Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
09-01-2011 - 20:56:07
VIADRUS U26 37,5KW. сега отоплявам 110кв.с конвектори по 4,3кв. и два боилера по 120л. и една лира за банята която е 6кв.Едно зареждане събира 45кг.въглища.Взелсъм го с перспекива да включа и още една къща от 200кв.Къщата ми няма външна изолация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-09 21:04 от dakatatata.
Re: Отопление с пелети - струва ли си!
09-01-2011 - 21:25:29
Котелът е голям за 100 квадрата, затова ти е големичък разхода



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-09 21:29 от LazarG.
Re: Отопление с пелети - струва ли си!
09-01-2011 - 23:53:49
малииии...37 киловата за 100м2...Тоя котел е жив звяр и си иска храна като за такъв.Не се оплаквай от разхода.Даже може да се окаже,че малко харчи.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-01-2011 - 17:10:37
Даката -Виадруса ти гори колкото трябва въглища , или ти гори по 3 кила на час въглища , от които вадиш по 24 киловата мощност на час -колкото ти са топлозагубите на час .За да гори толкова -ясно защо -големи топлозагуби + въглища които толкова мощност дават за обема и теглото си .Несъмнено системата ти не е автоматизирана , и в един момент прегряваш излишно -това си е разход , за изолация се подразбира .winking smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-01-2011 - 19:15:21
Не съм наясно с цялата тази технология но все пак си монтирах сам исталацията.Може и да съм допуснал някоя грешка но,НЕВОЛЯ.Вече трета зима работи парното и има какво да науча от вас.И се радвам че има още добри хора като васкоито да ме посаветват. От ихода на парното излиза 70гр. и се връща 60 мисля че имам загуби по трабите,но те са с дебелата черна изолация.До тавана отиват траби един цол и от колектора се намалят на 1/2. Всичко това е в изолация но конвекторите явно отнемат топлината по-бързо от колкото радиаторите.Според мен 10гр. си е доста охлажането.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-01-2011 - 23:19:24
*ok*Как си уцелил дебита без да искаш -така и трябва да бъде с разлика изход -вход в котела 10 градуса за вентилконвекторите .Това са показания предполагам след като котела инсталацията работят оптимално и са влезли в температурен режим -освен котела 70/60 -стаите са 20 градуса и нагоре + загрети бойлери поне до 55-60 градуса .Всичко е наред освен да намалиш топлозагубите чрез изолиране , излишната мощност на котела може да се събира в буферен съд .
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2011 - 08:22:48
Мислил съм и този вариант за буфер в хотела кадето работя го направиха.А в стаите на 150см.са ми датчиците и температурата е 28гр. на толкова съм ги направил да се изключват.Но немога да свикна жената и децата да затварят прозорците и това си е загуба на топлина.Но каква изолация да сложа на трабите още и колко литра буферен съд.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2011 - 11:47:10
Сложи термостатите по стаите на 21 градуса и сами ще се откажат да го отварят прозорците smiling smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2011 - 18:27:52
Quote
dakatatata
Но немога да свикна жената и децата да затварят прозорците ...

Нямаш смисъл от никаква изолация тогава...
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-01-2011 - 17:52:04
Вчера вече доочистих котела от смолата и отпуших всички канали за пламъка.Заредих го до горе с два чувала по 25кг. иго запалих в 15,00ч. Сега е 17,50 и ще държи още час поне.За да гори така икономично трябва да го чистя на месец по два пъти от смолата.Когато се разгоряха въглищата не се виждаше нита жар,нито пламъм до сега не съм го виждал така.Така ли трябва да работи котела.Трябва да го паля всеки ден с горно палене за да е по икономичен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход