Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 12:58:40
Quote
dakatatata
До колкото знам качествените пелети се правят само от широколисна дървесина.Тогава са най калорични,когато се смесват с иголисна дъресина им пада калоричноста.А за цената в Сливен ги има по 250лв.за тон 50/50 е сместа но по заявка само,нямат в наличност.Също така обещах да ви кажа разхода на пелети с горелка на Ерато GP20+.Вчера ми я монтираха и я запалихме в 16,00ч. до днес 16,00ч. на70градуса,разхода ми е 37кг.пелети котела е 36kw.За толкова време горях по 50кг. въглища което е 16,50лв. а сега е 9,25лв.Пелетите са 60%иголисна и 40% широколисна смес и ги купих от Айтос.Но както ви кзах в Белица ги правят от 100% широколисна дървесина и са много по добрии и по калорични.За сега толкова от мен.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 13:19:06
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 16:55:16
Quote
dakatatata
Според мен е това че работи по 13-14минути и се изключва после след 12минути пак се пали.Снощи беше по студено и за 16часа изгори 25кг. пелети.Но нали ви казох че дори да ми гори колкото въглищата пак ще съм доволен.Няма да го има това робуване на котела и с този прахоляк вече край.Пелетите явно са малко не качественни защото имаше повечко пепел от две шепи.За сега съм доволен дано да бъде така и за напред.Нямаго и този пушек и миризма,преди неможех да отворя прозорец.

А имаш ли стайни термостати?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 17:26:21
Отоплявам се с конвектори по 4,3kw. имат си табла с датчици и се изключват на 27градоса.Това била нормална топлина в стаята.Работят 5 конвектора, лира в банята и бойлер 120л.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 19:57:48
Нормалната температура е относително нещо...Аз на 20 градуса вече съм по тениска у нас...
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 20:04:59
Удължил съм датчиците и са на височина 150см. от пода на тавана сигурно е 32гр.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 20:14:36
Такива драстични разлики под/таван са присъщи само на климатиците.Конвекторите нямат толкова мощен вентилатор,за да се постигне такова разслояване.1-2 градуса е нормално...и си е почти като при обикновен радиатор.5-6 вече няма как да са.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 21:15:21
Абе аз не съм специалист, но при такава "нормална" температура няма как разхода да не е голям. Има средни норми които са приети за "нормални", но както казва колегата Салвадор всичко е относително*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2011 - 21:32:27
Може би от времето,вчера и днес е топло незнам.Но няма смисъл да не ви казвам истината.Нали дават да става студено, ще видим как ще е разхода.За нормите е същото както на практика е едно а на теория друго.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-03-2011 - 03:48:12
Дака, исках да река, че ако човек се спазва нормите за здравословна среда то спалнята където спим би трябвало да е 18 - 20 градуса. А когато питах за стайни темостати имах предвид че температурата може да се регулира по часове и дни. Всичко това би довело до значителни икономии. Защото съгласи се ако всички помещения ти се отопляват 24 часа на 27 градуса, без оглед на това дали си в къщи или не то разхода ще е значително по-голям. За теб явно е достатачно че хамалогията на въглищарство и чистене са отпаднали, но е добре да се отчита и някаква икономия. Наблюденията ти в/у котела са изключително полезни и съм ти благодарен че го правиш за полза назаинтересуваните*drunk*

И прощавайте ако с нещо съм обидил някого*bow*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход