има редица такива съединения,като най-канцерогеното е антрацена,за което се сещам в момента!Студено пушената риба сигурно е фаворит по вреда на здравето,защото този аромат не се образува при топлинната обработка, а от наслоени сажди!Въобще при печене на месо над 180 -200 градуса се образуват доста вредни за здравето химии!Дето има един лаф"лаком гъз-глава затрива"! *drunk*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 11:59:11
Сега за Карагьоза - номера е да го има *ok* че нещо не го виждам в мрежите *huh*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 13:04:29
Фло, всичко с което се прекалява е вредно, но като се има в предвид че агне се яде 1-3 пъти в годината не мисля че е опасно winking smiley
Венци, покрай чата може да заформим някоя сбирка и да вземем някое животно за упражнения. Фло и ти да дойдеш, само ще го печем, за да видим дали ще стане, няма да го ядем. :] :] *drunk* *drunk* *beer*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 14:35:56
Фло, smiling smiley
Аз съм се отказала вече да гледам за полезни и вредни неща. Когато ми дойде времето - тогава...
Но знаеш ли колко пък положителна енергия ще се събере около това агне. Не само, ами и ще се насложи.
А, тя ще унищожи всички вредни неща от агнето...

Пустата му и положителна енергия, голям фен съм и... :]

*drink1*
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 14:46:32
avatar
venciev,
аз съм от Сливен,виждам че си доста самовлюбен и бос,сори ще ти пратя адреса си и когато минаваш от тук се обади мога да набавя 2 агнета и конпания да ги хапне едното ще опека аз другото ти и да видим.
прав си че агнето трябва да е прясно одрано но за мазането неси прав,мажа го в началото.
брат, имам над 100 печ. агнета но винаги има какво да се научи, за разлика от теб приемам съвети, пробваи да го зашиеш преди и аз него шиех но става по сочно като се зашие.
за соленето,освен едра сол отвътре се правят два малки разреза на зад. бутове от към слабините там се поставя сол която се набутва с пръст до кокала ,а по време на печене се разнася по мускулните влакна по зелия бут.
колкото до количеството сол правя го рутинно просто съм му хванал цаката.
предните крака не виждам на снимката дали са вкарани в джоб , но това е също важно
това са едни от първите ми пациенти едното е в дом обсрановка другито е в Сливенския балкан,имам и доста преспособления за целта като шишове,машинки на 220 волта, на акумолаторна батерия,ръчни *ok* и др.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 18:24:37
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло,
> Аз съм се отказала вече да гледам за полезни и
> вредни неща. Когато ми дойде времето - тогава...
> Но знаеш ли колко пък положителна енергия ще се
> събере около това агне. Не само, ами и ще се
> насложи.
> А, тя ще унищожи всички вредни неща от агнето...
>
> Пустата му и положителна енергия, голям фен съм
> и...

Не съм писал за агнета, а за студенопушена риба и месо-канцерогенни са !Винаги са ми били много интересни парадоксите-върли и отявлени непушачи да нагъват пушена риба например! :] Трябва дълги години да е човек пушач за да си докара концентрацията на канцерогени от една порция пушена риба в организма си!Казвам го понеже темата беше отишла към технологии на пушената риба!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход