Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:01:50
От тази тъй-наречена сравнителна таблица започват мошенгиите -сравняват несравними неща-кофраж и зидарски блокчета,и за да може да го правят му измислят име на кофража"известния термоблок"!И се почва тухлата туй,итонга онуй ,а пък "термоблока" еди как си!Това не е термоблок-въобще такова понятие в строителството няма!ТОВА Е СТИРОПОРЕН КОФРАЖ при това , предложена е тъпата идея да се пълни с бетон В10!Защо този стиропорен кофраж не се сравнява с останалите на пазара стиропори,които също стават за кофраж, а се сравнява с тухлите ,итонга,че и нападат дървено-скелетните конструкции?Умишлено ли се подвеждат хората? Малка е вероятността да е от простотията и невежеството на Майстор Justy ,както е известен по другите форуми ,като рекламен агент на стиропорените кутии,не защото не е прост и невеж,а защото това е цяла маркетингова стратегия-да се прекара клиента!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:14:29
Дами и господа,защо не запазите добрия тон и проведете един конструктивен диалог?
Таблицата с цените е побликувана от мене не е от Justy и е направено уточнение за кой период е била валидна.
Всичко което е написано от горещите критици"експерти" е пълна глупост поради елементарната причина че тя е била актуална към момента на побликуването и само може да бъде разглеждана като % разлика а не като стойности.
Ще се радвам ако някой от критиците напише аргументирано какви недостатъци има термоблока според него.
Както всички би трябвало да знаем има различни мнения но изказаното тука малко ми прилича на твърдението на ШОП'а изправен пред клетката на жирафа и неговото възклицание: Е ТЕ ТЕ ТОЧНО ТАКОВА ЖИВОТНО НЕМА!
Моля престанете да се излагате.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:21:53
avatar
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, много добре си го цитирала!
> Копи + пейст
> Та да си дойдем на думата,какъв ти е точно
> проблема?

Аз проблем нямам, просто правя сравнение:
-ти даваш цена 71,25лв. и 73,14лв. в зависимост от бетона.
- самият "Петров билд" оферира веднаж 78лв./кв.м.
- и втори път- 80лв./кв.м. без фина замазка
- с фина замазка- 87лв./кв. м.

Т.е., получава се разминаване с твоята цена.
Защо си сложил 11лв. за нещо, което хората пишат, че струва 7?


ПП Цените са дадени в един точно определен период от време..........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-07 13:25 от камелия.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:36:51
Е че кой е "Петров билд"?
Защо ме намесваш при него?
Това че имам информация за "Петров билд" май не ме причислява към неговите служители или собственици на фирмата!
А що се отнася до посочената от тебе цена тя е била към момента,то и желязото миналата година гонеше към 2000 лева тон ама колко е сега,да не говорим за цените на имотите в София ,пазара сам би трябвало да се оправи.
Давай следващия въпрос или звънни по вътрешния на Н.Николофф и му кажи че не съм го забравил и чакам отговори от него,например каква гаранция има един "дървено-скелетен" масивен дом
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:36:55
Да припомня една мисъл на Балзак: Обичат ли ни жените, те ни прощават всичко, дори нашите престъпления. Не ни ли обичат, не ни прощават нищо, дори нашите добродетели...
Може би затова наблюдавам това отношение sad smiley
Сещам се и думите на мой любим поет, пряк роднина на поручик Ржевски: И не оспоривай глупца...
Поради което прекратявам участието си в темата *stop*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:45:12
Съвсем аргументирано:

1 Понятието блок за зидария е формулирано в шест евростандарта за строителните продукти предназаначени за стени на строежи. Там "термоблок" няма!Умишлено се променя термина изолираща форма за бетон с термоблок!

2 " термоблок" е стиропорена кутия предназначена за изолация и оставащ кофраж и сравнителните данни коректно трябва да се отнасят до други кофражи или стиропори.Тука умишлено се спекулира и интерпретират различни продукти,като се въвежда в заблуждение потребителя/сравнителните таблици на "термоблока" и тухлите/

з По закон строителните материали се пускат на пазара и съпровождат с документ Декларация за съответствие или Българско техническо одобрение със съответната спецификация.Всички документи трябва да бъдат на български език!"термоблока" няма такъв документ и развяват канадски сертификат за европейско техническо одобрение!Пълна измама по чл.209 ал.2 от НК!

4 Така и така ,ако сте решили да правите оставащ кофраж за бетон от стиропор в пъти по-евтино и в пъти по-надеждно е да се ползват цели листи-250 Х100Х5 см.например!

Да се пазим от мошениците-напъхаха се и в строителните продукти!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 13:52:22
avatar
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> Е че кой е "Петров билд"?
> Защо ме намесваш при него?
> Това че имам информация за "Петров билд" май не ме
> причислява към неговите служители или собственици
> на фирмата!
> А що се отнася до посочената от тебе цена тя е
> била към момента,то и желязото миналата година
> гонеше към 2000 лева тон ама колко е сега,да не
> говорим за цените на имотите в София ,пазара сам
> би трябвало да се оправи.
> Давай следващия въпрос или звънни по вътрешния на
> Н.Николофф и му кажи че не съм го забравил и
> чакам отговори от него,например каква гаранция има
> един "дървено-скелетен" масивен дом


Ами, де да знам чий служител си, като никъде не даваш "своя" цена?
Ето сравнителни цени, които си дал в твой пост:
"Вътрешна
мазилка
(труд и м-ли)" 12.5 12.5 12.5- разбира се, само за тухлените строежи
Крайна Цена: 59.57 75.82 78.72 85.02 93.52 101.93 107.31
Това, почерненото, е за кофраж и кофраж с различен вид бетон.
Като му прибавиш парите за вътрешна мазилка, къде виждаш да е по- еФтино? eye popping smiley

пп От първата страница на темата дърпаш да правиш сравнение с дървено- скелетните конструкции, въпреки че никой не го иска. Сто пъти ти се каза, че така теза не се защитава.
Според мен, така излята къща от бетон, е бункер и фарадеева клетка.
Ако можеш, обори това ми твърдение.
Остави на мира другите видове строителство, още повече, че прословутите 30% по- ниски разходи при твоето предложение, се оказват химера.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-07 13:59 от камелия.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 14:01:43
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
Изпратено от: фло (IP съхранено)
Дата: September 7, 2009 01:45PM

Съвсем аргументирано:
По закон строителните материали се пускат на пазара и съпровождат с документ Декларация за съответствие или Българско техническо одобрение със съответната спецификация.Всички документи трябва да бъдат на български език!"термоблока" няма такъв документ и развяват канадски сертификат за европейско техническо одобрение!Пълна измама по чл.209 ал.2 от НК!
Драги ми смехурко!
Искаш ли да подходим така към въпроса,ти като информиран човек защо не вземеш да
заведеш една искова молба и да ги осъдиш "мръсните" търговци размахващи разни Канадски документи, разбира се слагаш при тях и многобройните им клиенти приели тези фалшификати ,включваш (ей да не ги забравиш) в исковата молба и държавните инстанции издали тези сертификати,хилядите сгради построени по тази технология незабавно да бъдат сринати със земята.
Та правейки тази постъпка съвместно с пълната измама по чл.209 ал.2 от НК биха ти донесли голяма медийна известност и разбира се финансови средства .
Аз лично ти предлагам на всички производители,строители,държавни институции свързани с издаването на сертификатите да им поставиш и по една диагноза ,матеря с която ти евно си добре запознат.
Не съм голям фен на долния лозунг който тука размахвате една тайфичка.
Да Живее талашита и кирпича,долу на новите технологии и прогреса!!!
Ама поне почна да става весело spinning smiley sticking its tongue out
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 14:18:05
avatar
Абе Стан,
Защо не покажеш една сограда различна от малка къща с Удостоверение за ползване и да приключите смешните спорове.
Добре ще е да е с надзор.

Да не стане че е много законно ама ......................



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-07 14:18 от OwnerBG.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
07-09-2009 - 15:04:45
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе Стан,
> Защо не покажеш една сограда различна от малка
> къща с Удостоверение за ползване и да приключите
> смешните спорове.
> Добре ще е да е с надзор.
>
> Да не стане че е много законно ама
> ......................
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/07/09
> 02:18PM от OwnerBG.

Да това с показването незнам как бихме могли да го организираме и снимки тука май нещо не могат се качва а на личната поща на някой от присъстващите тука вече изпратих малко снимков материал.
Относно цените цитирани от ФЛО ще го посъветвам да погледне поста по-внимателно ,когато е правено сравнението всички изброени видове стени са били с еднаква степен на завършеност.
Абе ФЛО да те питам нещо ,Ти да не си бил профсъюзен деятел или политик
разтягаш локуми с които нищо не казваш само плява духаш?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход