Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
17-05-2010 - 18:57:21
За мен има един общ недостатък на всички ICF и това е стиропора.Прекалено много е,а към масовото използване на тоя материал аз поне имам големи резерви.Полистиролът е 100% петролен продукт.Не съществува технология за получаването му от друго на този етап.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
17-05-2010 - 22:12:05
Quote
salvador
За мен има един общ недостатък на всички ICF и това е стиропора.Прекалено много е,а към масовото използване на тоя материал аз поне имам големи резерви.Полистиролът е 100% петролен продукт.Не съществува технология за получаването му от друго на този етап.
От гледна точка на екологията ли е само проблема? Ако е така, докато се рових намерих - soy-based polyurethane , който се използа точно за този тип строителство (ICF). Така че има заместител.
Но да се върнем на това с което разполагаме - има ли неекологичен аспект на негативното ти мнение. Какви са практическите му недостатъци? Вече разбрах че е мек. За това има (скъпо) решение, но има.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
18-05-2010 - 22:10:42
Има известна загуба на качествата на изолацията с времето.Колко...е вече относително.Това го няма при тухлите,дървото и ватата-там ако нямаш проблем с влага,качествата им остават константни през годините.
При химикалите има саморазрушаване и това води до отслабване на клетъчната структура.

20-30 години обаче при всички случаи ще изкара.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
21-05-2010 - 16:28:24
Здравейте.В такива "дискусии" обикновено е добре да не се участва но понеже се дразня от резултата от развитието на темата ще ви кажа следното: Нека всеки участващ с мнение тук прецени има ли и най малка представа от темата на разговора "между другото за да разбере това индивида трябва да е поне средно интелигентен " . Колко постройки от термоблок е виждал ,колко вида термоблок е виждал и т.н. Не забравяйте че вие тук и небостъргач не сте виждали а хората са сколасали още през 1929 г. и сградите стоят до днес.Ето и един съвет за да не даваш олигофренско мнение ,събери повече информация.Защото в България живеят единствените хора които нямат нужда от информация за да се изкажат по някоя тема. "детския коментар след новините по БТВ"
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
21-05-2010 - 21:20:19
Quote
stivemaster
Ето и един съвет за да не даваш олигофренско мнение ,събери повече информация....

Мен лично този съвет ме обижда, още повече от новодошъл, с "олигофренски" правопис.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
21-05-2010 - 22:38:51
avatar
Quote
stivemaster
Здравейте.В такива "дискусии" обикновено е добре да не се участва но понеже се дразня от резултата от развитието на темата ще ви кажа следното: Нека всеки участващ с мнение тук прецени има ли и най малка представа от темата на разговора "между другото за да разбере това индивида трябва да е поне средно интелигентен " . Колко постройки от термоблок е виждал ,колко вида термоблок е виждал и т.н. Не забравяйте че вие тук и небостъргач не сте виждали а хората са сколасали още през 1929 г. и сградите стоят до днес.Ето и един съвет за да не даваш олигофренско мнение ,събери повече информация.Защото в България живеят единствените хора които нямат нужда от информация за да се изкажат по някоя тема. "детския коментар след новините по БТВ"

Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 00:10:09
Колеги,

вземете се поразровете в мненията на salvador, па тогава обяснявайте със сложните думички кое какво е на български, щото той има докторат по химия сигурно.

А колко от нас са "виждали" топлоизолация , независимо от какъв вид на повече от 10 години?
А как примерно ще се "държи" въпросната изолация след още 10, а?

Че кой ще прави нещо, което има лош краткосрочен ефект?

Един колега на 75 години преди време полагаше хидроизолация с гаранционен срок 30 години :}
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 09:48:15
Здравейте .Колега Любо щом си се разпознал измежду визираните от мен мнения обиждай се няма проблеми ,тука говорим с факти документи и сертификати.Между другото издадени по закони за които не си и чувал .Там където са патентовани тези продукти господа си имат професионални кукувци и др. изпръщялници ,които като професионалисти ползват и консултанти и ако има нещо неиздържано в кой да е продукт ще сцепят производителя в съда .Освен това тази индустрия заема сериозен пазарен дял така че ще има и сериозно заинтересовани конкуренти които да платят делата и въпреки това няма "оплакващи се" а напротив.Помислете малко ако искате , е за някои хора това е болезнен процес но......
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 11:25:15
Quote
stivemaster
Здравейте .Колега Любо щом си се разпознал измежду визираните от мен мнения обиждай се няма проблеми ,тука говорим с факти документи и сертификати.Между другото издадени по закони за които не си и чувал .Там където са патентовани тези продукти господа си имат професионални кукувци и др. изпръщялници ,които като професионалисти ползват и консултанти и ако има нещо неиздържано в кой да е продукт ще сцепят производителя в съда .Освен това тази индустрия заема сериозен пазарен дял така че ще има и сериозно заинтересовани конкуренти които да платят делата и въпреки това няма "оплакващи се" а напротив.Помислете малко ако искате , е за някои хора това е болезнен процес но......

Колега,факти и сертификати стиропора има колкото искаш!Тука проблема в тая тема е,че покрай фактите и сертификатите се пробутва начин на използване му ,един вид строителна система при която се пълнят стиропорени кутии с бетон!Стиропорените кутии,които остават като "оставащ кофраж" оскъпяват работата и си е едно излишно занимание,тъй като просто може да се ползват цели листи стиропор с голям размер за тази работа.При стиропорените кутии не можеш да залееш цяла стена наведнъж а лееш ред по ред при съмнителна армировка и невъзможност да уплътняваш качествено бетона!Оставащ кофраж всеки кофражист знае как се прави.Та не се пъни толково много,ами изучи устройството на мистрията ,лопатата и мастара и се появи пак да те препитаме!
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
22-05-2010 - 11:54:17
Много слаб бях по химия.Учех в хуманитарен профил и...това химия,физика...еле пък математика...ми бяха много далечни.Тази химия,която се учи в училище,изобщо не засяга веществата,присъстващи всекидневно в бита ни.Голям проблем е,ама трябваше да ида на запад за да го разбера.Българските учени и най-вече изследователите от лабораториите НЕ ПУБЛИКУВАТ в нета.Това е лишило всички нас през годините от достъп до един огромен масив информация.Като резултат-светът в който живеем,ни е неясен,някакъв такъв мъгляв,опираме се предимно на предположения и "един майстор така каза".За това и тук спазвам правилото като пиша нещо,да пускам по някой линк към съответното изследване или теория.Така е по-лесно.Така става по-разбираемо.До сега в БГ никой не е разровил основите на една 10-годишна сграда,за да види за какво става дума под земята.Вероятно в един момент някой ще разрови,ще проучи видяното и ще публикува изводите до които е стигнал.При нашите условия.
До тогава обаче нямаме избор и трябва да четем само това,което са публикували западняците.То е достатъчно на този етап.Съвсем отделен въпрос е колко човека и в каква степен ще му повярват.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход