Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!smiling smiley
01-03-2011 - 17:48:15
ЗДР така или иначе взех решение за горелка на пелети.На 07.03. ще идват да я монтират и тогава ще ви кажа каква е разликата от въглища и пелети.Ще се радвам и дори сумата да е същата както на въглища,умръзна ми да чистя котела на две седмици го правя.А това става само с горелка и стъргане,отнема ми два часа поне да се очисти добре.Горелката е наше производство GP20+ 15-32kw. но се слагат и допълнителни части.Котлето е виадрус у26 цената с монтажа е 2600лв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-01 19:09 от dakatatata.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-03-2011 - 20:54:51
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-03-2011 - 22:15:06
dakatatata супер ще се радвам да споделиш твоя опит с всички тук. Важно е какво отопляваш обем квадратура, къде се намира постройката ти с какви изолаций си и всичко останало smiling smiley. Следим темата с интерес.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 06:59:46
Живея до дюленски проход,тук е много ветровито.Къщата няма външна изолация,прозорците са дървени и е 100кв +120л.бойлер.Имам 5 конвектора по 4,3киловатав и една лира 1,8 в банята.Сложил съм конвектори защото лятото включвам сондата и стават климатици,водата излиза 11гр.от сондата.Конвекторите са по 40вата а потапящата помпа е 400вата за 600вата охлаждам всичко.Със радост ще ви споделя каква е разликата с пелети.Наистина котела е голям за тези квадрати но както казах по горе предстои ми включване и на втора къща.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 11:16:44
Много голяма е тази горелка за тази къща - каква площ допълнително ще включваш?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 11:57:06
dakatatata аз ще топля 380 квадрата като имам и по високи помещения. Дневна 60 квадрата 3.80 и един магазин 30 квадрата с височина 3 метра. Чудя се кой вариант да изберем - котел за твърдо гориво с пелетна горелка или изцяло пелетен котел. Хубавите пелетни котли струват 10000+ лева а за ерато не съм чувал добри отзиви. Имам познат с пелетен котел ерато не е доволен - казва че постоянно има проблеми. Къщата се намира във Варна и е с пвц дограма външна изолация 10 см на стените на покрива е 18см-плосък.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-02 11:58 от mtodorov.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 14:20:01
mtodorov, какъв е котелът на твоя познат? Предполагам, че това е котел Виадрус с присадена горелка. Там проблемът е, че иска хубави пелети, а те във Варна се намират трудно, особено през зимата. Истинския пелетен котел на Ерато е Peleterm 30 v2 - той е само за пелети, но пък гори всякакво качество, защото има почистващ механизъм, който не му позволява да задръства горивната камера. Не съм чувал още да има монтиран такъв във Варна на частно лице. Струва 5400лв - долу-горе на половина от вносните. От вносните също има под 10000лв. - чешки, австрийски...
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 16:02:02
LazarG точно ерато пелетерм е котела не е с присадена горелка. Видях че си писал във форума направи си сам за някаки бутални котли. Ти с отопление ли се занимаваш можеш? ли да изнезеш някакви реални данни за отоплението с пелети?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 19:00:05
LazarG 200кв. ще включвам допълнително към котела и бойлер 120л.Работя в хотел и сега строят ново крило и говорех с шефа на климатиците.Та ми каза негов познат отоплява 200кв. + два бойлера с пелети и на ден му излизало около 20лева.Каза също че тези горелки от ЕРАТО били добри, но всичко се свежда до качествени пелети.Днес ходих до ЕРАТО в Б-с шефат им е с такава горелка и гори само пелети от Белица там ги правели за износ за Италия били много добри.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-03-2011 - 22:21:10
Тодоров, ей това е котела:
http://www.erato.bg/files/file_885_928bg.pdf
Сигурен съм на 99%, че твоя познат е с някоя от по-старите версии, защото този котел го показаха на последния Пловдивски панаир. Техниците от главния сервиз в Хасково го хвалят много, а те нямат общо с търговския отдел. Буталните котли са австрийски и са всеядни - както пелети, така и въглища, че и дърва. Чешките Понаст също са много добри.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход