Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 20:09:30
Nasko.Stoykov Написал:
-------------------------------------------------------
> Кадърните и сериозни кадри, наистина са сериозен
> проблем. Още повече, че се отнася само до тази
> къща с малък капацитет. Става нерентабилно. За да
> има успех, собственикът и трябва да бъде и
> мениджър.
>
> Г-жа Муза има пълно право. Средствата отиващи за
> реклама на един такъв вид бизнес са едни и същи
> (доста големи), както за една къща, така и за 10-
> та в този ред на мисли като че ли би било по-
> рентабилно КДА-то да разполага с повече имоти в
> различните краища на БГ. Тука ако не се лъжа има
> хора-собственици на къщи в райони които биха били
> интересни за посещение от заможни западни
> туристи....и аз като г-жа Муза, само разсъждавам
> на глас.

Ами просто не сте прави! Къщата даже е прекалено голяма за ловен туризъм! Това не са хора,дето поръчват една порция супа с две лъжици ,както вече казах!Това са хора,които за да утрепят нещо дето мърда,да се накефят и на престоя, са готови да се разделят и с повече от 30 бона в евро! Те не са масовка и определението къща с малък капацитет и собственика мениджър е несъстоятелно!А пък твърдението ,че заможни западни туристи ще търсят интересни за посещение къщи просто го забравете-няма такъв филм!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 20:22:04
Поинтересувайте се какви са цените по държавните дивечовъдни стопанства-там където има не само лов,но и хубави сгради за преспиване...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 20:46:16
Фло,в този ред на мисли се замислям и аз със скромните ми познания в ловния туризъм!
Досега,а в Бг има доста частни ловни стопанства, няма ловно стопанство,което да е на печалба само от ловния туризъм.Печалбата повече идва от кражби-на дървесина,на ДДС ,пране на пари и т.п.
Причината,че няма пари в този бизнес,е че няма животни поради баезразборното им избиване от бракониерите и поради тази причина богатите туристи/чужденци/ избират други дестинации,където има строга организация,контрол и закони!
Ще дам един пример за който знам.Не знам,дали си спомняте случая с Гео Дундаров в еленския Балкан преди 3-4 години,стигна чак до парламента,медиите масово го отразяваха.Беше заградил Балкана,беше сложил бариери,имаше охрана,която не пускаше и пиле да прехвръкне,биеше бракониерите и им вземаше пушките.....Хранеше животните в резервата,знаеше ги,имаше богати гости,но го накараха да махне бариерите,махна охраната и бракониерите плъзнаха необезпокоявани от никого-няма полиция,няма горски,няма дявол......Та моите махали са в неговите бивши заграждения,в резерват,в момента неохраняван/,но пълен с животни.Там става за ловен туризъм,това ми беше идеята и се надявам да я осъществя.
В Сейковци нещата не стоят точно така относно ловния туризъм.Просто евентуалните туристи няма да са доволни от масовото бракониерство в района и липса на дисциплина и контрол.Там става за тип селски,напоителен туризъм.В района няма голямо предлагане на такива къщи,а търсене има.Мисля,че уикендите ще са заети от хора обичащи природата,спокойствието и духа на бащината къща,с хубава ракия ,тръпчиво вино и качествени мръвки!!! *drunk*
Боженци е на 10 км,Етъра пак на толкова,р.Янтра е на 2-3 км,язовир за риболов на 3 км,конна база на 2 км и още и още и още.....
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 20:50:26

Фло, smiling smiley

Къщата е голяма за ловен туризъм, но не е голяма за назначаване на мениджър и персонал. Според мен, е перфектна за семеен бизнес. Ако не е такъв - просто е малка, най-малкото трябва да има съпътстваща дейност.

И още нещо - след ремонта са необходими допълнително - обзавеждане, оформяне на парцела, според идеята... след това... още много... smiling smiley

Но... пак да кажа, това са само мои мисли... smiling smiley

*drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 22:00:01
confused smiley Сори! Разпенявих се да развивам идеята! Разбира се ,че тия работи не са чак толкова елементарни, колкото ги накарах да изглеждатКолкото до бизнеса на г-н Дундаров,той е с биокраставици.Въобще той е най-големият производител на краставици у нас -експортно ориентиран и до голяма степен цената на краставиците в страната зависи от него!Мисля,че е талантлив човек,и ако той не е успял с ловния туризъм ,значи никой не може!!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 22:15:08
Последните години много хора си повярваха,че е лесно да се управлява хотел и си направиха такива.Кризата по морето показа,че това всъщност не е чак толкова лесно.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 23:22:18
Виж Фло,
Влязла съм в темата на Венци, не за да се правя на умна, да демонстрирам нещо си, или пък да си позволявам да говоря с менторски тон.

Влязла съм, защото Венци е приятел, направил е тема, има визия, желание, цел... Споделянето на моите мисли, е с цел съдействие, ако щеш с морално изражение... Той, или ще ги приеме, или ще ги отхвърли.
Къщата му има стойност, както и всичко, което той има. Поне, което съм видяла... Защото е правено със сърце и избирано със сърце.

Това, че си развиваш идея, няма нищо лошо. Дори, от нея, може да се получи развитие. Това и ми беше тезата в темата на Арго -за селския туризъм...

Със сигурност, на никого няма да помогне засягане, обиждане, а и това не е моят начин на общуване.

smiling smiley *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 23:47:54
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Със сигурност, на никого няма да помогне засягане,
> обиждане, а и това не е моят начин на общуване.


*drink1* Не разбрах наистина с какво те засегнах! Аз се извиних по-горе,затова ,че много разпалено си развих идеята!Пък и твоят начин на общуване ми импонира! Не залагам кило кръв в моята теза,даже бих развил и обратна теза-контрапункт на казаното от мен,защото винаги гледам на нещата от двете страни/противоположности/
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-10-2009 - 23:52:07

smiling smiley
Аз не съм, останах с впечатление, че ти... smiling smiley *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 00:00:36
Мммммм.....Дааааа......!
Ще бъде хубаво, ако се концентрирате по темата - ".....да възстановят...."!
Печелете си парите на друго място, възстановете къщето и му се радвайте!
Стига с тези чужденци, глигани, мениджъри, пръжки, прашки, шашки и какалашки!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход