Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Abu
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:10:13
argonavtq
тия къщи тип "конак" много ме кефят. За някои хора е по-функционално на етажи сбито, а на мен ми харесва разлято... Също като на теб ми се работи нещо такова, ама пари...

Все пак, Венци, ти като по-опитен, на колко оценяваш ремонта, поне приблизително. Аз не бих могъл и като инвестиция да го погледна, не питам за това, а като ориентир и може би немаловажна част от агитацията за евентуалния кепевач.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:14:29
Салвадоре,грях ти на устата,как булдозер бе човек?Къщи с такава архитектура не са останали много.Само дялания камък в нея е над 150 кубика,а тиклите върху покрива са повече от 500 квадрата.Ако тръгнеш да купуваш такъв материал ще ти трябват над 10-15 хил.лв.В никакъв случай не става дума за събаряне.Конструктивно е напълно здрава,но има много бачкане.
Знаеш,че съм фен на реставрирането,булдозера е най-лесен.....и срамен winking smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:25:12
Оффф Арго,приятелю!Знаеш как искам да почнем още утре да действаме,но ще трябват към 50 бона.А и аз с тези мои къщя,доста се обатачих,не мога да ги обиколя всичките даже,а камо ли да ги поддържам,но са ми като деца и не ми се разделя с тях :loveu:
Тази къща я купих преди 5 години/пак за тези пари/ след като вземах тази в Солари,в която идва и мислех да я правя за туризъм/могат да се спретнат 10-ина стаи/,но вече бях започнал ремонта на соларската и тази остана на заден план до ден днешен!
А трябва да се прави,защото времето не е добър приятел за къщето и ми става жал като я видя!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:27:56
Именно в многото бачкане е ключа към булдозера.Ще е хубаво да се намери някой,който да я възстанови,но не възлагай много големи надежди.Пъти е по-скъпо в сравнение с нова къща.Един съсед тук в селото така...неговата беше пак каменна,двуетажна.Първо ниво еднометрови стени дялан камък,второ ниво греди.Точната възраст не е ясна,ама там някъде-120-130 години и нагоре може.
Със сълзи на очи я изри и си построи нова на мястото и.Каза,че новата му е излязла по-малко в сравнение с това,което е налял като ремонти в старата за последните десетина години.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:36:15
Абу,наистина позицията и архитектурата на къщата е трепач!
Основият разход е покрива,от който половината е за основен ремонт/около 100-150кв.м-не съм го смятал точно/,другото е нова дограма,ел и вик,бани,тоалетни.
Много е важно за какво ще се използва къщата,дали за собствено ползване с приятели или за селски туризъм-разходите ще са различни.Но мисля,че 50 бона ще ни оправят да стане върхЪ.Схемата,последователността на ремонта са ми ясни.....неволята ме поочука отук-оттам :]
Сеновалът най-много ме кефи,каква механа става там, с открита камина посредата....мале,мале.Дълбок е 6 метра,изцяло от камък,около 35 квадрата е!Отделен е от къщата и като пеем и пием до зори там,няма да пречим на никого *drunk* *drunk* *drunk* :]
А и някой ако се навие,ще има верен ятак в мое лице на 3 км само! :]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:40:54
Прав си Салвадоре,но тук не става дума за по-евтино!
Аз за моята в Солари/Арго е идвал и не само той/ дадох над 150х.лв с покупката/200кв.м РЗП,но не си я заменям за нито една ново строителство,ако ще да е на Бат Гойко :] И си ходя почти всяка седмица за по няколко дни,които не искам да свършват...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:48:44
venciev ,има ли ловен туризъм по тези места?
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 18:57:04
Венци , какво стана с фондовете за развитие на селските райони?
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 19:04:11
Фло,ловът е основен поминък в този район.Най-големият трапер ми е пръв приятел.Миналата седмица,убиха 12 прасета за събота и неделя.Даже днес жената беше направила страхотен гювеч със диво свинско....мммммммммм *drink1* .Има и много сърни и елени.Янтра е на 2 км за риболов.
А в двора ми всяка вечер идва една лисица с малкото си лисунгерче и ни е вече като домашен любимец-храня си го,пие вода от езерцето *ok*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-10-2009 - 19:05:25
Арго за Габрово не важат,не бил селски район...мамка имsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход