Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 18:47:40
Иво, много яко изглежда това с горното палене, ще го пробвам при първа възможност (нещо много топло във Варна за камина още). Ако я няпълня догоре и издържи 4 часа, направо ще те черпя. Така няма нужда да и "слагаш"на всеки 20-30 мин. Без да предизвиквам дискусия, НиКоня ти D90 ли беше? Нещо взех да се замислям за upgrade и гледам, че има два кандидата с "real frame", т.е. матрицата е колкото на 35 мм. филмов, всички обективи си идват на мястото, а и вече са по-компактни. Нашите хора са пуснали D700 още миналата година май, ама другите предлагат 7D Mark II, който освен всичко бичи и HD видео на 1080р, та се чудя дали да не "сменя отбора" или да изчакам "нашите" да пуснат real frame с 1080р видео, че имам хубава "стъклария" от преди тяхна...smiling smiley

Хубава тема за камините,

Чиърс
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 18:52:12
Горния пост ТРЯБВА да остане в историята на форума eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 21:06:29
avatar
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, всичко с което се прекалява е вредно, но като
> се има в предвид че агне се яде 1-3 пъти в
> годината не мисля че е опасно
> Венци, покрай чата може да заформим някоя сбирка и
> да вземем някое животно за упражнения. Фло и ти да
> дойдеш, само ще го печем, за да видим дали ще
> стане, няма да го ядем.


За целта ме викнете мене!!!! :] :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
21-11-2009 - 21:35:16
Заповядайте у нас. Вече няколко пъти става на въпрос - Троян Ще поправим шиша на чевермето и ще видим майсторите. За всички от форума - 10 лв/нощувка. Лошото е че може да стане да стане след Нова година, че сега е бъкано със студенти... Само не знам ягне (по Плевенско така му казват) откъде по това време. Септември купувах замразено от Метро.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 10:20:44
Оооооо, BulCan Драго ми е, отдавна не сме се засичали. Как я караш?

BulCan Написал:
Иво, много яко изглежда това с горното палене. Ако я няпълня догоре и издържи 4 часа, направо ще те черпя.


БулКан, понеже трудно се вярва на каквото и да е във форума, затова направих и фотки, почасово. :ami: *pardon*

Изкарва повече от 4-5 часа, зависи как настроиш въздуха и клапите.



Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 11:50:15
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Оооооо, BulCan Драго ми е, отдавна не сме се
> засичали. Как я караш?
>
>
> Изкарва повече от 4-5 часа, зависи как настроиш
> въздуха и клапите.


Иво, и на мен ми е драго да те засека, добре я карам, поне засега, да чукам на дървоsmiling smiley

Гледах филмчето за горното палене (то май швейцарско, нещо за кантони пишеше накрая в надписите). Хората са го пуснали явно за намаляване на вредните емисии, ама, ако на нас ни свърши работа и за намаляне на разхода на дърва, "берекет версин"smiling smiley

Понеже доста съм позабравил немския си (доколкото съм и го знаел де), само да те помоля да изясниш за клапите. Отворени ли са или затворени? Освен клапата, която си я има на чугунената камера, още като ми правиха камината ми зазидаха една хоризонтална метална тръба в стената с клапа на балкона (ужким да всема кислород от там). До момента винаги съм я държал затворена, както и оригиналната клапа на камерата и пак гори като газова горелка, т.е. много дърпа. Това хубаво, но разхода на дърва е много голям. Една пластмасова каса за хляб едвам стига за 5 часа. Отплеснах се де, въпроса беше - клапите отворени или затворени?

Бъди здрав!
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 11:51:19
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Горния пост ТРЯБВА да остане в историята на форума

BulCan, Направо хвърли хората в шах с поста си :]

ДА ОБЯСНЯ: С BulCan имаме бощи интереси и лаф за ФОТОГРАФИЯ

Преведено на по-човешки език, БулКан ме попита какво ми беше фотоа-паратчето (имам Nikon D300), също така иска съвета ми, с какъв фото-апарат да смени неговия (ако не се лъжа има D50). Двоуми се между Nikon D700 който е full frame и Canon EOS 7D защото може да снима HD видео.

БулКан, :g: да не си посмял да сменяш отбора, хей! *bow* *smiley_ahh*
И преди писах, че с тия апарати видео става само от статив така че, забрави за тази опция! ВЗИМАЙ D700, не забравяй, че ще можеш да си ползваш цялата колекция от стъкла (обективи)





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-22 13:08 от Ivo.NovDom.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 12:02:58
Мога да кажа за БулКан, че е върл фен на КАМИНИТЕ. Има камина даже и в апартамента си!
Понеже най-големия чанч на камина в апартамент е мъкненето на дървата, БулКан е монтирал много готин механизъм с лебедка на балкона си, за да си качва дърва в апартамента! Приятелю, имаш една снимка с лебедката на балкона - направо е върха, моля те, да я качиш в темата! *beer* *drunk*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-11-22 12:05 от Ivo.NovDom.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 13:05:07
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> ако на нас ни
> свърши работа и за намаляне на разхода на дърва,
> "берекет версин"


Булкан, подобрява се процеса на горене, логично пълното изгаряне без пушек и сажди дава повече топлина - както я гледаш мойта камина с един кашон дръвца топли двата етажа на къщата (ако смятам само отопляемата площ - над 260 кв.м. ) Има осезателен ефект. Най-много се кефя, че спря да се опушва стъклото - обичам, като гори камината да гледам огъня. Преди го чистех през 2-3 дена. Сега не съм го пипал от седмица.

ДА СПОДЕЛЯ ПОЛЕЗЕН ОПИТ: За почистване на стъклото на камината ползвам български препарат - казва се "ФАВОРИТ", струва 1,50. Няма по-ефикасен от него. Можете да го намерите, най-вече по железарските магазини. Съдържа сода каустик, затова трябва да демонтирате стъклото и да го почиствате отделно - става много лесно!
1. С мокра гъба и малко от препарата намажете нагара по стъклото
2. изчаквате 10-ина минути и след това забършете и изплакнете с чиста вода.



>...камината ми гори като
> газова горелка, т.е. много дърпа. ....въпроса беше - клапите отворени или
> затворени?


БулКан, не е нормално да гори камината ти постояно на "турбо". Явно не уплътнява добре и влиза много въздух в камерата. Провери си (евентуално ги подмени) уплътненията на вратата на камината. Имаш ли отвори откъдето да влиза въздух под огнището - намери начин да ги позапушиш, би трябвало това да става с лостче или някакъв фабричен механизъм...
ПРИ МЕН РЕГЛАЖА ГО ПРАВЯ ТАКА: Ако приемем, че лоста за горната клапа ако е пълно затворена е в позиция на 12.00 часа, при мен държа горната клапа открехната като завъртам лоста на 12 без 10 (преди го слагах на 12 без 5, почти затворен)
В долната част на камината имам чекмедже за пепел, през което ако го открехна влиза въздух - в началото го държа отворено докато се запали огъня, после го затварям плътно или съвсем леко открехнато на 1мм. И не пипам повече и сядаме до камината с по чаша *drink1* *rose* :loveu: или табиетлииската на ракиика и салатка. *drunk* *beer* *drunk* *beer* *drunk* *drink2* *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-22 13:17 от Ivo.NovDom.
Re: КАМИНАТА нов начин за разпалване, обмяна на опит за цър-пър
22-11-2009 - 15:52:41
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------

> Преведено на по-човешки език, БулКан ме попита
> какво ми беше фотоа-паратчето (имам Nikon D300),
> също така иска съвета ми, с какъв фото-апарат да
> смени неговия (ако не се лъжа има D50). Двоуми се
> между Nikon D700 който е full frame и Canon EOS 7D
> защото може да снима HD видео.
>
> БулКан, да не си посмял да сменяш отбора, хей!
>
> И преди писах, че с тия апарати видео става само
> от статив така че, забрави за тази опция! ВЗИМАЙ
> D700, не забравяй, че ще можеш да си ползваш
> цялата колекция от стъкла (обективи)


Иво, по-скоро двоуменето е м-у D700 и EOS 5D Mark II, който е също full frame, за разлика от EOS 7D. За сега намерих компромис - ползвам добрите стари Никонски обективи на "архаичния" D50 (е, 24 мм ми става грубо на 36 мм), но качеството е много по-добро от зум ширпотребите на Никон 18-70 мм и 70-300 мм. Като излезе наследник на D700 (няма как "нашите" да не отговорят на предизикателството на EOS 5D Mark II, който освен, че снима и HD видео, е "наблъскан" с 21 мегапиксела), вече ще мисля. До тогава и цената на D700 ще е паднала малко. Даже и да го извадят от продажба при идването на заместника му, ще може по Ebay да се търси "втора ръка". Мерси за съвета, няма да напускам "отбора" smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход