Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-04-2011 - 08:55:07
dakatatata, има още доста какво да се желае от твоята система, разходът ще падне, ако се настрои правилно. Въобще не е правилно това изключване на горелката при 63*С, кой ти я настрои така? Горелката трябва да изключва при 90*С или по стаен термостат, когато си е свършила работата. Честото вкл/изкл води до висок разход, а и котелът не е в нормален температурен режим. Така, че има какво да се направи, но трябва да барне някой, който разбира и ще си много по-доволен.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-04-2011 - 09:39:13
За какво са му тия 90 градуса...за да си повреди инсталацията,ако не е с метални тръби..
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-04-2011 - 10:14:07
Това, че горелката е настроена да изключва на 90*С не означава, че ще ги достигне *yes*. Ще ги достигне само ако не е изчислена системата. Ако има 15кВт радиатори, а ограничи мощността на горелката на 12кВт - знаеш ли кога ще достигне 90*С? Никога! Уравнение на топлинния баланс winking smiley. От потенциометъра не трябва да се задава по-голяма мощност, отколкото е мощността на инсталацията. Колкото до тръбите - всички тръби би трябвало да издържат до 90*С, поне така пише на тях. Е, признавам си, че аз не съм пробвал и нямам желание да пробвам с тръби под 1лв, че и под 1,50лв, ама всеки си носи риска. При 90*С котелът има най-високо КПД, мисля че всеки търси най-голяма икономия. Не казвам да се работи на 90*С, но пък и връщащата вода не трябва да е по-студена от 55*С, което означава поне 70-75*С на изхода на котела



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 10:17 от LazarG.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 08:28:49
Оставих го на тази градоси защото няма много ниски температури.Техника който я монтира ми каза че това е минималната температура на която мога да го оставя да работи.По горелката има още какво да се прави,нямаха газанализатор за да я настроят по финно.Дори не са ми дали още протокола за монтаж,заради газанализатора.Забелязох че сега се получи промяна от изходяща и входяща вода.Преди имах 10гр. разлика а сега е 6-7гр. незнам дали така трябва да е.Имам един въпрос,каде се монтира помпата,на входящата или на изходящата вода.Намерих чартежи и там я дават все на изходящата вода.Трабите ми са с алуминиевата обложка и ги дават за по-висока температура.Ще пробвам на по-висока температура какво ще ми даде като разход.

ПОЖЕЛАВАМ ВИ ВЕСЕЛ ПРАЗНИК
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 09:06:37
Не си струва да местиш помпата, няма смисъл. Много малко дТ дава твоята система - каква мощност са ти радиаорите? Как мериш температурите на входа и на изхода на котела?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 11:12:09
Quote
dakatatata
Имам един въпрос,каде се монтира помпата,на входящата или на изходящата вода.Намерих чартежи и там я дават все на изходящата вода.

ПОЖЕЛАВАМ ВИ ВЕСЕЛ ПРАЗНИК
По-дълъг експлоатационен ресурс има помпата,ако е на студения щранг,работата и е по-надеждна с вода с по-висока плътност,защитена от образуване на въздушни мехурчета при вероятно изтървана висока температура и прегряване на котела,които могат да предизвикат един ефект ,наречен кавитация върху работното и колело.
Слагай си помпата на входящата към котела вода и не бери грижи,иначе дето си виждал чертежи, при които помпата е на изхода на котела с горещата вода причината е,че чертожниците не вдяват нищо от помпи и пренасяне на флуиди!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 14:05:08
На конвектори съм,5бр. по 4,3kw. при 75градуса една лира 1,8kw. и боилер 120л. На изхода ми е терморелето което ми включва помпата и конвекторите и на входа имам същото термо реле.На тях има циферблат и показва температурата.Както ви казох това стана когато сложих горелката.Преди това ми беше 10гр. разлика.Може да е от това че сега конвекторите работят на 1а или 2а степен по малко обдухват.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 14:08:05
Quote
фло
иначе дето си виждал чертежи, при които помпата е на изхода на котела с горещата вода причината е,че чертожниците не вдяват нищо от помпи и пренасяне на флуиди!
:] Бе друга е причината, ама айде
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 17:13:27
Чакам да я кажите,нали всичко се казва.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 18:19:45
Дълго е за обяснение и няма смисъл. При една помпа няма голямо значение дали ще е преди или след котела. При котел на твърдо гориво без много защити има вероятност от прегряване и е препоръчително помпата да е преди котела, но при газ, нафта, пелети няма опасност от прегряване и може да е на изхода. При помпа на изхода РС се поставя между помпата и котела и това е най-добрата комбинация. При затворена система няма опасност от кавитация. При повече от една помпа в системата напоследък всички помпи се монтират след котела така, че да смучат от него. Такава схема е по-чиста, а не че чертожниците не разбирали*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход