Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-03-2011 - 06:31:34
Geto ,Не си обидил никого, не съм от тези който палят за щяло и нещяло.Исках да кажа че казвам така както си е.Найстина в двете спални ношно време ги настройваме на 19градоса.Понеже сме и пушачи прозореца в кухнята е 40-25см и е цял ден отворен за да се проветрява.Това също води до големи загуби,понеже кухня,всекидневна и хол вратите са отворени постояно и се охлаждат.Прозорците ми са дървени и от тях влиза студен въздух. Конвекторите работят по продължително време за да се излючат.Ако могат и останалите от семеиството да разберат че всяко отватяне на врата и прозорец овеличават разхода на гориво ще е добре.Ас също съм доволен че всеки споделя проблемите си и подобренията относно отопляването.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-03-2011 - 18:12:30
Благодаря Дака и знай че включванията ти се следят с интерес, тъй че продължавай да ни информираш.*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-03-2011 - 19:23:57
Нали ви каох че си удължих датчиците и кабела ми е по касата на вратата.Сега ми показва 27гр. и го вдигнах на тавана ми отчети 34гр. Горелката съм я направил на 62гр.да спира,заводската настойка е когато паднат 4гр. да се вкючва и отнема 10минути докато запали.При запалването на пелетите температурата на котела пада до 52гр.Тази сутрин в 7,00ч. напълних бидона до горе, до тази вечер 18,30ч е изразходило една торба15кг. и от втората сипах малко повече от 1/3.Конвекторите ми са българси и имат три степени на мотора.На трета степен са малко шумни но се свиква,карам ги на втора по се ядва. Конвекторите са на Климафан МОВ хоризонтален с долно засмукване на въздуха.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-04-2011 - 20:26:29
Ето пролет пукна, фанахме се за зеленото и всеки отоплявал се на пелети спокойно може да дръпне чертата и да каже на уважаемият форум струваше ли си и колко

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-04-2011 - 13:29:16
Geto някъде все още ринат сняг smiling smiley . Аз лично някой ден като се оженя ще си сложа камина на дърва и ще пращам жената да цепи дърва навън :]

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-04-2011 - 20:17:51
Ех Сyncho, тогава ще ти гледаме сеираwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
20-04-2011 - 21:54:00
Феновете на пелетите или спят зимен съм все още,или ги е затиснало теглото на срама и позора....smiling smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-04-2011 - 00:04:57
Привет,може да се каже че съм още в зимен сън.Но си държа на обещанието да съобщя какво ми е излязло до сега на пелети.От 04.03.2011г. до днес 20.04.2011г. съм изразходил 1400кг. пелети и имам още 200кг.Парното не съм го изгасил все още,смятам да го правя от утре но само през деня.За сега съм доволен, но ще видим когато дойде следващата зима.Пожелавам ви много успехи през лятото и най вече много здраве на всички.На зимата пак ще си споделяме, успех.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-04-2011 - 03:16:03
Ама как така викаш другата зима! Ти Дака все още имаш дълг към нас. Кажи при какви темоератури колко пелетки ти харчеше? Какво качество ползваше? Как беше с доставките? Цени и т.н. и т.н.
Ааа холан*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-04-2011 - 06:40:47
Времето не беше кой знае колко студено, но при нас е много ветровито.Средният разход идва по 30кг. на денонощие.Пелетите ги вземам от Айтос 300лв. за тон АВ, транспорта ми е бесплатен.Ползвах служебният бус на фирмата.За любопитство купих пет торби В клас от баомакс но са пълен буклук.Остава много пепел и вдига разхода.Имаше няколко дни по студени и разхода не надхвърли 40кг. за 24ч.За това споменах за следващата зима,тогава ще коментирам за разхода.Колегите имат котлета виадрос У22 и до сега са изразходили по 4т.въглища +10куб.дърва палят ги само вечер.Наистина сега е по добре,нямаго това чистене на пепел и цапане от въглищата.До сега съм чистил два пъте пепелта от котела която е две теникии.Горелката я чистя веднъж на 24ч. и два пъти когат пробвах от баомакса.Щях да забравя да спомена че съм настроил горелката на 22-25киловата от потинциометара.Изходящата вода е 63гр. тогава се изключва горелката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход