Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 08:24:03
Принципно, на ненормалници не отговарям, този път ще направя изключение. Лично съм цитирал 4 сайта на български и чуждестранни фирми. Дал съм и по какви ключови думи Гугъл дава най добри резултати. Ако в дискусията участваха нормални хора - щяха да си извлекат нужната информация. За съжаление - не е така!!!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 09:07:27
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> salvador Написал:
> --------------------------------------------------

> >
> > Ми не става...крайния потребител не е чак
> такъв
> > баламурник.Иска убеждаване.
>
>
> Защо се чудиш- никога няма да стане!
> Стан заяви, че цена не можел да определи, щото
> всеки проект си имал особености. Което не му
> попречи да даде примерни цени, според които
> неговият метод излиза с 30% по- евтин. Което също
> се оказа невярно..........
Камелия,тука надявам се присъстват достатъчно голям брой хора строили повече от 2-3 къщи и всички те ще ти кажат (ти пак ще се съмняваш) че две идентични къщи изградени на различни места ще имат различни цени дори само заради транспортните разходи а има и много други фактори,виж ако питаш за цени на материали в склада това е съвсем друг въпрос но вашата тайфичка иска цена за къща
подобно цена може да даде само БАЙ МАНГАЛ е може и всеки истински строител залагайки 1000-3000% печалба но това няма да е истинската цена.
В нормалния свят се залага печалба20-25% макс докато при вас клиента явно е дойна крава но това май е друга тема ,ще взема и нея да я пусна във форума и тогава ще се нададе истински войййййййййййййййй

spinning smiley sticking its tongue out
ГОСПОДА ОТ "ЕКОДОМ" СТАВАТЕ ЖАЛКИ ВЕЧЕ,до скоро бяхте само смешни
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 10:46:38
Бро....камелия е брокер,не строител.Поне беше брокер едно време...сега не знам какво е...
Аз не съм нито брокер,нито строител.Стига с тоя Екодом.Сайта екодом си е много добър,ако искаш да си полезен,преведи някоя смислена статия за еко строителство...сигурен съм,че няма да ти откажат да я качат там.Вероятно обаче ще трябва да спазваш ЕКО тематиката...т.е. да не е за технологии,в които се ползва половината менделеева таблица,плюс съмнения за 3-4 некласифицирани още елемента... *drunk*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 11:04:05
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Бро....камелия е брокер,не строител.Поне беше
> брокер едно време...сега не знам какво е...
> Аз не съм нито брокер,нито строител.Стига с тоя
> Екодом.Сайта екодом си е много добър,ако искаш да
> си полезен,преведи някоя смислена статия за еко
> строителство...сигурен съм,че няма да ти откажат
> да я качат там.Вероятно обаче ще трябва да спазваш
> ЕКО тематиката...т.е. да не е за технологии,в
> които се ползва половината менделеева таблица,плюс
> съмнения за 3-4 некласифицирани още елемента...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
salvador,Камелия може и да е брокер ама на какво не ме интересува а ЕкоДом е много лошо и неграмотно направен и в не бих желал да присъствам там,а що се отнася до Еко тематиката материали колкото искаш особено за пасивната къща ама какво да направя като там има само технологията на термоблок а не на дървено-скелетните къщички.

*beer*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 11:48:27
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
,а що се отнася до Еко тематиката материали
> колкото искаш особено за пасивната къща ама какво
> да направя като там има само технологията на
> термоблок а не на дървено-скелетните къщички.


Станчо! Другарю Василев! Остави строителните теми и бегай в щатите да учиш устройство на чорапите!Виж как можеш да пълниш термоблока с чорапи ,щото си много бос!Нямаш хабер нито от пасивни къщи, нито от каквито и да са други! Постарай се тоя път повечко с чорапите, да не стане ,като със стиропора-да се излагаш толкова много!
Айде ,пък после ще те препитаме тука ,преди да те пратим на Илиенци! А,да не забравя! Учи и българския език,малко граматика,малко правопис !Ей такива неща!

Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 12:15:03
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Stan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> ,а що се отнася до Еко тематиката материали
> > колкото искаш особено за пасивната къща ама
> какво
> > да направя като там има само технологията на
> > термоблок а не на дървено-скелетните
> къщички.
>
>
> Станчо! Другарю Василев! Остави строителните теми
> и бегай в щатите да учиш устройство на
> чорапите!Виж как можеш да пълниш термоблока с
> чорапи ,щото си много бос!Нямаш хабер нито от
> пасивни къщи, нито от каквито и да са други!
> Постарай се тоя път повечко с чорапите, да не
> стане ,като със стиропора-да се излагаш толкова
> много!
> Айде ,пък после ще те препитаме тука ,преди да те
> пратим на Илиенци! А,да не забравя! Учи и
> българския език,малко граматика,малко правопис !Ей
> такива неща!
>
>

Драги ми смехурко ФЛО , първо си корегирай източниците на информация после като"експерт"(не случайно в скоби) погледни в чичко Гугъл как се прави пасивна къща и от какъв материал .
После ми уреди престоя в Щатите ( между другото за това имаш
*beer* ) и тогава можем да говорим за Илиенци ,може и да дойда да те сменя на сергията за 5 минути да не направиш белята в гащите .
winking smiley
Темата тука е за и против талашитените къщи или ЩО Е ТО И ИМА ЛИ ПОЧВА У НАС.
За сега освен мнения на търговците им които не са меродавни друга няма написано.
Не ми се вярва и да има като се има в предвид че освен много малкия срок на експлоатация приблизително 30-40 години и високата им цена както и изключително голямата опасност от пожари те май няма с какво да се похвалят spinning smiley sticking its tongue out
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 12:29:26
Няма да пишат,защото за това вече има тема,в която е писано доста.И там имаше дискусия "за" и "против" дървените къщи,"за" и "против" металните и т.н.

За почва у нас-определено имат,при това ако се съди по огромни брой фирми,дето ги предлагат,почвата е доста плодородна. clap:
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 12:34:51
Станчо!Гледай си чорапите и стиропора и остави пасивните къщи! Пасивните къщи са сериозна тема в Германия и те имат Институт за пасивните къщи,където никой не препоръчва бетон за строеж на пасивните къщи!Пак си пъхаш кухата стиропорена кут
ия, където не и е работа!Пълни си я с чорапи!Предполагам,че има известна разлика между немски научен институт и резервата за говеда в щатите ,дето набиват в кухите глави на курсисти познания за стиропора!Като те гледам тебе обаче съм сигурен,че няма прилика,да не говорим за предполагаема разлика!Василев,къде ще търсиш ниша при чорапите?Къси или три-четвърти!От късите ще събереш повече в термоблока ,като го разнасяш насам-натам!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 12:56:05
Драги ми смехурко ФЛО, отново се изхвърли на мокър пясък.
В побликувения текст ще разбереш ако разбира се можеш да четеш не само Български
какъв материал е използуван за стените на тази пасивна къща.
По-доло със ти пастнал и линка където би могъл да разгледаш и картинки дато от тях схванеш.
Желая ти успех в трудното начинание.
[www.passivhaustagung.de]
3 The Passive House in Kranichstein

The emphasis of the Passive House design and construction is heat conservation: Thermal Insulation and heat recovery ventilation are the crucial components. That still applies to the Passive Houses built today. Beyond that a solar domestic hotwater system and a ground-coupled fresh air preheater were used. The house has an extremely good thermal insulation, which in the 16 years since occupancy, has worked outstandingly.
Fabric reinforced external plaster;
275 mm of expanded polystyrene insulation (EPS)
(installed in two-parts, 150+125 mm);
175 mm sand-lime brick masonry;
15 mm continuous interior gypsum finish; wallpapers, painted with emulsion paint spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-09-2009 - 13:00:53
заяли сте се тук като третокласници през голямото междучасие...
Стан, не се ли усещаш че някои хора просто искат да ти наспамят темата, защото си конкуренция?

Дъревено-скелетните къщи са ОК, но всеки производител бяга от въпроса за експлоатационния период и гаранцията. Аз лично съм разговарял с фирми произвеждащи такива... тук се спомена 30 годишен срок на експлоатация преди основен ремонт. какво означава това - един нормален човек на 30-35 години точно когато се пенсионира ще се окаже че живее в къща на границата на жизнения си цикъл... дървени къщи на 100 години има, но талашитени такива аз още не съм видял!
а това че нямало химия е абсолютно невярно - пак си има изолацийка, пак ЕПС, освен това химии в дървото против вредители, за позарожащитеност и т.н. да не говорим за мишчиците в кухините в стените...

както дървено-талашитените къщи, така и тези от термоблок за създадени за най-ниския клас строителство - за хора които повече не могат да си позволят. въпроса е че едните са стабилни като "бункери" а другите са от същия материал като кокошарника на баба... при равни цени... и в двете има химия... и двете са въпрос на компромис...

уважаемата лелка Камелия не пропусна да наспами и тази тема - харесвала била "Дървени" къщи от дърво и камък, затова на Стан технологията куцала... дреме ми какво харесва тя... и това от жена която живее в ПАНЕЛКА...
ето един сайт за "дървени" къщи - постнаха го и в темата за талашитените къщи:

[www.vipdom.bg]

ето ги - дървени са, екологични... ама като видяхте цените и такива като камелия завиха на умряло... както навсякъде по света качеството и у нас си има цена - а да сравняваш дървена и талашитено-гипсокартонена къща е като да сравниш каруца и мерцедес... с какъв акъл изобщо приравнявате двата вида строителство не знам... едното е екологично, друго е икономично... едното е еднодневка, другото може и след 100 години да стои...
и Стан и Николов предлагат вариант за най-ниския клас, за хората които няма да дадат 200-300к евро за къща, и като такива е нормално и двата типа строителство да имат множество минуси.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход