Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 13:07:54
Има нещо което не можеш да излекуваш с хапче за разстройство, това е разстроения мозък .Нещо което искам да уточня "на краставичар краставици не се продават" ,ако не си по подготвен от него.Относно патологичните псевдонаучни излияния ,какво да кажа ,участващите най вероятно искат да научат нещо в такава тема ,а не да слушат опитите за летене на някои хора.
Господа за кого е от полза такова развитие на темите има хора които не участват умишлено в дискусиите ,просто се чувстват омърсени от коментарите на някои особи .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-22 14:05 от stivemaster.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 14:05:34
Quote
фло

Колега,факти и сертификати стиропора има колкото искаш!Тука проблема в тая тема е,че покрай фактите и сертификатите се пробутва начин на използване му ,един вид строителна система при която се пълнят стиропорени кутии с бетон!Стиропорените кутии,които остават като "оставащ кофраж" оскъпяват работата и си е едно излишно занимание,тъй като просто може да се ползват цели листи стиропор с голям размер за тази работа.При стиропорените кутии не можеш да залееш цяла стена наведнъж а лееш ред по ред при съмнителна армировка и невъзможност да уплътняваш качествено бетона!Оставащ кофраж всеки кофражист знае как се прави.Та не се пъни толково много,ами изучи устройството на мистрията ,лопатата и мастара и се появи пак да те препитаме!
Тук виждам едно противоречие. От четенето и гледането на материали останах с впечатлението (от няколко оферти), че при нас излиза малко по-евтино от тухлата този тип строителство. А като сметнем че само тухла ще си иска допълнително изолация, е доста по-евтино; при доста системи бетона се лее не само на цялата височина (3-4 метра), но и за всички външни стени заедно; армировката варира от система до система; при повечето системи вибрирането е не само препоръчително, а направо задължително.
Въпроса ми е, имаш ли проблем с английския, или просто хвърляш всички аргументи (и лошите) за "каузата"?
Не се заяждам, "дълбая" за истината.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 14:33:08
stivemaster,

Ще си позволя и аз да ти дам съвет - пиши в "Обща дискусия". Там е популярно да се дават характеристики и диагнози на съфорумци, пък и е по-лесно да прескачам мненията ти - санитарна необходимост, която потвърди само с 4 поста.
В тази тема нямаш НИТО ЕДНА дума по същество, като същевременно настойчиво и в рецидив демонстрираш "олигофренския" си правопис и възпитание. Това и с хапчета не се лекува. Евентуално с повече четене, ама... до към 5-ти клас.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 15:36:06
Какво да ти кажа по същество бе колега ,питай ако искаш нещо по същество ,иначе всеки които прочете темата ще види какво сте натворили няма нужда нищо повече да казваш.
За всеки който се интересува от темата, да пита каквото го интересува или да пуснем нова тема ,мога да дам изчерпателна информация от извора и като си давам сметка какво е система за оставащ кофраж , система за строителство и качество на изпълнение на СМР бетонови работи ,щото гледам че за някои учени тук това е едно и също.Всъщност не е и използването на "термоизолационен оставащ кофраж" ,не означава че сградата трябва да е проектирана за такива оградни стени ,всеки проект може да се пригоди с екзекютивна документация . Не означава и че сте предвидили и какъв бетон ще се използва в такъв случай , че говорите за вибриране . Неслучайно казах като не знаете ,не творете господа ,питайте ще ви се каже. А за учени като г-н "фло" това е названието на продукта ако търсите документация.
Нещо повече ,заради начина на приложение на авангардната технология ,които прилагам от това би трябвало да се интересуват най вече фирми и бригади изпълнители ,защото те са най облагодетелствани от промяната на материалите в проекта и спестяване на разходи за труд при еднакъв пазарлък за цена и по висока степен на завършеност .Длъжен съм да кажа и това че за олекотяване на бетоновото съдържание е необходима машина ,която не знам кой друг произвежда в България освен мен.Разбира се няма да се извинявам за това , цената на най малкия обем с която може да се започне е 1800 лв с ДДС.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 22:57:50
stivemaster...за БГ не знам кой произвежда сиропор изобщо произвежда ли го някой..В щатите цялата тази група материали се нарича RCPS (Rigid cellular polystyrene).Патенти там държат 5-6 фирми.Лицензи дългосрочно са раздадени само от тях на над 400 производителя.Само Dow Chemical са дали 170 лиценза за производство на EPS/XPS по тяхна технология и патент.

И това е само в щатите,без да смятме BASF в Европа,някакви италиански имаше,австрийски и не знам си какви.

Като следствие от това безогледно раздаване на лицензи из целия свят,с цел да се задоволи огромното търсене на тоя материал,днес самите притежтели на патентите признават,че никой не е в състояние да гарантира качеството на крайния продукт,все тая къде по света е произведен.Те в шатите не могат да го контролират,какво остава за Китай или по-екзотичните дестинации.Това може да го произвеждаш навсякъде,стига да имаш петролна рафинерия в радиус стотина км.Толкова е просто и топкова е разпространено.

Качеството варира в неопределени граници.Ако за теб е някакво успокоение,качеството н тухлите варира в същите граници.Бетонът и арматурата са малко по-стнадартизирани.
С другите изолации пак е имало изцепки-ама там са по-сериозни защото каменната вата се прави от някакви скали,а в стъклената се влага отпадъчно стъкло.Е някой е решил да мине по тънката лайсна и през 80-те е имало засечени на пазара радиоактивни изолации.Сега се смята за невъзможно да се случи....но ако започнат да ги правят в БГ,съм сигурен,че някой ще се изкуши да слага боклук вътре.Паниката с радона преди няколко години мисля всички я помните.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 23:29:29
Quote
stivemaster
.Длъжен съм да кажа и това че за олекотяване на бетоновото съдържание е необходима машина ,която не знам кой друг произвежда в България освен мен.Разбира се няма да се извинявам за това , цената на най малкия обем с която може да се започне е 1800 лв с ДДС.

:]Само този абзац е достатъчен за да се разбере с какъв човек и веселушко си имаме работа!Единствения в България бил производител на бетонобъркачка за олекотен бетон:]наречена машина.Айде моля! stivemaster започни с изучаване на устройството на лопатата преди да се изказваш претенциозно тука!После ще научиш,че бетона се дели на лек,олекотен и тежък според относителното тегло/плътността/ а не според това дали е правен с лопата или мистериозна машина за 1800 лв!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
23-05-2010 - 01:07:13
За хората без диагноза ще стане ясно колега ,а що се отнася до турболентния баросмесител за който говоря ,провери и кажи дали друг го произвежда.Едва ли си в състояние обаче да вършиш нещо полезно ,така че не се мъчи и не давай мнения като предното ,че се издаваш колко ти е багажа.Не съм казал за какво олекотяване става дума ,тъй че с кого си мериш малката пишка , а ????
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
23-05-2010 - 01:41:56
:]Вероятно турболентния баросмесител за бетон е част от големия андронен колайдер и затова нещо не потръгнаха нещата в Швецария:}щото си им го отмъкнал да бъркаш странни смеси за издигане нивото на българското строителство! Смееееееех!:}:}:}
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
23-05-2010 - 10:54:27
Ех че си остроумен в собствените си очи бе фло. Ето за такава машина говоря [www.penobet.ru] Все пак колкото и да не се усещаш трябва да имаш някакво самоуважение ,огледай се вече си доста след излагането , защо го правиш ,даваш ли си сметка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход