Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Abu
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 11:52:51
Не знам кои граници е прекрачил Фло в тема, която е очевидна реклама и повторение на стари теми (три от Общите правила на Форума са нарушени още с първия пост).

Колкото до квалификацията "мошеници", аз бих се въздържал да я употребя. Но иначе подсказаното от Фло като стойност на продукта е съвсем реалистично. Не е забранено стиропорени форми за квадратен метър да се продават на цената на 1 кубик стиропор, но клиентът има право да знае кое колко струва и защо. Можеш и мен да ме докладваш за твърдението ми, че подобни продукти се сравняват с традиционните технологии (например тухлен зид), а цената се натъкмява да е някакви проценти под конкурентната. Това ценообразуване също не е непозволено, още повече не може да се докаже, но пак повтарям - клиентите имат право да знаят какво всъщност купуват и имат ли алтернатива.

Интересно ми е, ако докажа, че оставащ кофраж от ЕПС-панели дава над 20% по-ниска цена от ICF при абсолютно еднакви експлоатационни, топлотехнически и прочее характеристики, ще ме съдите ли?
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 11:59:00
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей мошеници!
> На цената на един кубик стиропор пробутвате един
> квадратен метър стиропорени кутии-53 лв.м2!
> Мошеници сте и за "известното наименование в
> България -термоблок"
> Що да няма и още заблудени? Ще има, като лъжете
> хората!
> Вие сте си една банда селски тарикати-мошенници
> ,решили да спечелят нещо от слабата информираност
> на потребителите в сектора строителство!
> Кажете си ,че продавате мнооого скъп стиропор за
> изолация,като оставащ кофраж и това е! Какъв
> термоблок мошенници?Понятието блок в
> строителството е дефинирано,къде си слагате
> задниците.
> 11:22AM от фло.
Драги ми смехурко!
Аз също не се учудвам че си изпускаш нервите и това издава твоето безсилие с аргументи да обориш качествата на един продукт независимо от това с какво име е известен тук или там.
А що се отнася до кфалификациите направени от тебе относно цените бих искал ако ми разрешиш да вметна само че никаде по света(бял,черен,развит,отвит,недоразвит) продажната стойност на продукта не се определя само на база стойността на вложения материал а в нея влизат и редица други параметри.
Затова съществува и термина Manufacturer Suggested Retail Price което преведено на прост език означава препоръчителна цена на производителя,но това понятие не съществува тогава когато се правят бакалски сметки на амбалажна хартия.
Но за да бъда коректен докрай бих искал да те попитам ти лично как би изчислил своята стойност, би ли калкулирал своята стойност например 80 кг. по 8 лева колкото е цената на овчето месо?
ФЛО, тука навлизаме в друга тема .

smiling smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:01:46
Justy Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Това, че си изпускаш нервите не учудва. Прекрачи,
> обаче допустимите граници на форумен диалог.
> Уведомил съм и модератор и Петров Билд, с
> изискване за твоето IP. Оттук нататък се сърди на
> себе си.


Не се сърдя на себе си-сърдя се на тебе мошенико!Заплашваш нещо май,а? С кого бе,с Петров билд ли?

:] :} :} Аз пък да взема да уведомя строителното министерство,комисията за потребителите и полицията за мошеническите ви опити! Мога само с три изречения да докажа ,че осъществявате състав на чл. от НК,пък на вас ще ви трябват 3 кофи с мастило после!
Когато някой вижда нахален опит да се обере и излъже потребителя може и да си изпуска нервите, ако така разбирате реакцията ми!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:08:03
avatar
Justy Написал:
-------------------------------------------------------

> Това, че си изпускаш нервите не учудва. Прекрачи,
> обаче допустимите граници на форумен диалог.
> Уведомил съм и модератор и Петров Билд, с
> изискване за твоето IP. Оттук нататък се сърди на
> себе си.


Аз ти се чудя на акъла, честно! Колко години ще ходиш по форумите и ще се ядеш с хората, които не одобряват прехвалената ти технология?
че почна и да заплашваш- явно, манията ти ескалира.

За сведение на съфорумците- ето един диалог по темата............

Justy
майстор

Местожителство: София


МнениеПуснато на: Нед Окт 19, 2008 9:38 pm Заглавие: Отговорете с цитат

aliaska написа:
НАРЕДБА № 2 от 23.07.2007 г. за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони .Издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, обн., ДВ, бр.68 от 21.08.2007 г.

Таблица 3
Конструктивни изисквания към монолитни шайби
min b 140 mm, но не по-малко от 1/25 от етажната височина .
Та не разбрах коя друга система има двоен елемент с необходимото бетоново сечение ?
E да Петров Билд Еоод - термоблок фасаден 1200/400/250
- термоблок преграден 1200/400/160
Кому е нужно да излива толкова много бетон, а плочите , а покривите?
Ако те са бързи ТО чрез ИБТ е в пъти по-бързо
CD- 1120 х етажната височина х дебелина на бетоновото сечение което е необходимао за вертикален носещ елемент нито повече ,нито по- малко.
И всичко това с доста по малко бетон !
Как ще си строите е Ваша работа ,но не убеждавайте аудиторията за съветска власт!
*Вие да не сте рекламен агент на Петров Билд ? толкова много ярост ?

К.Илиева



Става ясно, че не желаете да говорите по темата, така, както е поставена.

Ако те са бързи ТО чрез ИБТ е в пъти по-бързо - докажете!
И се включете в сравнителен анализ на продуктите на трите фирми - ако можете. И не аз съм рекламен агент, а Вие - служител на фирмата Wink


:]
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:18:24
С две думи да обясня на някои що е мошеничество. Ето това [estet.log.bg]
Сайтът е на Сливнишкия производител / Aliaska е неин служител /, а снимките са откраднати от сайта на Петров Билд!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Оставям всеки да реши - кой е мошеникът winking smiley
Както е казал народът: Крадецът вика - Дръжте крадеца :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-07 12:21 от Justy.
Abu
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:21:40
В сравнителната таблица за цените на видовете зидове, предоставена от Justy (таблица), има една смущаваща графа - "вътрешна мазилка", която много странно присъства дори при Итонг, макар да не виждам причина да я има и при четворка, и при единичка тухла. Тежестта на тази графа е 11,11 лв./м2, т.е. точно толкова, че да не бъде зидът от четворки с един лев по-евтин от рекламирания. Не оспорвам "данните" в таблицата, а обръщам внимание на всеки, който все пак е задълбал в темата и се интересува. По изнесените от Justy цени, но коректно съобразени с реалните строителни дейности, тухлен зид от четворки си остава по-евтин вариант.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:27:21
Abu - направи си почивка. Така си се разпенил, че и в елементарни аритметични операции грешиш. BTW - имаш една бира от Петров - сега забелязвам, че е калкулирана цена за едностранно саниране, а то си е двустранно winking smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:38:51
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> В сравнителната таблица за цените на видовете
> зидове, предоставена от Justy (таблица), има една
> смущаваща графа - "вътрешна мазилка", която много
> странно присъства дори при Итонг, макар да не
> виждам причина да я има и при четворка, и при
> единичка тухла. Тежестта на тази графа е 11,11
> лв./м2, т.е. точно толкова, че да не бъде зидът от
> четворки с един лев по-евтин от рекламирания. Не
> оспорвам "данните" в таблицата, а обръщам внимание
> на всеки, който все пак е задълбал в темата и се
> интересува. По изнесените от Justy цени, но
> коректно съобразени с реалните строителни
> дейности, тухлен зид от четворки си остава
> по-евтин вариант.

Ето за какви цени иде реч- споделени от клиенти. пак по същото време............

E.L.
Тъп и упорит
Потребител
Местожителство:
Варна
Re: Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11
« #38 Сряда, 26 Ноември 2008, 16:09 »

Цитат на: 3m в Сряда, 26 Ноември 2008, 11:30

И на мен техните цени ми се виждат височки. От Петров билд ми пратиха оферта- 78лв/м2 стена,което включва материали,транспорт и труд,тоест крайна цена.


ani69
Редовен потребител
***

Местожителство:
Русе

Re: Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11
« #43 Четвъртък, 27 Ноември 2008, 12:57 »

моите са такива каквито Yee е показала.От Варна ги докараха, но понеже в Русе имаме дистрибутор и незнам дали е точно тази фирма/но предполагам,че е тя/
Мога да ви дам точна цена на стената
53 лв блокчето/аз ги купих за 46 защото хванах последния влак преди да ги вдигнат/
труд 10лв/5 дена ми ги редиха и пълниха с бетон-100кв /
арматура 7лв
бетон-10лв
или цената излиза 80 лв кв.м
отгоре 2*3.5 лв за финната замазка и къщата е готова.Или 87лв


Ако се ползва бетон помпа -цената значително може да се увеличи,защото бетоновозите и бетонпомпите са скъпи,а и трябва да се прави допълнителен кофраж.

smoking smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:41:10
Камелия, много добре си го цитирала!
Копи + пейст spinning smiley sticking its tongue out
Та да си дойдем на думата,какъв ти е точно проблема?
И ИТБ (изололиран термо блок) и "Петров билд" и другите споменати тука се класифицират под общото наименование" insulated concrete forms" и независимо от разликите те са един перфектен продукт който присъства на Българския пазар независимо от твоето мнение.
Честно да си призная не виждам какво доказваш с цитатите на aliaska,това е наредба на министъра от 2007година независимо добра или лоша тя към момента на побликуването си е нормативен документ и двете цитирани фирми "BMG" и "Петров билд" със своите продукти отговарят на този стандарт.
Зададох на ФЛО елементарен въпрос как би оценил своята стойност изхождайки от живото си тегло или към него би добавил евентуално и знания,опит и други?
Но както е тенденция при тебе г-н Н.Николофф и ФЛО отговор на поставените въпроси няма.
Преглеждайки и други теми в този форум оставам с впечетление ,че вие прекарвате цялото си време тука и сте вечните капацитети без нито веднъж да можете да дадете смислено и технически обосновано становище .
Ще се радвам ако вие сте в състояние да обедите повече от 3000 посетители тука че
вие сте прави в твърденията си.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 12:43:55
ICF-a e по-скъп по принцип.Довършителните работи са по-скъпи,защото трябват качествени материали.Стиропора не става само на мазилка да стои,понеже е мек.Като се опре с лакет някой на него и ще остане дупка.Слага му се всичко,което и на нормална къща-кипскаротни,конструкции,ламперии...стиропора е мек.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход