Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 19:40:39
peterbg Написал:
-------------------------------------------------------
> фло
>
>
> ами много просто,за един куб метър колко
> вода,цимент,перлит,и евентуално пясък е
> нужен.искам да го ползва вместо тухли за външните
> ми стени,ти ползвал ли си го за зидане или само
> във вид на отливка


Ползвал съм го! Правил съм тухли и съм ги зидал с циментово лепило за външни стени! Просто се притеснявам да не ти дам грешни пропорции-трябва да си видя документацията!Както вече споменах работи се много внимателно с направната вода и ако я изтървеш малко става проблем.Това е доста затормозяващо,като трябва да правиш големи количества!Затова аз препоръчвам полистиролбетона:вода, цимент,стиропор на гранули!Позволява да се слага и пясък за по-голяма здравина.Има по-добра устойчивост на влага,докато перлитобетона пие като смок,после я пуща,ама вече си се изнервил.Затова перлитобетона изисква хидроизолация ,докато полистиролбетона може да мине и без нея ,а направо циментова замазка на тънко!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 19:43:52
Какви пари бе човек !? Човещина няма вече , пари се изкарват ! *drink1*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 19:45:02

Фло тази система не е ли по-лесна??
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 19:50:01
фло благодаря предварително*bow* ,ако става ще е супер,тъй като ще е за външни стени пак ще слагам ТИ,но ако със полистеролбетона може направо се навивам,калканената ми стена май ще трябва да я оставя без изолация та и за това търся на най удобния вариянт *yes* *bow*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 20:00:13
На горната снимка се виждат едни бетони блокчета отбелязани със CMU, ето и един линк за по-голяма яснотаtuk
Вижда се и че са запълнени с ЕПС на гранули, значи все някъде се продава!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 20:01 от Don Balon.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 20:04:23
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> > Фло тази система не е ли по-лесна??


И тази ситема съм правил! Това са бетонни кухотели блокчета ,запълнени със стиропорбетон! Става,но ако си голям маниак на изолацията не би ти харесало ,заради термомоста на блокчетата.Блокчетата в средата конструктивно са със свързани стени.
Труда е повече:зидария,редене на стиропор на листи и т.н.Освен това стиропора на листи,независимо къде го слагаш-в средата,отвътре или отвън не е безупречен в противопожарно отношение,докато разбъркан с цимент и вода/полистиролбетон/ на практика е негорим!Това е важно за бараката с камина!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 20:06:18
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Какви пари бе човек !? Човещина няма вече , пари
> се изкарват !


МБ2316, човещина сигурно има но инстинкта за самосъхранение и собственото АЗ наделява във всеки един от нас. Той според мене може да се преодолее колективно, а не на принципа- Ти връи аз жъ дода! И къде пък видя да става дума за пари??



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 20:51 от Don Balon.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 20:09:38
дон-балон то това хубаво ама за ниско строителство,за повечко етажи няма ли да натежи на конструкцията,както разбирам от ФЛО със полистеролбетона постигаш 200кг/куб.м. или 50кг на кв.м. при 25 см дебелина на зидарията,като качествата са по добри от колкото на тухлите.ако съм го разбрал правилно разбира се *huh*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 20:45:47
Хвърлих едно око на линка и мисля че го дават за сгради до 2 етажа. Фло успя и мене да ме зариби за идеята с тези блокчета, сега остава да си признае че има акции в някоя фирма за тяхното производство. Или просто е собственик на гаражната технология и куфарното им дистрибутиране



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 20:49 от Don Balon.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 21:18:24
Фло, дай идея за изработка на качествени калъпи/с минимално отклонение от равнинността/, материали за тях и т.н. Виждам, че ставаме все повече ентусиастите на почина "Направи сам", а ти си доайена в тази област, така че помагай.
*bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход