Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 00:17:33
avatar
venciev Написал:
-------------------------------------------------------

> В Сейковци нещата не стоят точно така относно
> ловния туризъм.Просто евентуалните туристи няма да
> са доволни от масовото бракониерство в района и
> липса на дисциплина и контрол.

Вече не знам какво да мисля! Масово бракониерство казваш, а хората останаха без бахчи.Вдигнаха ръце от набезите. Мечките и дивите свине сега опустошават дворовете им . Нападат домашните животни. В двора ми две години лагеруваше глиган. Кой и защо е решил, че ловните стопанства няма да бъдат оградени, не знам. Но, не е вярно, че дивеч няма. Има, само че е пуснат на изхранване от селяните в околовръст.
Което, според мен, не оправдава действията на феодали като Дундаров..........
Abu
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 07:52:25
partzalev,
Прав си, ама кой като тебе! Даваш и не искаш възвръщаемост...
По прости сметки къщата е 25 бона плюс ремонт за още 50. Варианти:
1. Венци я продава и новият собственик поема грижата.
2. Запазва собствеността, а чрез различни програми набавя средствата за възстановяване. Ако намери време за това, че и други имоти са му на главата... Може да си назначи мениджър.
3. Разделя се с част от имота (чрез продажба на и.ч., акции, дялове от дружество и т.н.), за да финансира проекта. Пак ако има време. Възможно е да повери управлението на някой от партньорите.
4. Разчита на благотворителност.

Значи, при всички варианти къщата ще иска стопанин и поддръжка. При 2 и 3 ще се очаква и прилична отплата. За 2, 3 и 4 ще има отговорност за бъдещото ползване (предназначение).
Затова е важно като се вкарват едни пари, да се знае за какво се наливат и евентуално как ще се връщат. И няма как да стане без предварително изготвен план, демек Концепция.
Твоите 20% са мъжка приказка, обаче заради останалите 80 темата иска още умуване...

ПП Ще се съгласите, че самият ремонт не е чак толкова неясен като идея. По темата за Концепцията ще си позволя да подхвърля "пленер по изкуства". Десетината стаи са точно за един клас бъдещи музиканти, художници, а защо не и майстори-строители...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 09:52:09
В момента(а то е от 2-3 години всъщност) има голямо търсене на такива имоти и от хора на изкуството.Това са художници,композитори,сценаристи.Търсят място,където да си се събират на спокойствие и да работят.Нужна е малко реклама из тия среди,но истината е,че има недостиг на такива места.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 11:08:03
Едва ли хората на изкуството са хората с парите. Почти няма село, в което да няма неизползвани къщи и където да не могат да се настанят, ако желаят (пък и не са кой знае колко хора).
Ще изкажа някои опасения, като не държа да сте съгласни с тях - може и да греша. От няколко години даваме вила под наем, занимавам се и с реклама и съм в час с посещенията на подобни вили. За мениджър и персонал определено няма ежедневна и целодневна работа. Мениджъра трябва да осигури гостите. Това означава яка реклама, която хич не евтина. Много колеги с вили под наем си пуснали по една реклама някъде (дори не знаят къде) и се чудят защо нямат хора. Въпреки това работата по пускане на реклами и оправията с резервациите не заслужава чак заплата. Ако събереш всичката работа за месеца ще се получат 2-3, хайде да са 5 дена. Постоянен персонал пак е излишен. Може да се назначи жена на повикване да почисти след гости.
Относно собствеността. Не е невъзможно, но от опита ми с рекламите (над 4000 фирми в цялата страна) мога да кажа, че от всички "орташки" фирми с които имам контакти (вече 10 години) са оцелели само 2 и те са на братя. Напоследък е модерно да си купиш вила или апартамент в курортно селище, които като не ги ползваш, ако има наематели да печелиш от тях. При Вас може би ще се получи нещо такова, но ще сте повече собственици.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-18 11:09 от bulhomes.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 11:30:36
Малеее,доста се развихрила темичката *ok*
Мисля,че нито Фло,нито Муза са настроени "контра" един към друг,напротив мислят еднакво,но се изразяват по-различно и е станало малко недоразумение *stop* please winking smiley
Наистина Ви благодаря на всички за мненията,наистина са много ценни за мен,тъй като сентенцията "В спорът се ражда истината" е най-подходяща за случая!
Както казва Парцалев,най-важното в момента за къщата е тя да се възстанови,за да спре да се руши.Дали,ще се използва за туризъм или ще бъде за собствена консумация и релакс това ще покаже времето.Идеята може да се развива и в "движение".При наличието на един или повече ентусиасти,които обичат стила на такъв тип строителство,проблемът е решим.
Няма по-голямо удовлетворение от това да ти се сбъдне една мечта,да видиш ползата и красотата от една свършена идея,която носи удовлетворение на теб,на близките ти и на приятелите ти!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 13:53:24
Не знам Дундаров,дали е феодал или не,но знам че ловния туризъм за него не е с цел печалба/ако има дай Боже/ и въпреки грешките,които допусна при начина на управление на тази си дейност,не може да не се отчетат и многото добри неща,които направи за района и този бизнес въобще.Но,както каза и Фло-неговия размах е доста голям в сравнение с нашия и няма да му гледаме в паницата.... winking smiley
Можем да направим скоро време,някой weekend,една среща в габровския край,на каминка,червено вино и топли мезета и да обсъдим стратегията...Всички "заинтерисовани" да се чувстват поканени след като уточним датата clap:
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 18:30:48
От няколко години даваме вила под наем, занимавам се и с реклама и съм в час с посещенията на подобни вили. За мениджър и персонал определено няма ежедневна и целодневна работа. Мениджъра трябва да осигури гостите. Това означава яка реклама, която хич не евтина. Много колеги с вили под наем си пуснали по една реклама някъде (дори не знаят къде) и се чудят защо нямат хора. Въпреки това работата по пускане на реклами и оправията с резервациите не заслужава чак заплата. Ако събереш всичката работа за месеца ще се получат 2-3, хайде да са 5 дена. Постоянен персонал пак е излишен.

Г-н Булхоумс, ето за това подхвърлих идеята за доста повече от 1 къща. Да се образува КДА или АД от собственици на подобни имоти, които да назначат компетентен персонал отговаряш за маркетинга и подръжката и когато рекламират някъде то да е там където има полза от рекламата, дори и да струва повече пари. Верига от селски къщи за ловен туризъм, еко туризъм, битов алкохолизъм :] и пр.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 19:41:33
Така ще е по-добре. Рекламата на 1 или на 100 такива къщи е една и съща.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 20:39:56
КДА, АД, ООД, ДДСАРТ......тинтири-минтири!
Венци поска помощ за нещо извън материалното, а на вас ви потекоха лигите от бъдещи печалби. Глигани, пушки, чужденци, музиканти, художници, мениджъри, управители, местни бабки и к'ви ли не още бизнес начинания!
Дори и утре да се намерят всички пари, пак ще трябват 2-3 г. за реставрация защото пред очите ми е онова, което е било някога, но със съвременни материали, без компромис в архитектурата, а това е най-трудното.
За да не пишем напразно, предлагам Венци да покани на място argonavt-а, а той от своя страна да вземе със себе си "онзи" архитект (за когото говорихме в темата на bezopit). Нека поогледат, нека посмятат, нека помислят!
После събираме "у една капа парете" и се започва. Докато трае цялата одисея по реставрацията, всеки който е дал ще си мисли "брех мамка му, как се пре.а.х!"!
Но, аз съм сигурен, че накрая ще изгрее. Това, което ще изгрее, отсега не се знае за какво ще е. Нека по този въпрос му мислим след това.
Единственото нещо, което е важно в момента е да се вярва беприкословно на Венци!
Аз давам 100% доверие на argonavt-a "онзи" архитект!
К'ви КДА, АД, ООД у тая Бълагрия не останаха ли мъже.....?
Опасност, да падат милиони от това къще Н Я М А !
LKK
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 20:59:12
Прав е Парцалев, такава къща се прави за душата.
Има хиляди други, по-лесни начини да се изкарат пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход