Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 21:12:46
Г-н Парцалев, свалям ви капа(не онази с парете). Това писмо по дух и разпаленост ми напомня за кървавото писмо на Каблешков, дано само и резултата от него не е същия.
С уважение. *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 21:44:50
Nasko.Stoykov Написал:
-------------------------------------------------------
> Г-н Парцалев, свалям ви капа(не онази с парете).
> Това писмо по дух и разпаленост ми напомня за
> кървавото писмо на Каблешков, дано само и
> резултата от него не е същия.
> С уважение.


Какъв Каблешков бре бра'тчед?
Ако Каблешков имаше интернет да не мислиш, че щеше да излезе ей така да го пушкат!
А нийй к'во......блъскаме по клавиатурата.....и всяка вечер нова революция....ама само в тиквите ни!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 22:01:47
avatar
Много полезна тема-проявявам специален интерес към старите къщи и с удоволствие бих дал 2-3 седмици доброволен труд,като се поосвободя,ако се реши нещо в тази посока... smiling smiley clap:

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 22:06:30
Здрасти markk, както винаги - на линия!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
18-10-2009 - 23:37:58
Thank's Markk!!!
Парцалев и ЛКК усетиха точния момент!Наистина никой да не се заблуждава,че от тази къща ще изкараме пари!Пари не се изкарват от такива начинания в Бг,но идеята е съвсем различна-ИДЕЯТА!!!....да възстановим това,което доста от нас са забравили,да възстановим българското,духа от Онова време,което повярвайте ми,никак не е малко!
Парцалев утре ще се чуя по тела с Арго и ще обсъдим какво да правим и как да го правим!
Маркк,няма да те забравим за обещаното.... winking smiley
Ако някой друг има идеи как може да помага без да пречи,да казва-сега е момента clap:
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
19-10-2009 - 01:07:06
КДА, АД, ООД, ДДСАРТ......тинтири-минтири!
Венци поска помощ за нещо извън материалното, а на вас ви потекоха лигите от бъдещи печалби. Глигани, пушки, чужденци, музиканти, художници, мениджъри, управители, местни бабки и к'ви ли не още бизнес начинания!

Г-н Парцалев, аз мисля че г-н Венциев предложи някой да купи къщата за да я възстанови а не е искал ПОМОЩ. Идеята на г-н ФЛО ми допадна и се опитах да я доразвия. Никой не очаква милиони от това начинание, но то освен за "битов алкохолизъм" :] от ентусиастите реставратори , може да се използва и за всякакъв вид друг туризъм. Нека и останалия свят се порадва на архитектурния талант на едно-времешните майстори. Както казах и в началото- само размишлявам на глас. Надявам се да не съм попречил на ентусиазма. Успех. *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
19-10-2009 - 01:36:22
идеята е хубава а темата - интересна.
аз бих се включил с пари ако се създаде сдружение... печалба няма да се изкара, но поне съдружниците да имат къде да отскочат от време на време? дали е възможно като се реставрира къщата всеки просто да си получи една спалня? аз и преди съм мислил за покупка на селска къща с приятели - хем по-малко разходи, хем по-редовно ще има хора там и няма да се окраде...

ако на някой му допада такава идея от мен може да имате десетина хиляди...

а на създателя на темата шапка му свалям - къщата която си реставрирал е СТРАХОТНА! браво *beer*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
19-10-2009 - 10:53:03
Vivic,благодарим за интереса към темата!
Мисля,че ако успеем да направим такова "сдружение",то една от целите му ще съвпада напълно с твоята идея!Ако успеем да реставрираме къщата,всеки един от нас ще има място където да отиде когато си поиска и с когото си поиска и смятам,че това е напълно осъществимо.
Дано успеем да осъществим това наше начинание clap:
А,дали ще развиваме някакъв вид туризъм е решение,което можем да вземем на по-късен етап!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
19-10-2009 - 11:27:36
Дано, Венци! smiling smiley

Макар, че точно такъв вариант е за много добри познати, но не и за приятели. Така си мисля, но може и да не е така. smiling smiley

Парцалев, smiling smiley
Отговарям за себе си, т.к. и аз писах за пари, рентабилност...

Въпреки, че съм писала, тази къща е свързана с Венци. Най-малко парите са били обект на взора ми, като очакване. Дори, никак.

Просто, има неща в този живот, които струват много повече от пари, дори и от възстановяване, съхраняване на вещ...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
19-10-2009 - 12:44:50
Muze,
Надявам се именно идеята да обедини достатъчно хора, за да се възстанови един дух от нашето минало, а не познанството и приятелството.
Аз Венци не го познавам, но е достатъчно да го четеш!
А колкото до аргонавта и "онзи" архитект съм сигурен, че ще направят нещата както трябва и ще стане едно бижу!
Както споделя и vivic все някой ще се мерка там, а когато го няма, неговите "покои" ще се ползват от други срещу някой лев.
Г-н Стайков, моля за извинение, ако съм Ви засегнал с нещо. Разбира се, че всеки желаещ ще има къде да се подслони. А колкото до "битовия алкохолизъм" май ще е най-добре на територията на "обекта" да не се употребява алкохол и да не се пуши.
За целта в БГ има много обекти, даже бих казал - повече от желаещите!
Или казано с други думи - аз съм против такива "туристи"!
Аз например бих изпратил за лятото няколко баби и дядовци и ако и другите "реставратори" изпратят своите баби и дядовци, можете да си представите какво незабравимо лято ще искарат, а те го заслужават!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход