Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
05-09-2009 - 16:23:31
Драги ми смехурко ФЛО!
Ще си позволя да те цитирам :Прост пример:понеже стиропорените кутии нямат европейски стандарт и ЕС маркировка с Декларация за съответствие,алтернативата е да получат Българско техническо одобрение и ако го получат някога ,то клиента им задължително е под контрола на строителен надзор,независимо коя категория е обекта ,както и под още една инспекция упомената в наредбата.
Сега ще се разгледам написаното от тебе от ъгъла на сертификат издаден за продуктите на фирма "American PolySteel" в Англия или "Amvic Building System" в Румъния или на сертификата за съответствие издаден на "Петров билд" в България.
Драги ми неграмотнико , защо не се образоваш малко преди да пишеш глупости ?
В Африка доколкото ми е известно няма койзнае колко развита химическа промишленост а експандирания полистирол не би могъл да го произведеш от бук,дъб,палма или друго растение.Ако погледнеш листата на производителите на изходна суровина може би ще ме разбереш (макар че съдейки по поста ти тука май не е много сигурно),че само силно развита химия би могла да произвежда суровина а цитираните "Африкански " страни май не спадат кум лидерите в химическото производство.
Салвадор, написал:Там имат голям добив на остатъчен стирол и в същото време имат много бедни,живеещи в колиби,на които трябва да се осигури прилично жилище на ниска цена.
Салвадор , да това което си написал за прилично жилище на ниска цена е почти вярно с уточнението ,че жилището е перфектно на ниска цена,иначе си близо.
А лично за мене действително е много любопитно как се "добива" остатъчен стирол ,копае ли се или що?
Господа защо всеки не си гледа работата за която е учил ?
Аз в никъкъв случай не ви се бъркам как да си продавате чорапите или гащите в Илиенци ,печелете си там на точното за вас място .
Темата която се разглежда тук е за термоблок'а и неговото приложение в строителството.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
05-09-2009 - 17:43:54
Ми...писал съм...остатъчен продукт на рафинериите за петрол е. Има няколко имена Винилбензен;Фенилетен;Фенилетилен...това всичкото е един продукт.Безцветна течност,остатък от преработката на петрола.На стайна температура се полимеризира.Понеже е предразположен към самовзривяване,му слагат стабилизатори да не се полимеризира.Така се кара до фабриките,където процесът протича при контролирани условия и крайния продукт според обработката е експандиран или екструдиран полимеризиран стирен (полистирен).Слагат се доста добавки.На първите стиропори "мехурчетата" са били пълни с фреон.
За да имаш евтин стиропор,трябва да имаш източник на евтин петрол,от който да получаваш стирена.И място където да пласираш такива огромни количества полимери.Защото това освен полимеризирано...под друга форма не се ползва.

В европа RASTRA е патентована система от 70-те още.

Така,че...не се пробвайте да откривате с тия стиропори нито топлата,нито газираната вода.И двете са отдавна,ама наистина отдавна открити.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
05-09-2009 - 18:37:33
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми...писал съм...остатъчен продукт на рафинериите
> за петрол е. Има няколко имена
> Винилбензен;Фенилетен;Фенилетилен...това всичкото
> е един продукт.Безцветна течност,остатък от
> преработката на петрола.На стайна температура се
> полимеризира.Понеже е предразположен към
> самовзривяване,му слагат стабилизатори да не се
> полимеризира.Така се кара до фабриките,където
> процесът протича при контролирани условия и
> крайния продукт според обработката е експандиран
> или екструдиран полимеризиран стирен
> (полистирен).Слагат се доста добавки.На първите
> стиропори "мехурчетата" са били пълни с фреон.
> За да имаш евтин стиропор,трябва да имаш източник
> на евтин петрол,от който да получаваш стирена.И
> място където да пласираш такива огромни количества
> полимери.Защото това освен полимеризирано...под
> друга форма не се ползва.
>
> В европа RASTRA е патентована система от 70-те
> още.
>
> Така,че...не се пробвайте да откривате с тия
> стиропори нито топлата,нито газираната вода.И
> двете са отдавна,ама наистина отдавна открити.


ФЛО, малко си в лека гершка си ,провери (това поне е лесно ).
http://www.basf.com/group/corporate/en/about-basf/history/1945-1964/index
Styropor expandable polystyrene (EPS), an epoch-making invention by BASF, was patented in 1950. Over the past 50 years, Styropor EPS has become almost a synonym for energy-saving building and secure, economic packaging. It has improved continually; new variants have been devised, processes and machinery have been refined and updated and novel applications have arisen. Styropor EPS is the BASF trade name for expandable polystyrene (EPS) supplied in the form of beads. Containing a blowing agent, it is produced by the polymerization of a styrene monomer in the presence of a peroxide as catalyst, causing the styrene molecules to form long chains
Драги ми смехурко,престани да се излагаш разбрахме ,че нямаш никаква идея за какво иде въпрос.
Просто провери "неграмотните малки африкански" фирмички и ще видиш че към тях спадат не само BASF но и DuPont, бе да ти имам самочувствието,то за това вашите творения са такива ,че после ви пишат по вестниците в рубриката "ПЕТНА ОТ НАШЕТО ЕЖЕДНЕВИЕ"
Искрено се надявам да делитнеш всички глупости които си сътворил тука ,прояви поне малко разбиране .
Човек се учи докато е жив ,няма лошо да нанесеш известни корекции на знанията си.
*book*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
05-09-2009 - 19:46:06
Е те около 90% от химическите заводи по света са собственост на някой световен концерн.Независими там трудно оцеляват....просто особеност на химическия бизнес-изисква големи инвестиции в нови продукти непрекъснато.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
06-09-2009 - 15:38:35
Да така става ама писанията за това как го "добивали" или едва ли не че местния ШАМАН на дивото и необразовано Африканско племе го забърква в гаванче пред колибата е малко несериозно.
Хайде да сме сериозни и ако обсъждаме предимства или недостатъци да не стигаме до крайности.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
06-09-2009 - 15:47:52
Изпратено от: n.nikoloff (IP съхранено)
Дата: September 4, 2009 10:56PM

Стан, ще повторя - има си тема за дървено-скелетните сглобяеми къщи и там всичко подробно съм описал. Само един малък щрих - външната стена е с 25 см топлоизолация - 20 см 160 килограмова вата и 5 см EPS. Ако взема и числа да прилагам едва ли ще ориентирам повече хората.

Много сериозни числа се получават при така дадената информация.
Но честно да си призная преглеждаики готовия продукт на .ecohome.bg както и процеса на изграждане лично аз силно се съмнявам от предоставените от Н.Николофф данни.[forum.ecohome.bg]
Тука като може сами да се убедите дебелината на стените е приблизително 12 см. на гредите + до 4 см.талашит+2 см. гипсокартон.
г-н Николофф, незнам кого бихте убедили че това е най-добрата конструкция за семейно жилище и както тука някой беше написъл цената е над 700? м.2.
Да оставим настрана и факта,че в изолацията присъства EPS а вашата колежка Камелия написа: Пецо, трябва ли да ти отвърна, че твоята глава също е бетонна, че да се замислиш?
От какво е направен неопора? Ако е естествен материал, значи ще хареса на хората тук, които искат екологични къщи.
Ако не, ще хареса на останалите, за които екологичността няма значение.

Хубаво нещо е рекламата ама защо я правите на гърба на други събирали средства с години или принудени да изплащат ипотеки с години ,пробутвате им сурогати със срок на годност не по голям от 10 години.
Николофф, засрамете се от боклука който предлагате на хората!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-06 16:22 от Stan.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
06-09-2009 - 17:58:32
avatar
Стан, престани с плоските лъжи и аматьорски опити за манипулации. Не се заяждай с мен. Не си ми от категорията. Когато цитираш нещо - цитиай го коректно и престани да обиждаш четящите тука с малоумиците си.
Къде видя продукт- къща произведена от ecohome.bg????? Че даже видя и колко е дебелината на стените, даже и цена й закачи??? Какви са тези плоски лъжи??? Всички разбраха, че не разбираш от строителство. Става ясно и че не разбираш и от нищо. И няма как - ти не можеш да четеш. Защото ако можеше щеше да прочетеш какво съм писал специално за теб, че съм го и повтарял по няколко пъти за да стигне до главния ти мозък, но май няма да се получи. Вероятно са ти ампутирали зад океана.
Освен това ти си нямаш и най-малката представа какво точно предлагам и от какво си изкарвам парите. Във форума има само един човек, който знае, а със другите просто се уважаваме. Особено, когато зад гърба ни има по двадесетина години опит в бранша.
Нямаше и да пиша толкова, но във всеки пост се заяждаш с мене. Пак ти повтарям - недей. Ако няма нещо , което да кажеш смислено - по-добре нищо не казвай. И не влизай в ролята на побеснял помияр. Няма да те доведе до нищо добро.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
06-09-2009 - 18:26:51
Г-н Стан, чета темата с интерес и стигам до извода че си се нагърбил с не леката задача да убедиш българина в предимствата на строителството тип оставащ кофраж. СПоред мене това е непосилна задача, точно толкоз колкото и г-н Николов ще успее да убеди БГ клиента в предимствата на къщите тип дървено-скелетна. Ние сме консервативен народ, никой в нищо не може да ни убеди и в този спор се вижда точно това. Успех!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
06-09-2009 - 19:58:20
Аз останах с впечатлението,че се опитва да ни убеди не колко е хубав оставащия кофраж по принцип.Той си е доста читава технология и едва ли някой спори за това.
Опитва се да ни убеди коло е добър точно оставащия кофраж от стиропор.Което вече е друга тема.Оставащи кофражи се правят от доста неща.Полиуретан,фиброцимент,леки бетони...материали бол.
Към стиропора аз лично съм предубеден независимо дали става дума за изолация,кофраж...каквото и да е.Материала освен дето е чиста химия,е и много нетраен.ICF се правят и от фиброцимент.Дървени стърготини,слепени с циментов разтвор плюс някакви добавки.Малко по-лошо изолира от стиропора.Обаче химията в него почти отсъства,а трайноста му надминава с пъти дори най-качествения стиропор.
Новите стиропори не са като старите.Много,ама много по-нетрайни са.Причините са екологични.Материалът е станал приемлив за масово използване...но това е за сметка на трайноста.
Да е темата за ICF по принцип...ок...ама тя е точно за стиропорния ICF.

Прословутата звукоизолация за която става дума...Там всички грешат.Един материал изолира от шум с определена честота.Всичко над и под нея минава от там като на парад и няма какво да го спре.Добрата звукоизолация се базира на комбинация от материали.Плътни,порести,влакнести...всеки един от тях изправен срещу различна звукова честота ще ви даде много различни резултати.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
06-09-2009 - 20:25:37
Stan!
Понеже колегите вече определиха,че не можеш да четеш и мислиш , едва ли ще разбереш обикновения въпрос,къде в шестте европейски стандарта касаещи продуктите използвани за зидане се намира твоя термоблок?Не те питам за сертификат за стиропора, а за СТАНДАРТ ЗА ЗИДАРСКИ БЛОК! Понеже предлагаш кутиите за зидане! Правиш ли въобще някаква разлика?Претенциозното наименование на стиропорената кутия термоблок липсва в стандартите за блокове за зидария! Пак ти казвам,че за да използваш нещо за зидане на стени ти трябва Декларация за съответствие или Българско техническо одобрение! Кой от двата документа имаш? Не ми приказвай тука за сертификати на стиропора! Предупреждавам евентуалните ти клиенти за опастноста да не получат разрешение за ползване или акт16 при условие,че използваната система не е с необходимата документация а тя е ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА СЪОТВЕТСТВИЕ ИЛИ БЪЛГАРСКО ТЕХНИЧЕСКО ОДОБРЕНИЕ и да останат с уж евтин пък съвсем незаконен строеж!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход