Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 18:24:36
avatar
Никой не отрича съществуването на системата,технологията и сайта,но кажи,че сте наредили само тухлите на тия 1600 апартамента,без да сте ангажирани с кострукции,гипскартон,инсталации,шпакловки,боя,настилки,външно измазване и т.н.,за да имаме някаква основа за дискусия,иначе колко му е-ето го сайта,ето и апартаментите.Иначе това е дискутирано ,не помня точно в коя тема беше smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 18:52:50
Ако искаме да видим как наистина се строи в такива обеми и с тази скорост...ще се наложи наистина да гледаме извън БГ.В посока към кампусите на най-големите университети в света.Последно виждах такова нещо в щатите,в Тексас.То не може да се опише...трябва да се види.За две години-цял завършен град от нищото.Хиляди апартаменти,ниско,върху огромна площ.За да докарват материали,бяха изградили специална ЖП линия,която след завършването просто ще я разглобят и закарат другаде.
И мръхтяха,че това е най-големия строителен проект в щата за последните 50 години,а китайците вече строяли не знам си къде нещо много по-голямо и с етикетче "green".
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 06:04:56
avatar
@smart81bg - когато преди време ви гледах сайта ми се появи една питанка, би ли отговорил - защо за тези тухли се говори само в сайтове на испански и български?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 08:36:23
Прав е Топуров.Заради някалко всезнаещи отворковци този форум се обезсмисля.И мен ме интересуваше проблема със тухлите но уви , нищо неразбрах.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 12:06:04
avatar
С такива тухли гледах преди няколко години,че построиха прилично голям комплекс в азиатската част на Истанбул,след земетресението,като отначало имаше само скелети на конструкции,а след това тухлите,като пълнеж ,и по мои наблюдения ,понеже тогава често пътувах до там,успяха напълно да го завършат и благоустроят за около 2 години.Не знам какви бяха тухлите,дали испански ,други или някакво местно производство, но доколкото знам там нямат много хубава глина за качествени тухли,май най-добра е тя в европейската им част.Блоковете бяха на по 5-6 етажа, и със сигурност имаше над 1000 апартамента.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 12:16:16
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
> Прав е Топуров.Заради някалко всезнаещи отворковци
> този форум се обезсмисля.И мен ме интересуваше
> проблема със тухлите но уви , нищо неразбрах.


Е какво не си разбрал колега !? На пазара имаш 5-6 вида тухли , какво толкова имаш за разбиране ? Да не би да си ги внесеш отнякъде , ако не те устройва предлагането ?
Има такива , които спестяват топлоизолацията , икономисват бетон и армировка - около 2 вида са - леките на Тивит , газобетона и австрийските на Винербергер , които явно не са толкова благодатни за работа . Останалите - класически синьо-червено-кафяви от различни български фабрики и гръцки . Гръцките - красиви , но едва ли са съобразени с климатичните изисквания у нас !?
Ти какво търсиш като ефект ?
Само не казвай хубаво и евтино , че няма такова животно !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 12:17 от MB2316.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 16:38:37
Ума не ми го побира!!! Питах в какви ли не магазини и никой не е чувал за лек бетон!!!Упътиха ме към бетоно центровете, но и там отговора беше същия.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 16:43:52
Ами в страната на ЛЕГО строителството ...... какви бетони какви 6 лева на цяло !? *angel*
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 16:46:33
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Ума не ми го побира!!! Питах в какви ли не
> магазини и никой не е чувал за лек бетон!!!Упътиха
> ме към бетоно центровете, но и там отговора беше
> същия.
Ами така е като си нямат "гаражна технология". :]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
22-02-2009 - 16:48:28
И на мене ми мина през ума това. Остава да потърся на още едно место, което няма нищо общо с бетона. Там където произвеждат вата и стиропорните изолации. Почти съм сигурен че и ако там го нямат, никъде нама да го има. Може би се произвежда но не се рекламира като материал за олекотяване на бетона.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход