Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 17:48:52
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Стан, ще ти кажа защо се отказах от термоблока.
>
> Това, че казват, че е бетонен бункер не ме бърка.
> Под бункер разбираме бетонно бомбоукритие, което
> никой не се старае да прави красиво. Като е
> измазана и добре изолирана сградата какво лошо има
> в това стените да са яки.
>
> Сертификатите засега не ме притесняват, ако съм
> убеден в здравината на товя, което се получава.
>
> Отказах се заради меката стена вътре. Тъста си
> изолира една от стените вътре и почти всеки от
> внуците си има отпечатък от главата си
>
> Предполагам, че си голям човек и не е редно да те
> съветвам как да се държиш, но вместо да се караш и
> обиждаш съфорумците (и да отваряш теми за да им
> подливаш вода) виж как може да се оправи проблема,
> заради който се отказах. Отсега ще ти кажа, че
> няма да сложа гипскартон.
bulhomes,ако някой е оставил гола стена без да я обработи то това си е негов проблем и се дължи на калпави майстори.
Конкретно на въпроса ,гипсокартона е решение но не е единственото има замазки които са много тънки и достатъчно здрави лично мене най-много ме кефи машинното измазване с гипс тъй като при него не само постигаме необходимата здравина но и елеминираме фугата която се образува между стената и гипскартона като по този начин и напълно предодвратяваме възможноста от поява на мухъл и плесени между двете повърхности и не се налага допълнително монтиране на вентилациони решетки ,нещо което правих съвсем наскоро в сравнително новопостроена "луксозна" къща в Рибарица.
"Майсторите" си бяха оставили ръцете ,нещо което се видя при свалянето на гипсокартона а собственика страда от асма и има алергия.
А що се касае за отварянето на форумите и "подливане на вода" не бих го квалифицирал точно по този начин,просто имам много ама много почти 20 години личен опит с дървени бараки ако знаеш през какво съм минал и какво съм научил за съжаление на мой гръб.
Не ми се иска повече да коментирам темата за подливане на вода и други подобни.

*book*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 17:58:17
Къщи със стиропорен кофраж от преди 95...практически няма,не ги търсете.Няма да ги намерите.Били са на фаза експеримент.Има от другите оставащи кофражи.
Понеже се питаше за експлоатационния срок на дървено-скелетна къща.Веднага казвам-нормално около 30 години,с нулева поддръжка.С поддръжка...попадали са ни над 100-годишни,в съвсем приличен вид.За металните още никой не може да каже-каквото е построено,ако не е съборено насила или преживяло пожар-още не е паднало.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 18:02:21
avatar
Истината е, че наистина има методология и технология за премахване ефекта на "мека стена" при EPS-а, но на клиента няма да му излезе по-малко от 45 лева/квадрат само тази операция (за справка www.sto.de). Това с гипсовата мазилка върху мека основа си е абсолютна авантюра. И въпреки всичко каквото и да се прави всички неща, които се окачват ще са конзолно и с рамо.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 18:29:44
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Къщи със стиропорен кофраж от преди
> 95...практически няма,не ги търсете.Няма да ги
> намерите.Били са на фаза експеримент.Има от
> другите оставащи кофражи.
> Понеже се питаше за експлоатационния срок на
> дървено-скелетна къща.Веднага казвам-нормално
> около 30 години,с нулева поддръжка.С
> поддръжка...попадали са ни над 100-годишни,в
> съвсем приличен вид.За металните още никой не може
> да каже-каквото е построено,ако не е съборено
> насила или преживяло пожар-още не е паднало.


Господа от ЕКОДОМ, пак се изказахте неподготвени.
Термоблок не е Българско творение поне моята информация е друга и ако греша много съжалявам .ь
Технологията е патентована преди повече от 40 години в САЩ и от тогава къщи се строят по този начин ,така че глупостите написани тука че няма къщи от преди 1995 год. не отговарят на действителноста.
Стените при термоблок се обработват точно така като и стените на което и да е било друг тип строителство всичко зависи от това какъв ефект се търси, най-бързо и ефтино е с поставянето на плоскости от гипсокартон но съществуват и много други възможности и тъй като в термоблока ( в повечето от произвежданите модели) са вградени дистанционери за полагане на арматурата те се ползват както за закрепване на гипсовите плоскости така и за закачването на мебели или уреди по стените като усилието за изваждане на нормален болт за гипсокартон е равно на 200 и повече Кг. и зависи от конкретния производител.
А за къщите направени от дървено-скелетна конструкци експлоатациония живот е толкова 30-40 години но с уговорката че се полагат грижи за тях и ако ги сравним дори с презряните панелни жилища със срок на годност 60-80 години ще се убедим в качествата им.
Господа от ЕКОДОМ мнго ми е любопитно кой ще плати за еднодневка повече от 100Бг.ЛВ. за 1м2 и то с уговорки.
А това че има запазени дървено-скелетни къщи на 100 години напълно ви вярвам те наскоро намериха и много запазен труп на МАМУТ но това е изключение от правилото и затова е новина . smoking smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 19:14:37
Много досадни са тия тарикати Justy и Stan !
В крайна сметка никой от участниците в тази дискусия не подкрепи малоумната идея да се редят стиропорени кутии и после да се пълнят с бетон!
Я бегайте да учите устройството на чорапите в щатите и после на Илиенци!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 19:21:16
Санитар - виж там в 7-ма стая пак буйстват smoking smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 19:34:21
Стига с тоя "Екодом" вече...Чети старите теми,където обсъждаме различни строителни технологии.Има фенове на каквото се сетиш-тухли единички,поротерм,четворки,къщи от глина,слама,леки и не чак толкова леки бетони,метални носещи конструкции...Темата за сглобяемите къщи беше само над 220 страници.Има и за термоблоковете писано.

Каква е идеята на това...в десет теми-едно и също.Термоблокове,та термоблокове.Човека пита как да подбере материал за външна изолация и получава отговор като във вица за краставицата...нещо като "не знам точно,ама ако си беше направил къщата от термоблокове,сега нямаше да имаш тия проблеми..." и после 20 страници спамна тема термоблокове,един и същ в 5 различни теми.
Това дори не е спам.Това са тролски изпълнения.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 20:46:14
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Стига с тоя "Екодом" вече...Чети старите
> теми,където обсъждаме различни строителни
> технологии.Има фенове на каквото се сетиш-тухли
> единички,поротерм,четворки,къщи от
> глина,слама,леки и не чак толкова леки
> бетони,метални носещи конструкции...Темата за
> сглобяемите къщи беше само над 220 страници.Има и
> за термоблоковете писано.
>
> Каква е идеята на това...в десет теми-едно и
> също.Термоблокове,та термоблокове.Човека пита как
> да подбере материал за външна изолация и получава
> отговор като във вица за краставицата...нещо като
> "не знам точно,ама ако си беше направил къщата от
> термоблокове,сега нямаше да имаш тия проблеми..."
> и после 20 страници спамна тема термоблокове,един
> и същ в 5 различни теми.
> Това дори не е спам.Това са тролски изпълнения.


clap: clap: clap: *beer* *beer* *beer*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 21:21:10
И...като сме започнали темата...кога най-после някой от тия,предлагащи супер модерни,невиждани и т.н. технологии ще вземе да направи един сайт като тоя,дето направиха сърбите за Поротерм.Хората направиха една сграда,имат разрешително за втора.И са наясно,че това по този начин не е правено преди тях.Там има информация,дето никъде другаде я няма.Има куп дребни решения на на най-разнообразни проблеми.Тук се разчита на пропаганда.На дивотията,че всяка лъжа повторена 100 пъти става истина.

Ми не става...крайния потребител не е чак такъв баламурник.Иска убеждаване.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 21:34:16
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> И...като сме започнали темата...кога най-после
> някой от тия,предлагащи супер модерни,невиждани и
> т.н. технологии ще вземе да направи един сайт като
> тоя,дето направиха сърбите за Поротерм.Хората
> направиха една сграда,имат разрешително за втора.И
> са наясно,че това по този начин не е правено преди
> тях.Там има информация,дето никъде другаде я
> няма.Има куп дребни решения на на най-разнообразни
> проблеми.Тук се разчита на пропаганда.На
> дивотията,че всяка лъжа повторена 100 пъти става
> истина.
>
> Ми не става...крайния потребител не е чак такъв
> баламурник.Иска убеждаване.


Защо се чудиш- никога няма да стане!
Стан заяви, че цена не можел да определи, щото всеки проект си имал особености. Което не му попречи да даде примерни цени, според които неговият метод излиза с 30% по- евтин. Което също се оказа невярно.......... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход